fbpx

2 dubna

Životní jízda aneb Život je plný zážitků

0  comments

„Člověk musí párkrát umřít, než se naučí doopravdy žít.“  Charles Bukowski … tenhle citát vystihuje úplně vše. Život nám přináší spousty zážitků. Pozitivních i negativních. Pozitivní nás udržují stále na vrcholu. Z negativních se můžeme poučit a jít dále. Život není jen o sběru materiálních věcí, ale také je o tom, si ho umět perfektně užít.

Každý z nás si prošel fází, kdy jen slýchal o tom, co kdo zažil. Prožívali jsme radost druhých. Posílali zážitky dále, ale sami jsme neměli moc odvahy si prožít vlastní. Až se v nás cosi zlomilo a začali jsme opravdu žít svůj vlastní život. Byla to chvíle, kterou neumíme přesně definovat. Nevíme přesně co se stalo. Jediné, co můžeme na sto procent říct je to, že jsme začali žít se vším všudy.

S prvním opravdovým zážitkem se dostavila i energie, která z nás srší na dálku. Úsměv, který už nesundaváme. Je opravdový a je s námi i po dobu spánku. Najednou máme plány, které už nejsou nereálné. Máme nové cesty, po kterých se můžeme dát. A také se máme rádi. Stávají se z nás „motivátoři“, kteří nedovolí ostatním remcat. Jsme jiní, jsme to my.

Objevilo se naše pravé já, které v sebe věří, má se rádo a má neuvěřitelné možnosti. To vše díky jednomu zážitku? Proč ne. I jeden zážitek může být tak veliký, že nám obrátí život vzhůru nohama. I jeden zážitek nám umí ukázat, že život je o něčem jiném. Umí dokonce i poukázat na to, že záleží na nás a ne na ostatních. Že je důležité žít svůj vlastní život a ne život druhých. Takovou moc zážitek má.

„Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.“

Honoré De Balzac 

Nebojte se žít svůj vlastní život. Kdo lépe by si ho uměl užít, než vy. Užívejte a prožívejte plnými doušky. Tyhle vzpomínky a prožitky vám nikdo nevezme. Každý jsme tu z nějakého důvodu a když už tu jsme, byla by škoda vše proflákat. Jen tak mezi námi: „Jaký je váš nejsilnější zážitek? Co vám připomíná?“ Pokud ho ještě nemáte, tak se odrazte a vyražte mu naproti. Každý jsme jedinečný a jiný, ale pevně věřím, že každý si umíme život užít naplno. Stačí jen chtít a vydat se vstříc novým zážitkům.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center