fbpx

2 dubna

Vize roku 2016 pomocí nástěnky vizí

0  comments

Taky máte na konci roku chuť bilancovat, co jste zvládli během uplynulého roku? Říká vám váš vnitřní hlas, že toho můžete v nadcházejícím roce zvládnout ještě víc? Teď je ta správná chvíle začít znovu s prázdným stolem a vrhnout se naplno do roku 2016.

Jako výborný způsob jak začít, je nástěnka vizí. Ukážu vám 3 jednoduché kroky, které vám pomůžou vytvořit vaši nástěnku snadno, rychle a zábavně. Ano, je to především zábava. Ideální odreagování od cukroví, pohádek a lenosti. Je to opravdu snadné, zvládne to každý. Nejdůležitější je hned první krok, který také zabere nejvíce času.

„Dokáže-li o tom snít, dokážeš to.“ – Walt Disney

Cíle, nápady, sny, vize

Jak už jsem zmínil tento krok je nejdůležitější a zároveň nejtěžší. Vezměte si tužku a papír a sepište si sto vašich snů, cílů, nápadů, vizí. V tomto bodě je kreativita pouze na vás. Nikdo jiný nemůže vědět, co opravdu chcete, proto si tento bod projděte sami. Uvolněte se od cizích vlivů a opravdu upřímně se zamyslete, co chcete. Pravděpodobně si říkáte, že sto cílů je dost. Ano je hodně. Tento bod se nesmí uspěchat. Pravděpodobně prvních třicet bodů napíšete z patra. Vůbec nevadí, pokud vám sepsání cílů bude trvat týden, nebo i dva. Dejte si čas a opravdu si sepište minimálně sto nápadů, co máte. Samozřejmě se sto cílů nemůže vejít na vaší nástěnku vizí, byla by přeplácaná a vy sami byste nevěděli, na co se teda máte soustředit. Proto si své cíle očíslujte podle priorit. Tím vyřadíte cíle, které pro vás nejsou v této době tak důležité a nemusíte se na ně soustředit. I tento bod není třeba uspěchat. Jsou svátky pohody, tak buďte v pohodě a klidu.

Začněte být kreativní

Další bod je s kreativitou velmi úzce spojen. Baví nás přeci vymýšlet, tvořit něco nového. To je to největší vzrušení. Právě nastal čas, abyste vašim přáním, cílům a snům dodali vizuální podobu. Nedržte se při zemi, vizualizace vašeho cíle je jen na vás. Výborný zdroj inspirace jsou časopisy. Najděte si velké množství časopisů a vystřihujte si motta, obrázky nebo třeba zajímavé citáty co vás zaujmou. Vše si vystřihejte a nalepte na vaši nástěnku. Vaše nástěnka v podstatě odraz vaší mysli a vaše mysl určitě není jednotvárná. Naopak je plná barev, nápadů a zajímavostí, proto by taková měla být i vaše nástěnka.

Myslete na vše

Nástěnka vizí není práce na jedno odpoledne. Ve skutečnosti je to práce na celý život. Vaše cíle a priority se postupem času vyvíjejí. Spoustu cílů dosáhnete a nahradí je jiné, vyšší náročnější. Nesmíte zapomínat na žádné aspekty života. Materiální bohatství je důležité, ale nikdy nezapomínejte, že to není všechno. Proto na vaší nástěnce nesmí chybět i jiné věci, které jsou pro vás důležité. Můžete si zobrazit vlastnosti, které chcete získat, můžete se zobrazit obklopeného kupou přátel, zobrazte se svou životní láskou, zdravou rodinou, nevynechávejte nic co je pro váš důležité. Ano může se zdát, zdraví, rodina, to je jasné, to si přeci přeje každý. Možná ano, ale člověk, který si to opravdu uvědomuje, je automaticky nucen na rodinných vztazích pracovat. Vztahy mohou být práce na dlouho dobu. A stejně tak ostatní cíle. Některé jsou menší některé větší, některé zaberou rok, některé pár týdnů. I tyto cíle musí být vyvážené. Potřebujete vidět dlouhodobé i krátkodobé cíle. A vůbec nevadí, pokud za měsíc si splníte jeden cíl a on bude stále na nástěnce. Tento cíl bude pro vás obrovsky motivující. „Je to snadné, dokázal jsem toto, tak musím dokázat vše, co na nástěnce mám.“

Vizualizace naších cílů je perfektní způsob, jak si utříbit co opravdu chcete a pomůže vám zůstat na správné cestě k vašemu snu. Nástěnku si můžete dát kamkoliv, ale doporučuji si ji dát do pokoje, kde spíte, abyste každé ráno když vstáváte, se probouzeli s pocitem, že jste dosáhli vašich cílů. Velmi dobré místo je nad vaším pracovním stolem. Dejte však pozor aby vás nástěnka nerozptylovala. Já sám ji mám nad pracovním stolem a vždy, když se zaseknu tak se na chvíli zamyslím, podívám se na svou nástěnku a vše jde hned lépe. Chcete se podělit o vaše výtvory, nebo napsat vaše zkušenosti, které máte s tvorbou nástěnek? Napište nám do komentářů, jaké jsou vaše metody na tvorbu nástěnek. Pokud nechcete, aby ostatní čtenáři viděli vaši nástěnku, a přesto se chcete s někým podělit, tak nám napište soukromou zprávu, budeme potěšeni.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center