fbpx

2 dubna

Životní cesty bývají nevyzpytatelné aneb 3 způsoby, jak vykročit tou správnou nohou

0  comments

Životní cesty bývají nevyzpytatelné. Můžeme hledat viníky, příčiny nebo svalovat ne zrovna příznivý osud na někoho jiného, upřímně si svůj život řídíme sami. Jsou chvíle, kdy potřebujeme vypnout a izolovat se od všeho a všech, a nebo jsou také chvíle, kdy přemýšlíme, co dále a jakým směrem se vydat. Stojíme na křižovatce a všechna rozhodnutí se nám zdají najednou složitá a za vším vidíme jen překážky.

Je těžké se umět přepnout do pozitivního módu, když si nevíme rady. Naše srdce nám říká „A“ a náš rozum nám říká „B“. Nevidíme najednou tu světlou budoucnost, na kterou bychom se těšili. Vidíme, jen samé překážky. Často se bojíme udělat zásadní rozhodnutí a vykročit do neznáma. Na cestu plnou otazníků a nejistot.

Vracíme se stále na křižovatku a přemýšlíme, jestli děláme správně. V hlavě máme svůj plán a jsme si vědomi i příkořích, které mohou nastat. I přesto nám chybí odvaha a kuráž postavit se k situaci čelem a začít jednat. Odpovězte si sami na otázku: „Jak dlouho chcete ještě vyčkávat? A na co, vlastně čekáme?“

Přestaňte čekat. Mohlo by to také dojít tak daleko, že byste zjistili, že je vám třeba padesát a čekáte už cca 20 let. To chcete? Chcete se pak stále dokola ptát, proč jste to tenkrát neudělali a co kdyby apod.? Vsadím se, že ne…

Takže zhluboka nadýchnout a jde se na věc. Mám tu pro vás pár kroků, které vám mohou pomoci vykročit a nevracet se nazpět.

1. Co bylo, to bylo?

Rozhodně se smiřte s tím, co jste v minulosti udělali. Za své činy jsme každý zodpovědný a udělali jsme je ze svého vlastního rozhodnutí. Žít ve strachu, co když se něco stane nebo na mě někdo něco vytáhne, nemá smysl. Některé věci mohou zůstat v tajnosti. Ruku na srdce, všichni jsme jen lidé a pokud nás přemůže vztek, závist a zhrzení, vše může být jinak. Postavte se k tomu čelem. Minulost se změnit nedá, dá se ovlivnit pouze budoucnost.

Tímto krokem se hodně osvobodíte. Musíte vzít namilost sami sebe a nést za své činy zodpovědnost. Jakmile zvládnete tento krok, můžete se posunout dále. Uvidíte, že i vaše myšlení nabere trochu jiné obrátky. Nikdo nejsme dokonalí a neomylní.

2. Pozitivní mysl

Je základním kamenem vaší cesty. Bez ní se neobejdete. Už tu o ní bylo hodně psáno. Myslím si, že není na škodu si připomenout, že díky pozitivní mysli, se dá zvládnout mnoho situací. I naše zdraví, je tím ovlivněno. Jakmile se cítíme dobře a přemýšlíme pozitivně, věci se začnou měnit jako mávnutím kouzelného proutku.

Není totiž uměním hledat důvody proč to nejde, ale uměním je na svět se dívat s nadhledem a hledat možnosti, jak to jít může. Zjistíte, že se vám otvírá spoustu možností, o kterých jste neměli před tím ani páru.

3. Budoucnost

Každý máme svou představu o budoucnosti. Každý jí směřujeme, jiným směrem. Jedno máme ovšem společné, budoucnost, kterou si můžeme ovlivnit. A proč? Protože můžete, #protozemuzu. Když můj kamarád začal jít touto cestou, uvědomila jsem si, jak je volný, usměvavý a stále pozitivní. Nechci a ani mi nepřísluší rozebírat, jak se to stalo, ale musím přiznat, že jeho pozitivní náboj si získal už přes pět tisíc příznivců. Kdo jiný by měl být důkazem, než právě on.

Reálný člověk, reálný život a reálná cesta člověka, která se rýsuje přesně tak, jak chce on. Doplněná pozitivní myslí, odhodláním a neuvěřitelnou energií. Ideální příklad toho, že vše jde, pokud chcete.


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center