fbpx

2 dubna

Životní příběh aneb víra základem života i úspěchu

0  comments

Za vším hledej ženu aneb ženy, které ovlivnily Richarda Bransona, to byl článek, který neměl ani tisícovku přečtení a přesto znamenal pro nás úspěch. Jeden čtenář se nestyděl a poslal nám svůj příběh o tom, jak ho ovlivnila jedna slečna.

Zdravím Svět Úspěšných a chtěl bych se s vámi podělit o můj příběh. O příběh plný zvratů a neúspěchů. Přečtěte si, jak se stane z alkoholika úspěšný člověk, který má motivaci stát se lepším člověkem.

BOHÉMSKÝ ŽIVOT

Psal se rok 2012, tehdy mi bylo 15 let. Žil jsem ze dne na den, užíval si života, na budoucnost jsem nemyslel. Byl jsem lev salónů, největší party borec, prostě velký pařmen. Byl jsem v prváku na hotelové škole a objížděl spousty barmanských soutěží. K alkoholu jsem měl opravdu blízko a nedělalo mi problém být 4x do týdne opilý – alkohol bylo moje hobby.

Člověk dokáže před světem ukrýt všechno až na dvě věci: že je opilý – že je zamilovaný.

Anton Myrer

LÁSKA

Byla sobota 8. června 2013, tehdy to všechno začalo. Jako obvykle jsme byli s kamarády už odpoledne značně posilněni alkoholem. Rozhodli jsme se, že večer půjdeme na brněnskou přehradu na přehlídku ohňostrojů Ignis Brununensis. Po skončení jsme šli v houfu lidí na party. Najednou se přede mnou objevil cyklista, který mě málem srazil. Tak jsem mu značně vynadal. Všimly si toho čtyři holky a hrozně se tomu smály. Začal jsem se s nimi bavit a s jednou z nich jsem si padl do oka.

Psali jsme si na Facebooku, chodili spolu ven a po čase jsme se do sebe zamilovali. Pocházela z hodně křesťanské rodiny. To mi ale nevadilo, právě naopak. Byl jsem rád, že na rozdíl ode mne nějakou víru má. Měli jsme krásný vztah, celé Brno nám lásku přálo. Snad jen kromě kamarádů, kteří se mnou chodili na party.

Mezí tím, kdo se opíjí láskou a kdo alkoholem, je jediný rozdíl. Alkoholik zůstává věrný své značce.

Ladislav Muška

To ,že jsme spolu chodili, ale nezměnilo můj vztah k alkoholu. V říjnu 2013 se v jedné vesnici u Brna konaly krojované hody a já se opět brzo opil. Začal jsem se bavit s jednou holkou, až jsme spolu skončili v posteli. I přesto jsem se svou „oficiální“ slečnou ještě nějakou dobu byl. Vůbec jsem si neuvědomoval, co jsem tím způsobil. Velice se trápila a nakonec jsme se rozešli. Stále jsme byli v kontaktu, ale už jen jako kamarádi.

Nic nezavinilo tolik starostí, tolik chorob a bídy, jako požívání alkoholu.

Charles Darwin

UVĚDOMĚNÍ

V prosinci 2014 jsem obsluhoval na jednom vánočním večírku. S kamarádkami jsme po akci ukradli pár lahví vína a šli je vypít do parku. Jedna spolužačka znala mou bývalou přítelkyni a po chvilce pití na mě spustila:

„Ty jsi takový vůl! Kdyby ses tenkrát nevyspal s tou holkou, mohli jste být šťastní! Jen si vzpomeň, jak to tenkrát bylo. Podělal jsi to na plné čáře! Doteď má tu noc před sebou!“

Všechno na mě dolehlo, začalo mi to docházet… po roce. Byl jsem psychicky na dně. Šel jsem z centra pěšky domů a přemýšlel o svém životě. Mozek mi stále šrotoval, nespal jsem celou noc. Ráno jsem se sbalil a šel do kostela. V duchu jsem si říkal:

„Snad mi Pán Bůh odpustí všechno, co jsem udělal.“

Chodil jsem tam čím dál častěji a jednou zůstal i na mši svatou. V kázání kněz pronesl zajímavé moudro:

„Važme si toho, co nám v životě přijde jen tak, bez varování.“

ŠANCE

Před Vánocemi slavil kamarád narozeniny a opět se hodně pilo. Ve 2 hodiny ráno mi zavolala kamarádka, že je s ní má bývalá přítelkyně a chce mě vidět. Neváhal jsem ani vteřinu a jel za ní. Oba opilí jsme si celou noc užili. Druhý den jsme si vyjasnili, co chceme. Chyběl jen krůček, abychom byli opět spolu.

To bych ale nesměl jít na další kamarádovy narozeniny. Opět jsem podlehl síle alkoholu a byl první opilý. Kamarádi mě nafotili, jak se válím v kdovíčem a dali to samozřejmě na Facebook. To byla poslední kapka pro přítelkyni:

„Nechci tě takového! Už jsi mi nalhal dost, že nebudeš pít – je konec!“

Jako se víno neopatrným zacházením zlomí v ocet, tak se může láska záhy proměnit v nesnesitelnost.

Edmondo de Amicis

ZMĚNA

I přes všechny události, které se staly, se chci nechat příští rok o Velikonocích pokřtít. Už nyní chodím na setkání s knězem a připravuji se na křest. Poznal jsem opravdu dobrého kněze a svěřil jsem se mu se svým příběhem. Jeho reakce mě překvapila:

„Víš, ony ženské jsou takové, že když si už u někoho něco zapamatují, tak si to o něm myslí stále. Proto tě má tak těžce zarytého ve své paměti. Zkus se změnit. Přestaň pít a začni se sebou něco dělat. Ona si toho časem všimne a bude to s ní něco dělat. Uvidíš, že se budou dít nemalé věci.“

Na jeho slova do smrti nezapomenu. Napsal jsem si své priority:

  1. Omezit party a alkohol
  2. Naučit se cizí jazyky a poznávat nové lidi
  3. Najít si brigádu a zajímat se o podnikání
  4. Přihlásit se na Masarykovu univerzitu, obor ekonomie
  5. Stát se úspěšným, rozdávat zkušenosti a motivovat ostatní mým příběhem

Stále chodím na hotelovou školu a v květnu budu maturovat. Za ty roky na střední škole se mi kompletně změnil styl života. Pařmen z prváku se za 4 roky neuvěřitelně změnil. Ten samý a přece jiný člověk. Jsem plný energie a nevím, co dělat dříve. Našel jsem smysl života a jdu si za ním. Jsem teprve na začátku, ale pomalými krůčky směřuji k úspěchu. Nikam ale nespěchám, jak řekl papež František:

V životě se setkáváme s božím tajemstvím jen po kouskách, vidíme pouhé kamínky z mozaiky. Obyčejně chceme vidět vše najednou, ale musíme to poznat vše postupně a pomalu.

Do budoucna bych chtěl mít velkou firmu. Jsem vděčný, že mě plno lidí podporuje. Neumím si představit, co by se mnou bylo, kdybych pil jak dříve. I kritika se občas najde. Je ale od lidí, kteří závidí nebo jsou na mrtvém bodě a jdou slepě se stádem. S bývalou přítelkyní jsme nebyli dlouho v kontaktu. Po půl roce jsme se potkali. Oba jsme se změnili a opět jsme to spolu zkusili dát dohromady. Nejsme ale na náš vztah ještě připraveni. Stále mezi námi něco je a já věřím, že nakonec spolu budeme.

Pokud jste se dočetli až sem, děkuji vám. Doufám, že jste si z mého příběhu něco odnesli. Víra je v životě hodně důležitá, a jestliže ji dobře pochopíte, je to vaše tajná zbraň k úspěchu.

Pokud se chcete osobně sejít s autorem příběhu, napište na email silar@svetuspesnych.cz a bude mou milou povinností vám domluvit schůzku.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center