fbpx

2 dubna

Životní ponaučení z krátkého příběhu o vráně a zajíci

0  comments

V hustém lese seděla na větvi stromu vrána. Odpočívala a nic nedělala.

Poblíž kráčel zajíc, který se jí zeptal, „Ahoj vráno, co děláš?“

„Nic, odpočívám,“ odpověděla vrána.

Zajíc se znovu zeptal, „Můžu odpočívat a nic nedělat podobně, jako ty?“

Vrána nenamítala a řekla, „Samozřejmě, proč ne.“

Zajíc si sedl na trávu pod větev, kde odpočívala vrána. Z ničeho nic se zjevila liška. Neúprosně skočila po zajíci a snědla ho.

JAKÉ ŽIVOTNÍ POUČENÍ MÁ TENTO KRÁTKÝ PŘÍBĚH?

Chcete-li v životě odpočívat a nic nedělat, musíte být zatraceně vysoko.

Lenost a produktivita jsou dvě veličiny, které dělí hluboká propast. Nejdou spolu ruku v ruce. Nicnedělání, odpočívání a laxní přístup z nás úspěšné lidi neudělá. Pokud chceme skutečně odpočívat s nohama na stole podobně jako vrána z příběhu, udělejme tak, až když budou naše sny realitou. Všemu předchází nejdříve tvrdá dřina.

K dosažení našich cílů, vizí a snů je nutná motivace a chuť neustále se posouvat a zlepšovat. Nesmíme se spokojit s průměrem. Chtějme od sebe maximum. Protože nikdy nevíme, kdy a kdo nám vyfoukne naši příležitost nebo šanci. Nikdy nevíme kdy budeme pro někoho snadnou kořistí.Zajíc byl líný hledat způsoby, jak se dostat na úroveň, kde seděla vrána. Spokojil se s tím, co má a našel východisko tam. Nicméně zapomněl, že i takto nízko mu hrozí nebezpečí. Z vrchu je hezčí výhled a vrána měla o všem lepší přehled. Vysoká pozice je také jistým druhem nebezpečí, ale lidé se tam netisknou a mají více času na svůj odpočinek.


Tímto způsobem můžeme popsat i podnikání. Ve které pozici byste chtěli být? Jak vy chápete význam tohoto příběhu? Může jít také o srovnání zaměstnance a zaměstnavatele?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center