fbpx

2 dubna

Všude poušť, zlato a Emirates – jsemtomas a jeho cesta k úspěchu

0  comments

Příběhy vzestupů a pádů píše sám život denně. S křivkou nahoru a dolu se ve světě úspěšných holt počítá. A počítá s ní i Tomáš Pánek, který se přestěhoval do Dubaje, kde sedí v prosklené kanceláři jedné z největších leteckých společností Emirates. Zodpovídá za digitální zkušenost zákazníků od bookingu po nástup do letadla. My jsme se ho zeptali, jaká cesta na místo s výhledem na runnway plnou A380tek byla. 

Jako malý chtěl být právník. Potom manažer. Potom přišel Sex ve městě, takže skončil u studia marketingu a PR, podle vzoru Samanthy Jones. Vyplatilo se.

Jakmile vystudoval gymnázium v Českých Budějovicích, nasedl na první vlak a odstěhoval se do Prahy, kde začal studovat a sbírat pracovní zkušenosti. “Největšími zkušenostmi pro mě byly Danone v týmu Vítka Vojtěcha a práce ve Vodafonu, kde mi svěřili redesign kariérních stránek. V tandemu se skvělou HRistkou Veronikou Pokornou jsme za 5 měsíců představili stránky, které byly oceněny jako leading example v rámci globální skupiny Vodafone. To bylo velký. A pak přišla Amerika.” Tam se Tomáš naučil o startupech, ale hlavně o tom, že se lidé nemusí bát zkoušet nové věci a riskovat, což si zaryl hluboko do srdce.

Zanedlouho přišla nabídka od Emirates. “Touha to zkusit a být součástí globální značky a mezinárodního týmu,” byla natolik silná, že se rodina nestihla ani vzpomatovat a Tomáš posílal videa z dubajského hotelového pokoje. Tam strávil dlouhé tři týdny, než si našel spolubydlení, které si mohl dovolit. “Na vlastní bydlení jsem se moc těšil, protože hotelové snídaně byly děsivé,” vzpomíná s úsměvem. Teď bydlí už ve třetím bytě a konečně je spokojený.

Jaké jsou tvé cíle v Emirates? 

“Naučit se co nejvíc. A dělat svou práci nejlépe jak dovedu.”

Foto: Adam Křena
Foto: Adam Křena

Vstává v 5:30 a domů se vrací kolem 17:30. Když se spouští globální kampaň, chodí domů jen spát. Přesto ani jednou nelitoval, že tuhle nabídku/výzvu přijal. Svou pozici popisuje slovy: “Mým úkolem je zajistit, že digitální zkušenost našich zákazníků od chvíle, kdy si zabookují letenku, až do chvíle, kdy nastupují na palubu našich ikonických letadel, je tak dobrá, jak je to jen možné. A že dostanou informace na míru. Na 75 trzích, ve 22 jazycích. Brzy přibude ještě švédština a indonéština. A k tomu se starám o kvalitu českého obsahu.”

Dokážeš si představit, že už zůstaneš v Emirates a budeš tam budovat kariéru? 

“Pro mě osobně to je o získávání nových zkušeností. Ve chvíli, když už nebudu mít čemu novému se naučit a nebude šance se posunout, jsem připravený odejít. Protože Emirates je naneštěstí poměrně tradiční firma, kde kariérní posun přichází ve chvíli, kdy se o úroveň výš uvolní místo. Takže pokud někdo neodejde, neotěhotní nebo nezemře, šance na posun jsou minimální. Nejsem z těch, co se vidí ve firmě 20 let. Ale to asi žádný z mileniálů.”

Dubaj, pláž a zpívající fontána pod Burj Khalifou zní možná jako sen. Tomáš ale říká, že to ze začátku žádný sen nebyl. “Trvalo mi pár měsíců, než jsem si zvykl. To, co miluju na Praze je v Dubaji těžko dostupné: pivo, vepřové, náplavka, čtyři roční období, kulturní akce na každém rohu, nebo jen obyčejné procházky.” I proto Tomáš skoro každý víkend odlétá z města. Někdy víc na východ, jindy na sever či jih. “Cestování mě absolutně a bezmezně naplňuje. Stále je co objevovat, poznávat a ochutnávat. Cestování a lidé, které jsem na cestách potkal mě učinili tím, kým jsem. Ze všech mých cest mi nejvíce přirostl k srdci Hong Kong, kam se asi na nějakou dobu odstěhuju.”

Když Tomáš nepracuje a necestuje, tak píše. Před  dvěma lety si založil blog www.jsemtomas.com, díky kterému mohou všichni jeho blízcí i přátelé vědět, co se ve světě kultury, módy nebo politiky děje. Pod titulem “Inspiruj” každý měsíc monitoruje celý svět a inspiruje, motivuje a informuje.

„Všem lidem, kteří stojí před jakoukoliv výzvou bych vzkázal: Nádech. Výdech. Krok vpřed. Vždycky je možnost se vrátit. Ale pokud vůbec nevykročíte, do světa úspěšných pravděpodobně nikdy nedojdete.“


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center