fbpx

2 dubna

Z elektrikáře úspěšným podnikatelem. Myslíte, že to není možné? Mýlíte se!

0  comments

Úspěch pro každého znamená něco jiného. Vnímáme ho rozdílně. Je to i tím, že každý máme jiné hodnoty. Někdo měří úspěch dle peněz, někdo podle spokojenosti a někdo podle toho, jak plyne jeho cesta, kde byl na začátku cíl.

Když jsem zkoumala, co to vlastně je úspěch, jak se pozná, co mi k němu řeknou lidé, uvědomila jsem si, že znám velmi úspěšného člověka, který má za sebou velmi dlouhou cestu, na které bylo pár překážek. Jeho první velký úspěch se dostavil po 10 letech od počátku jeho cesty. Desítka je magické a pravdivé číslo. Skoro každý známý úspěšný člověk vám řekne, že po deseti letech se stal úspěšným. Já vás zvu do možná obyčejného, ale na druhou stranu velmi úspěšného světa.

Psal se rok 1965, kdy na svět přišlo 5.dítě do rodiny, která bydlela v bytě 3+1. Velká rodina, velké výdaje, hodně starostí. To vše zvládli s bravurou. Starší sestry vychovávali páté, nejmladší dítě v rodině, které se za nedlouho dostalo do učení na elektrikáře. Už v té době věděl, že tohle není to, co chce dělat.

Rozhodl se i při práci dodělat maturitu. Co si budeme povídat, přes den práce, v noci škola a takhle dokola 2 roky. Kde máme zábavu a čas na rodinu? Má cíl, kterého se drží. Když v roce 1985 dodělal maturitu, měl jasno. Práci konstruktéra vyměnil za pozici v Hasičské pojišťovně.

Práce rukama mu nebyla cizí, i přesto věděl, že má na víc a že to u pozice pojišťovacího agenta neskončí. Během své práci v pojišťovně nasbíral spousty zkušeností, stal se ředitelem pobočky. Vychoval 4 děti, které i po čase úspěšně dovedl k maturitě a připravil je na jejich cestu životem. V roce 1995 přišel zásadní zlom.

Jsme u konce první desetiletky, kde přišel úspěch v podobě ředitele Hasičské pojišťovny. Naplnění, pocit zadostiučinění byl nepřekonatelný. Mohl si odškrtnout jeden ze svých cílů. Co dál? Kam jít? Chvilku totiž trvá, než si sami uvědomíte, kam chcete směřovat. Jemu se to povedlo. Věděl, že potřebuje volnost. Potřebuje mít volnost a být sám svým pánem. Toto uvědomění trvalo 2 roky a poté přišla další dekáda, kdy se stal úspěšným podnikatelem, kterým je až do dnešního dne. Vzal vše, co měl. Veškerou svou odvahu, peníze, a risknul to.

Příští rok završí svou druhou dekádu, tentokrát v éře podnikání. Ale v i soukromé oblasti je velmi úspěšný. Se svou manželkou vlastní chovatelskou stanici se šesti šamipióny. Jestli si říkáte, v čem je tak úspěšný, tak čtěte dále. Je to ten typ člověka, který se nepotřebuje zviditelňovat. Má odškrtnuto spousty dalších svých cílů. Z bytu 3+1 se dostal do rodinného domku, který rekonstruuje dle svých představ. Vlastní automobily, které si vždy přál. Dovolené dvakrát v roce jsou skoro už samozřejmostí. Nikdy od něj neuslyšíte, že by měl do kapsy hluboko. Spíš uslyšíte toto:

Kdybych chtěl, mohu mít peněz více. K čemu ale? Musel bych se vzdát věcí, které pro mě mají větší hodnotu.

Je to přesně tak, jak řekl, a o tom to celé vlastně je. Je úspěšný se svými hodnotami a se svými cíli. Má odškrtnuto. Za sebou několik desetiletek. Mraky zkušeností, které si nekoupil, ale získal je svou pílí. Jeho moto je velmi jednoduché:

Vydrž a nikdy se nevzdávej. Nenech se pohltit a stáhnout do kolejí, kam sám nechceš.

Pavel Butta, HasTep


Vraťme se na začátek článku. Tento příběh potvrzuje jen to, co všichni hledáme. Na úspěch není univerzální návod. Úspěch jsme jen a jen my a naše cíle. Naše tvrdohlavost a vytrvalost. Naše hodnoty a naše zaměření. Zastavte kopírování úspěchu někoho jiného a vrhněte se sami na sebe. Jedině tak budete skutečně úspěšnými.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center