fbpx

2 dubna

Za vším hledej ženu aneb ženy, které ovlivnily RICHARDA BRANSONA

0  comments

Přijde vám to zvláštní? Richard Branson, jeden z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších podnikatelů dnešní doby se nechal ovlivňovat ženami? ANO je to tak! Nebýt žen, nikdy by se nestal 5. nejbohatším člověkem v Anglii a 254. nejbohatším člověkem na světě. Pojďte se podívat, jaké dámy ho ovlivnily.

1. teta

„Když se přes léto naučíš plavat, dostaneš dolar.“ řekla teta. Dohoda zněla jasně. Buď anebo. Nebylo co ztratit, jen získat. Richardovou výmluvou bylo, že celé léto propršelo a on neměl ideální podmínky na plavání – ostatní to ignorovali a jen zdůraznili: „Dohoda stále platí.“

Nastal den D. Konec léta 1957. I přes drobné mrholení se celá rodina a příbuzenstvo sešli na břehu řeky a očekávali Richardův výkon. Sestoupil nervózně do vody a za skandování ostatních se začal prát s vodním proudem. S vypětím všech sil se mu nakonec podařilo dosáhnout druhého břehu.

Na těch pár metrech jsem si uvědomil rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Rozdíl mezi poraženým a vítězem. Od té doby jsem chtěl překonávat další a další výzvy. Když děláte něco poprvé, tak nikdy nemůžete nic ztratit, ale jen získat . . .

2. manželka

První Richardovo manželství skončilo rozvodem. Byl to velice bolestivý rozvod. Po smutné zkušenosti se zapřisáhl, že už se nikdy neožení. Nikdy neříkej nikdy. Pak se to stalo. V jednom londýnském obchůdku potkal půvabnou dlouhovlásku, jmenovala se Joan. Také měla za sebou rozvod a do dalšího manželství se dvakrát nehrnula.

Po čase se narodilo Richardovi a Joan miminko. Jejich dcerka ale po 4 dnech zemřela. Aby zapomněli na tragickou událost v jejich životech, Joan se rozptylovala cestováním a Richard prací. Vždy, když měl Richard svou práci hotovu, odcestoval za Joan, ať byla kdekoliv.

Jednou jsem potřeboval za Joan odcestovat. Půjčil jsem si na letišti letadlo, a že za ní okamžitě poletím. Byla zrovna v Portoriku, kam nelétají přímé spoje. Chtěl jsem být u Joan co nejdříve, ale nechtěl jsem platit za celé letadlo sám. Napadlo mě zveřejnit inzerát. K mému překvapení bylo během pár hodin letadlo zaplněné. Během letu jsem se ptal cestujících, na jaké neobvyklé místo by chtěli letět příště – to byl počátek společnosti VIRGIN AIR.

3. dcera

Rok po založení společnosti se začalo Richardovi a Joan dařit i v soukromém životě. Narodila se jim dcera Holly a 2 roky na to syn Sam. Právě dcera Holly tatínka přemluvila, aby si vzal maminku za ženu, třebaže se už ženit nechtěl. V roce 1987 se Richard Branson a Joan Templeman stali manželi.

4. slečna

Jak vznikl název společnosti VIRGIN? O názvu koluje mnoho příběhů. Jedna verze je taková:

Při jednom krásném večeru jsem si venku povídal s šestnáctiletými slečnami o názvu nahrávací společnosti. Vzduchem létalo spoustu nápadů, až někdo navrhl slovo VIRGIN (česky panna). Znělo to originálně a vyzývavě. Bylo to v čase, kdy použití takového slova bylo mírně riskantní. Na druhou stranu to mohlo přitáhnout pozornost, a tak jsem šel do toho.

5. matka

Kdo jiný mohl ovlivnit Richarda více, než jeho vlastní matka Eva Branson. Už když se Richard narodil, věděla, že bude úspěšný.

Vše je možné, jediný, kdo to může ovlivnit, jsme my sami. – Eve Branson

 

Moje matka měla vždy neuvěřitelnou energii. Byla to dívka milující sport, tanec a různé společenské akce. Ani ve svých 91 letech nezahálí. Založila nadaci Eve Branson a v současné době působí jako ředitelka. Kromě toho napsala i knihu Mum’s the Word: The High-Flying Adventures of Eve Branson. Zde je 5 životních mouder

  • nikdy ničeho nelituj
  • nauč se spolehnout sám na sebe
  • využívej týmovou spolupráci
  • nenech se unést svými úspěchy
  • nový den, nová příležitost něčeho dosáhnout

 


Fráze: „Za vším hledej ženu“ určitě není od věci. Ženám se těžko odolává, pokud umí zahrát na správnou strunu. Už v pravěku měly ženy značný vliv na muže. Byly to ony, které je vyhnaly z jeskyně, aby šli něco ulovit k snědku. Platí to i v dnešní době. Nebýt náročných partnerek, které chtějí vypadat dobře a chtějí mít stále dostatečný obnos na kreditní kartě, nejspíše bychom se spokojili s málem a zlenivěli. Děkujme jim a buďme za ně rádi. To ony jsou tím hnacím motorem, který nás žene kupředu.

Richard Branson je tak zajímavá osobnost, že by byla škoda napsat o něm pouze jeden článek. Proto se za 14 dní můžete těšit na další. Pod drobnohled si vezmu přímo Richarda Bransona a máte se určitě na co těšit.

Podělte se v komentářích o své zážitky, kdy vás ovlivnily vaše drahé polovičky, popřípadě dcery. Ty nejlepší komentáře budou otištěny v prvním vydání našeho magazínu, který vychází už v lednu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center