fbpx

2 dubna

Vlastní TALK SHOW, aneb nic není zadarmo!

0  comments

Tak mladý a už moderuje vlastní TALK SHOW. Ovšem nic není jen tak zadarmo a hned zpočátku nabyl Martin díky nelehkým překážkám značné zkušenosti. Martin je krásným příkladem toho, že když člověk vytrvá, může náhle také obrátit a stoupat vzhůru, blíže k úspěchu. Stačí se jen nevzdat!

Patrik: Martine, někteří naši fanoušci tě jistě budou znát, ale najdou se i tací, kteří ne. Mohl by ses tedy našim fanouškům v krátkosti představit a něco o sobě říci?

Martin: Jistě že, Patriku. Jmenuji se Martin, jak už mé jméno zaznělo, je mi 21 let a v Liberci moderuji svojí vlastní TALK SHOW pod názvem M. K. SHOW. Je to projekt, který jsem vymyslel před rokem a půl, je to můj vlastní projekt, který se pořádá jakožto charitativní akce.

Patrik: Super Martine, a jak si se vlastně k takovému vlastnímu projektu, tedy M. K. SHOW dostal?

Martin: Bylo to takové horší období, kdy jsem byl bez práce a nějakých 14 dní, „kdy jsem neměl co na práci,“ jsem neustále sledoval Show Jana Krause. Mezí tím jsme s kamarády pracovali ještě na nějakých projektech a díky těm projektům jsme se chystali za panem Janečkem, českým milionářem, kde jsme chtěli představit naše projekty. Ovšem den před tím, než jsme se za panem Janečkem vydali, mě v hlavě bleskl nový nápad, že bych chtěl vystupovat před lidmi a bavit je. To byl počátek vzniku M. K. SHOW. Zkrátka jeden nápad, který se stal skutečností. Proč skutečností? Je to vtipné, ale utvrdila mě až schůzka u pana Janečka, kde jsme původně představovali naše projekty. Bylo mi jednoduše řečeno „s tím ksichtem jděte něco dělat.“ A tak jsem šel. (smích)

Patrik: Takže schůzka u pana Janečka nebyla až tak úspěšná, co se Vašich projektů týče, ale přeci jen jsi si z ní něco málo odnesl. Ty jsi vlastně už podotkl, že je to charitativní akce, je to tak? Jak to vlastně vzniklo?

Martin: Samozřejmě, je to charitativní akce a vzniklo to zcela jednoduše. Mým snem bylo pomáhat různým organizacím a lidem v těžkých životních situacích a v tu chvíli moji maminku napadlo, abych tento projekt učinil charitativním, neboť lidem budu moci pomáhat už teď. Ironií je, že mnoho úspěšných lidí začíná pomáhat tímto způsobem až poté, co nabudou určitého jmění, ale já se vydal opačným směrem, tedy jednodušeji řečeno jdu opět proti proudu a začal jsem hned od začátku. (smích)

Patrik: A jak to vlastně funguje?

Martin: Úplně jednoduše. Funguje to tak, že výtěžek z každého večera koluje určité postižené osobě a dříve jsme dokonce takto pomáhali i dětským domovům.

Patrik: Martine, zmínil ses mi už i o různých překážkách, které se vyskytly, a leckdy by člověk uvažoval, že raději skončí. Ovšem ty jsi ale neskončil a vytrval, mohl by si tedy o tomto tématu říci více?

Martin: Jistě. Samozřejmě začátky bývají mnohdy krušné a u mě tak bylo první půl rok od doby, kdy jsem uvedl svou první SHOW. Je logické, že je třeba pokrýt určité náklady za pronájem sálu, ozvučení, kameru a mnohé další. To byl problém číslo jedna, neboť se stávalo i to, že nechodili diváci, tedy účast byla malá a já poté musel platit náklady z vlastních financí.

Například v únoru minulého roku se stalo, že jsem nevědomky zvolil datum pořádání M. K. SHOW stejné, jako byl začátek Olympiády. V březnu jsme přišli o pronajatý mikrofon v hodnotě téměř osmi tisíc, výtěžek ze vstupenek a veškeré mé doklady. Tedy asi takto vypadaly překážky na počátku mého projektu. Ovšem nejlepší na tom je, že jsem po celou tu dobu ani jednou nepomyslel na to, že bych raději měl projekt ukončit a hledal sem možnosti, jak to příště zvládnout lépe.

Patrik: Po půl roce nastala první z větších změn a to, že jsi začal svou M. K. SHOW moderovat nově v Kulturním centru Vratislavice 101010 a to je oproti původnímu místu v knihovně krásný skok. Jak si se tam vlastně dostal?

Martin: Skrze všechny překážky, které se v onom prvním půl roce udály, jsem zjistil, že vše špatné je k něčemu dobré. Tedy osvědčilo se mi, že v dnešní době je z velké míry úspěch to, jaké kontakty vlastně máte. Ironií ale je, že já žádné kontakty neměl. Ten kontakt přišel z čistajasna sám ke mně díky mé SHOW a stejně tak díky ztracenému výtěžku z března. Tedy jsem vděčný za překážky, které se v mé minulosti vyskytly, neboť právě díky nim jsem se posunul a poznal jsem tak Janu Labíkovou, která mě dostala k dalším kontaktům a do Kulturního centra. Dnes je to hlavní partner M. K. SHOW a já jsem jí za to velmi vděčný.

Patrik: Teď se ale přesuňme také k tvé SHOW a tomu, v čem se liší od těch jiných?

Martin: Podstata všech TALK SHOW je naprosto stejná, ale formát na provedení si může udělat každý svůj. Kupříkladu u mě se to liší vzhledově, průběhem, scénářem a s hosty hraji třeba i zábavné hry. Ovšem je zábava sledovat kam se od úplných začátků má SHOW posouvá a taktéž mění v dobrém slova smyslu.

Patrik: Martine, to bude prozatím vše a já si běžím rezervovat vstupenku na tvou další SHOW! Děkujeme ti za inspirativní rozhovor a ať se daří!

Martin: Skvělé Patriku, děkuji ti za tvůj čas a přeji hodně štěstí i úspěchu.

Odkaz na Facebook
Odkaz na YouTube

[easingslider id=“1800″]


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center