fbpx

2 dubna

Věrnost jako rarita. Jste podivínem, nebo jste IN aneb velký otazník nevěry

0  comments

Důvěra. Velmi důležitý bod každého vztahu. Ať si rozumíme s partnerem na výbornou, máme si co říct, zažíváme společně pěkné chvilky, nebo máme ještě krásnější vzpomínky, užíváme si spoustu legrace, nikdy vztah nebude fungovat, pokud si nebudeme navzájem důvěřovat. 

Jestliže je důvěra ve vztahu narušená, je těžké ji získat zpět. Jestli to tedy vůbec lze. Snadno se dá prolomit. Proto si dobře rozmysleme, zda si obujeme brusle a vydáme se na zamrzlé jezírko hledat a vnímat krásu jiného okolí. A přitom doufáme, že se nepropadneme, v lepším případě, že jezero nepopraská.

Jak vnímáte sami sebe? Milujte sami sebe? Položili jste si někdy tuhle otázku? Možná ne. Možná je vám to fuk, protože na tyhle bláboly nevěříte. Pravdou však je, že pokud sami sebe nemáme rádi, nemáme sebevědomí, nevěříme si, budeme nejspíše podvedeni, v horším případě podvedeme my někoho.

Píšu to z toho důvodu, že stále lidi pozoruji, vnímám a poslouchám. Mnoho lidí žije virtuálním světem. Vezměme si například sociální sítě, které jsou pro mnoho lidí spásou, prezentují se zde v nejlepším světle, mají tendence si zvyšovat ego a je to pro ně celý svět. V dnešní době je velmi lehké navázat kontakt. Lidé si nevinně dopisují, ale už tohle může být cesta k tomu, aby si navzájem postěžovali, řekli své problémy, zaflirtovali, zavtipkovali a zjistili, že si vlastně rozumí a je velká pravděpodobnost, aby kontakt udržovali dál. Nevím, zda tohle považovat za nevěru, ale mně se i tohle příčí. Někdo vám řekne, že je to normální, že člověk potřebuje rozptýlení, obzvlášť pokud jsme ve vztahu x let. Ano, každý má rád zájem druhého pohlaví, ale v určitých mezích. Tohle je ale virtuální svět. Realita je zase trošku jiná. Někdy je pak těžké se v životě prosadit a uspět v opravdu reálném vztahu a chápat jeho pravé hodnoty.

Často se ptám, z čeho nevěra pramení. Jestli jsou lidé ve vztahu nespokojeni? Pakliže ano, proč o svých problémech nemluvíme nebo spolu stále sdílíme jedno lože? Hledáme v jiných vodách a pak se k sobě vracíme a myslíme si, že to SAMO bude lepší? Samo se nikdy nic nezlepší a nevyřeší. Bolavé rány se sice zahojí, po některých bohužel zůstanou jizvy, které nikdy nezmizí. Je to těžká dřina obou partnerů, která stojí za to, pokud se dva lidé milují a chtějí spolu kráčet celým svým životem. Pak je na místě úcta, respekt a jistá podpora. Žádný vztah není idylický. Na světě je všechno něco za něco. To jistě všichni velmi dobře znáte. Tak to prostě funguje. A i harmonický a spokojený vztah něco stojí. Ale o nevěru nikdo nestojí.

V současnosti se lidé ve většině případů rozvádějí. Stále máme před sebou statistiky, že každé druhé manželství krachuje. Proto se lidé i přestávají brát. Aby do budoucna nemuseli řešit majetkové a jiné problémy. To je docela smutné. Dnes je svatba vnímána jako papír, který nic neznamená. Dřív byl však sňatek něčím krásným a lidé si tak prokazovali svou lásku. Lidé dnes říkají, jak si nemůžou něco slíbit. Proč dříve mohli? Protože chtěli a víc si jeden druhého vážili. Dnes máme jiné možnosti, ale ty využíváme tak, že si škodíme. Lidé se hádají a neumí řešit problémy. Volí tu nejjednodušší cestu. Přístup člověka k těmto věcem nezmění nikdo jiný, než zase člověk. Není jiná doba, jen lidé jsou jiní.

Lidé jsou v dnešní době vším rozmazlení, všeho mají málo, i když je všeho přebytek, že ani jeden partner jim nestačí. Pořád hledají něco lepšího. Pamatujme, dokud nebudeme my lepší, lepšího partnera ani nenajdeme. Partner nám jen zrcadlí naše chování. Začněte sami u sebe a uvidíte, jak se vám změní celý svět.

Často o nevěře slýchávám a přitom se mi ježí chlupy na rukou a uvnitř mě to vře. Je jedno, kolik vám je let, a jestli jste muž nebo žena. Všichni jsou na vině. Tohle téma je dnes tak veřejné, dokonce se lidé těmito činy chlubí. Nepřijde mi to normální, ale co víc mě zaráží, že vy pak lidem nepřipadáte normální, protože nevěra přece v dnešní době je na denním pořádku. A tak to prostě je. A vy jste blázen, pokud si myslíte něco jiného. Je všude kolem nás a lidé si to vesele užívají a nemyslí na to, že tím způsobují bolest druhým lidem. Nejspíše neznají hodnoty, hodnoty vztahu, hodnotu svého partnera, avšak hlavně neznají svou hodnotu, protože neví, že tyhle hrdinské činy jsou naopak ponižující jen pro něj.


 

Ocitli jsme se na zamrzlém jezírku, jak jsme si přáli. Ale ono začalo praskat. Co teď? Nechceme se propadnout, máme strach a nevíme si rady. Bojíme se, že cokoliv uděláme, bude špatně a propadneme se. Tak to vypadá v případě ztracené důvěry. Hrozí nám, že nadobro v tomto vztahu zmrzneme.
Neutíkejme od svých problémů a rutin. Nikdo je za nás nevyřeší, jen si zaděláme na další problém. Mějte rádi sami sebe, žijte život s láskou, není nic krásnějšího.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center