fbpx

17 května

Vision board | Mějte své velkolepé sny na očích

Vision board, neboli nástěnka snů, vizí a cílů je mnohem mocnějším nástrojem, než byste si dokázali představit. Je to jedna z nejgeniálnějších způsobů motivace, právě díky její vizuální stimulaci. Můžete na ní mít obrázky, fotografie, afirmace nebo váš oblíbený citát. Dáte tak svým cílům jasnou podobu a povzbudíte se k akčním krokům, místo neustálého odkládání.

Tuto nástěnku byste měli mít stále na očích, aby vám připomínala, proč to všechno děláte. Proč těžce pracujete, za čím jdete. Není to jen směsice náhodných tištěných obrázků, ale vaše budoucnost. Vždy, když se vám nechce nic dělat a nejraději byste se celý den váleli v posteli, stačí se podívat na místo, kde je váš vision board vyvěšený, pocítíte štěstí, motivaci i druhý dech, a znovu se nadchnete pro věc. Jak si tedy takový VISION BOARD vytvořit?

1. Ujasněte si své cíle! Kam chcete směřovat?

Tento bod vypadá velice jednoduše, avšak není tomu tak! Takové jsou všechny první kroky za velkými věcmi. Co vlastně od života chcete? Jak podle vás bude vypadat vaše budoucnost? Chcete krásný velký dům? Spokojenou rodinu? Pevnou pozici ve vysněné práci? Stálý pasivní příjem? Nablýskané sportovní auto v garáži? Jezdit alespoň dvakrát ročně na dovolenou? Cokoliv! Je ale potřeba si uvědomit, zda to chcete kvůli sobě a ne, abyste udělali dojem na ostatní. To je potom celá snaha ve finále k ničemu. A i když toho dosáhnete, vaše radost bude velice pomíjivá. Možná budete mít chvíli sousedův obdiv a číslo vašich přátel se mnohonásobně zvýší. Nebudou to ale ti opravdoví, naláká je pouze třpyt vašeho bohatství.

2. Najděte si potřebné vizuální materiály.

Každá myšlenka, pocit, věc nebo pozice se dá nějak kreativně a obrazně vyjádřit. Chcete auto? Vytiskněte si přesně ten model, o kterém sníte. Prostornou vilu na pláži? Na internetu jich najdete stovky. Šťastnou rodinu? Je radost podívat se na úsměvy na vaší nástěnce vždy, když je vám smutno. Můžete si pohrát i s velikostmi obrázků, zvýrazníte tak jejich důležitost. Jako první vás udeří do očí to nejdůležitější. Máte nějaký oblíbený citát? Který je k tomu všemu ještě od člověka, který vás inspiruje? Pokud dáte tyto dvě věci do jednoho obrázku, vznikne motivující smršť.

3. Zvolte správné afirmace.

Každému z nás se v životě sem tam vyskytne nějaká překážka. V té chvíli zapomenete na vše krásné kolem vás, a váš svět se ponoří do černočerné tmy. A přesně v tuhle chvíli byste se měli podívat na svůj vision board a číst své pozitivní afirmace.

„Cítím radost a sebedůvěru.“

„Jsem vděčná za své zdraví a za zdraví svých blízkých.“

„Žiji v hojnosti.“

„Mám kolem sebe milující rodinu a přátele.“

„Jsem plná síly.“

„Dnes je krásný den.“

„Vypadám skvěle a jsem v dobré fyzické kondici.“

„Každý den se dějí zázraky.“

 

 4. Výrobu vision boardu si zpříjemněte.

Pusťte si svojí oblíbenou hudbu, zapalte svíčky, vonný olej nebo cokoliv jiného, co vás uvolní a probudí vaše kreativní já. Díky tomu vytvoříte dílo svého života. Dávejte si ale bedlivý pozor na to, jak obrázky umisťujete. Uveďme si příklad. Pokud chcete to auto z výlohy, které míjíte každý den cestou do práce, dejte si svůj obrázek na místo řidiče. Může se stát, že si sedadlo spletete a to může způsobit to, že si stejné auto pořídí třeba vaši rodiče. Sice vás občas svezou, ale prakticky auto nebude vaše. Proto je důležité promyslet si, co si přejete, a jak si daný sen vyobrazujete.

5. Zvolte dobře viditelné místo.

Svůj vision board byste měli mít stále na očích. Můžete si jej položit na pracovní stůl, pověsit na stěnu nad postel, k počítači v práci nebo nad krb v obývacím pokoji. Budete tak každý den míjet svoje cíle, které se vám tak dostanou do podvědomí.

Velikost vašich cílů je jen vaše vnitřní míra.

Vy sami jste sobě hranicemi, přes které lze jít dál.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center