fbpx

2 dubna

Vztah za pár minut v odosobněné době

0  comments

Žijeme v odosobněné době. Možná  jde o pozůstatek totalit a nestálých časů, kdy bylo bezpečnější žít skrytý v davu. Navíc v momentě, kdy už se člověk vydá na cestu za svým cílem, tak zjistí, že je to vlastně mnohem složitější a časově náročnější, než prve předpokládal. Mnozí úspěšní lidé tak na seznamování ve výsledku nemají čas. Donedávna navíc seznamovací sítě nenabízely nic, co by z nich činilo vhodnou alternativu k seznámení se kdekoli jinde. Není tomu tak dlouho, kdy podobný názor nahlas vyslovili dva vystudovaní právníci a založili seznamku, která funguje na úplně odlišném principu než ty stávající. Žádné „lajky“ ani probírání se přes bezpočet uživatelů z jiných zemí vás v Pinkilin rozhodně nečeká. Namísto toho máte slíbeno dohodnutí osobní schůzky v řádu minut.

„Co je to Pinkilin?“

Začíná odpovídat Michael Živěla, jeden ze dvou zakladatelů, „je to lifestylová mobilní aplikace, která působí na úplně jiném principu než ty dosavadní. Snažíme se pomoci zejména ženám, protože především pro ně je těžké v dnešní uspěchané době poznat životního partnera. Ženy touží mít milujícího a úspěšného muže, hledají jistotu. Bohužel takoví muži většinou nemají moc volného času, jsou pracovně hodně vytížení a je těžké s nimi navázat kontakt. My jim to chceme oboustranně usnadnit, což nám pomáhá dosáhnout vyrovnaného počtu ženských a mužských uživatelů.“

„Ostatní seznamky většinou fungují tak, že si prohlédnete fotografie potencionálního protějšku a označíte je jako ‚to se mi líbí‘. Nicméně například u Tinderu musíte čekat, a někdy velice dlouho, než i vás označí někdo jiný,“ doplňuje Daniel Habarta, druhý ze zakladatelů aplikace.

5

Nový vztah do jedné minuty?

„To je naše alfa a omega,“ povídá nadšeně Daniel, „seznamujeme lidi na základě jejich polohy, kterou v naší aplikaci představuje ikonka radaru. Díky Pinkilin tak vidíte, v jaké vzdálenosti se daný uživatel nachází, přičemž je šikovně seřadí od nejbližšího. Je tak mnohem snazší se během pár minut skutečně seznámit a nemusíte trávit hodiny na nějakém chatu. Ihned pak může dojít k osobnímu setkání, to už záleží na konkrétní dvojici.“

Názor svého kolegy doplňuje Michael: „Největším problémem je na seznamkách přetvářka. Na chatu je tak jednoduché se prezentovat v lepším světle. Nicméně při osobní schůzce to už tak jednoduché není. V naší aplikaci na tohle jednoduše není čas.“

„Pinkilin je nejdůležitější věc v mojí kabelce,“

zní názor jedné z uživatelek. Za první rok dokázala aplikace nabrat ne stovky ani tisíce, ale desetitisíce aktivních uživatelů. V současné době jich je 45 tisíc. „Naším cílem je být kvalitní a skutečně solidní seznamovací platformou. Usnadnit seznamování jak ženám, tak i mužům, protože je mnohdy velmi těžké najít příležitost a čas na hledání nových známostí, ať už partnerských nebo kamarádských. Činíme tak s vědomím, že uživatel předem zhruba ví, jaký hledá vztah a proto se může v aplikaci snadno orientovat,“ říká Daniel.

„Češi vždy rádi podpoří domovské společnosti, jinak by zde nemohl neustále vítězit Seznam nad Googlem, Aukro nad eBay a dalších příkladů je mnoho. Začínáme jím být i my. Nyní chceme být jedničkou na našem domácím trhu, to je naprosto jasné,“ doplňuje svého kolegu Michael.

1

„Nejtěžší rozhodnutí bylo říci si ano nebo ne…,“

„…zda se projektu budeme věnovat a zda do něj půjdeme naplno. Dnes už můžu říci, že jsem kariéru právníka definitivně pověsil na hřebík.“ Jaké to vlastně je ukončit právnickou kariéru, která nemůže být špatně placená, a vrhnout se po hlavě do něčeho svého, do vlastního projektu? Jaký byl vlastně motiv k vytvoření Pinkilin?

„Tak zaprvé je to inovativní myšlenka. Zadruhé pomáhá překonat prvotní ostych z oslovení protějšku a zatřetí člověka skutečně postrčí a dovede jej až na osobní schůzku. No a také jsme si chtěli dokázat, že jsme něco, pro co jsme se nadchli, schopni dotáhnout až do konce,“ vysvětluje Daniel.

Zajímavé je, že aplikaci, která je lifestylovou pomůckou určenou k navazování nových známostí, vyvinuli dva zadaní muži. Nicméně jejich partnerky je podporují a samy jejich aplikaci testují, aby vychytaly případné mouchy. Stejně tak Daniel a Michael nejsou jen zakladatelé, ale rovněž uživatelé.

„Jsem za Pinkilin rád,“

prohlašuje hrdě Michael. Jedním dechem však dodává, že po cestě museli zdolat mnohem více překážek a útrap, než by kdy čekali. „Ve světě IT nestačí mít jen nápad, musí ho někdo také realizovat. A to stojí peníze, bohužel ne malé. Nicméně ač zatím nemáme něco jako finanční úspěch, myslím, že udělat desetitisíce uživatelů spokojenými je úspěch.“ A to bezesporu veliký. Není totiž ani tak zásadní, kolik vyděláte, ale zda se dokážete zajistit něčím, co vás baví.

„Došlo ke zjednodušení uživatelského rozhraní, uživatelé iOS i Androidu se mohou seznamovat mezi sebou. Nemůžeme mít z bezpečnostních důvodů údaje o tom, kolik vztahů skutečně vyšlo, ale podle reakcí lidí jsou to tisíce nových navázaných milostných či pracovních vztahů. Minulý rok byl až překvapivě úspěšný, co se počtu uživatelů týče a proto mohu s klidným vědomím prohlásit, že do konce tohoto roku budeme jedničkou na tuzemském trhu,“ slibuje Michael.

Závěrem se nemohu nezeptat, zda nemají protagonisté rozhovoru vzkaz pro Vás, čtenáře Světa úspěšných:

„Žijte, seznamujte se a dělejte věci vždy naplno. Platí to i pro Váš nápad, start-up či podnikání. Jsme tady jen jednou, tak ať to stojí za to… Přejeme Vám krásné léto plné zajímavých nových setkání. “

Uložit

Uložit


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center