fbpx

18 února

Zapisujte si úplně všechno!! | Richard Branson

0  comments

V dnešní době digitalizace je tužka a papír velice zastaralou technologií. Její důležitost ale není rozhodně menší než před 50-ti, či více lety. Dalo by se možná i tvrdit, že je důležitější než kdy dříve. Celý den máme v ruce mobilní telefon nebo nám prsty jezdí po klávesnici, oproti tomu, jak často držíme v ruce tužku? 

Zdroj: orlandoespinosa.wordpress.com

Každý, kdo se zajímá o osobnostní rozvoj již narazil na tituly jako je 7 návyků skutečně efektivních lidí, anebo Jak myslí milionáři. Máme tendenci hledat jednu věc, recept, který nám ukáže, co úspěšní lidé dělají, abychom to po nich mohli opakovat. Přestože jsou tyto recepty diskutabilní, přidal bych k nim ještě návyk psaní do zápisníku. Pokud studujete nejúspěšnější osobnosti zjistíte, že většina z nich si vede buď deník nebo klasický zápisník v papírové podobě. 

Proč to ale dělat? Má to spoustu výhod. Pokud si budete dělat zápisky na schůzkách do zápisníku, ukazujete tím, že myšlenky, které vám člověk naproti říká jsou pro vás důležité. Také to působí mnohem lépe než když ťukáte do telefonu nebo do počítače. Písmo psané rukou získává také mnohem větší hodnotu. Ve chvíli, kdy začnete tento návyk praktikovat, začnete se postupně více snažit, dáte si záležet, případně text doplníte nějakým schématem. Vede to ke zvýšení trpělivosti, pozornosti a kreativitě. Po několika týdnech, kdy si své zápisky procházíte zpětně uvidíte pravý efekt, který tento návyk má. Mnohem lépe si vybavíte, o co šlo a rozpomenete si na celou konverzaci, kterou jste vedli. Získáte také do budoucna velmi hodnotnou věc. Richard Branson, který myšlenku zápisníku silně podporuje, dostal několik milionových nabídek na prodej svého zápisníku, jsou v něm totiž zachycené veškeré myšlenky, které stály za vybudováním společnosti Virgin.

Zdroj: CNBC.com

Jednoduchá věc jako psaní poznámek nám může přinést obrovskou hodnotu. Zkuste s sebou všude nosit zápisník. Pokaždé, když vás něco napadne nebo uslyšíte zajímavou myšlenku, hned si ji tam zapište. Později se k ní vraťte a věnujte jí příslušnou pozornost. Výsledky poznáte velmi brzy!!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center