fbpx

2 dubna

Zdeněk Pelc říká „Klíčové je tvrdě pracovat a vědět“

0  comments

Všichni známe staré dobré vinylové desky. Mnoho z nás na nich vyrostlo. Jen si vzpomeňte na období poslouchání pohádek před spaním. Mně osobně se vždy vybaví náš starý gramofon a plná knihovna pokladů v podobě vinylových desek. Nikdy jsem nezkoumala odkud se berou a kdo stojí za tím, že je můžeme mít doma…

Období vinylu nahradila cédéčka a jiné druhy nové digitální techniky. V období, kdy všichni zavrhli vinyl, Zdeněk Pelc zaujal jiný postoj a vyplatilo se.  Netrvalo dlouho a k vinylu si opět našli cestu popové hvězdy, rockeři a DJové. Díky jinému postoji Pelce se z něho stal největší výrobce elpíček na světě. A to není vše. Za minulý rok získal ocenění Podnikatel roku 2015 a vyšplhal se na seznam nejbohatších lidí Česka.

Zdeněk Pelc jako řečník konference Z nuly až na vrchol aneb slevový kód „uspech“

Co se mu tenkrát vyplatilo?

Dal na svou intuici, a i když se firma dostala do propadu, on se svých lisů nezbavil a vyráběl dále. V 90. letech přišel zlom a Zdeněk Pelc se dostal opět na vrchol. Nyní je největší výrobce elpíček. Desky u něj objednávají hvězdy jako U2, Rolling Stones nebo Madona. Díky nim se dostal na titulní stranu New York Times a dalších světově známých médií.

Jakého motta se drží?

„Klíčové je tvrdě pracovat a vědět.“

I když se ne vždy dařilo, krizi překonali a v dnešní době zaměstnávají 1 400 lidí a její obrat dosahuje 2,1 miliardy korun.

V čem tkví úspěch podle Zdeňka Pelce?

V tvrdé práci a umění přizpůsobit se podmínkám trhu, komplexnosti a flexibilitě nabídky, v motivaci zaměstnanců a v inovacích. Sází na solidnost, ale také na kreativitu.

Zdeněk Pelc se po 30 letech rozhodl přenechat manažerskou pozici. Vychoval si nástupce Michala Štěrba, který ve firmě pracuje již 13 let. Předal sice pomyslné žezlo, ale svou firmu při její další expanzi na světové trhy hned tak opustit nehodlá.

Kam se bude firma GZ Media rozšiřovat?

Namířeno mají do Kanady, kupují fabriku na jihu USA a chystají se brzy i do Číny. I přes tuto expanzi, sídlo firmy zůstává v České Republice.

Na čem si firma zakládá?

Zejména na rozsáhlou polygrafickou výrobu se specializací na kompletní a dražší produkty, se špičkovým servisem a distribucí. Mezi zákazníky firmy Zdeňka Pelce patří mezinárodní giganti Universal Music, Symantec a Ikea, ale i řada menších firem

Je dobré také poznamenat, že se firma GZ Media zaměřuje i na jiné produkty, než vinylové desky. Firma vyrábí třeba i obaly na prvotřídní skotskou whisky nebo na vyhlášené francouzské parfémy. Nejdůležitějšími trhy jsou pro ně dnes USA, Francie a Anglie.


Nevíte jak začít realizovat své sny nebo jak nastartovat správným směrem své podnikání? Právě této oblasti a problematice se věnuje nové v pořadí již 5. vydání magazínu Světa úspěšných, ve kterém najdete mnoho inspirativních a motivujících článků a rozhovorů s úspěšnými osobnostmi z české i slovenské scény. Magazín vám pomůže vystartovat směrem vpřed a udělat ten nejdůležitější první krok – ZAČÍT. Vše podstatné, co naleznete v tomto čísle magazínu se dočtete ZDE.

 

Zdroj: www.podnikatelroku.cz


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center