fbpx

2 dubna

Váš život je volba, kterou máte ve svých rukou

0  comments

Každé rozhodnutí, které učiníte, každou cestičku, kterou si zvolíte a to, pro jaký první krok se rozhodnete, určuje váš směr. Směr cesty, pro kterou jste se rozhodli, abyste získali to, co chcete. To všechno by mělo být v souladu s vaším odhodláním žít pravdivý, upřímný a naplněný život. Každý, kdo pracuje na jakémkoliv významném poslání, je ve svém snažení od počátku poháněn nadějí. Jedině tak se dostaví zasloužená odměna a radost.

Věřte, že když je člověk inspirován nějakým velkým záměrem nebo cílem, kterého chce dosáhnout, všechny jeho myšlenky dokážou zpřelámat pouta. Jeho mysl dokáže překonat nejrůznější omezení a jeho vědomí se rozpíná všemi směry. Síly, schopnosti a talent, dřímající v něm, se náhle probouzí k životu, a člověk zjišťuje, že se dokáže stát daleko větším, než si to kdy o sobě myslel.

„Dosáhnout úspěchu“ znamená pro každého něco jiného. Tak jako je každý člověk jedinečný v jakémkoliv oboru či směru, tak se liší i jednotlivé pohledy na úspěch. Pravá definice úspěchu však spočívá v tom, dostat se tam, kam chcete. Naplnit svoje vize, sny, a svoje z hloubi vyvěrající ideály.

Proto není ani v tomto případě dobré nadiktovat vám přesně určité kroky, které by bylo potřeba podniknout k dosažení skvělého života. Každý z vás je jedinečný a nenahraditelný. To, co se může zdát lehčí pro jednotlivce, nemusí být lehké pro společnost, a naopak. Pro každého se hodí něco jiného. Je potřeba vzít si něco z každé zkušenosti a zážitku a rozhodnout se, zda to použijete pro sebe.

Mohu vám navrhnout, abyste se představili a přirovnali svůj život k vlastní firmě. Váš život je odteď vaše společnost a vy jste v ní generálním ředitelem. Ředitelem vlastního života. A stejně tak, jako se každá společnost skládá z různých oddělení, to i v životě chodí podobně. Jednotlivými odděleními bude zdraví, vztahy, kariéra, práce, úspěch a bohatství.
Nehodnotnější věcí na vaší životní cestě však nebude konečný cíl. Na konci vás ve skutečnosti nebude zajímat, kolik jste nashromáždili hmotného majetku, jaké pozice jste dosáhli, jakou prestiž jste v očích druhých měli.

166

Jediné, co pro vás bude skutečně plnohodnotné, je, zda jste skutečně využili všechno a jakým člověkem jste se na své cestě stali. Právě to je to, co zvýší kvalitu vašeho života. Žijte pro přítomnost, užívejte si všeho, co vám život servíruje.

Na své cestě si občas přivoňte ke květinám – ať už přes slzy, nebo z radosti. Tak to má prostě být. Nejdůležitější je si tu cestu užít. Jednoduše se držte pravidla, že tak, jak si to v hlavě nastavíte a jak budete přemýšlet, tak to i bude.

Klíčem k úspěchu je zaměřit svou mysl na věci, po kterých toužíte, a ne na věci, ze kterých máte strach, nebo které jsou pro vás nepodstatné!

Pokud člověk neví, kam v životě jde, nemůže se divit, že přijde někam úplně jinam. – Mark Twain

Většina lidí neví, co od života chce, jaké jsou jejich životní cíle a sny. Odpovědi na tyto otázky se nesou spíše v duchu prohlášení: „Nechtěl bych to a to,“ ale málokdo přesně umí odpovědět, co by doopravdy chtěl. Pokud však nemáte jasno v tom, co chcete, po čem doopravdy toužíte, kam směřujete… dochází jedině k tomu, že vše ve vašem životě je náhodně rozptýlené a není to optimalizované ke společnému směru.

Váš život je volba, kterou máte ve svých rukou. To, kolik času a energie vložíte do toho, co budete dělat, závisí na vašem rozhodnutí. Můžete svůj život přirovnat i k puzzle. Tuto společenskou hru zná snad každý. A s puzzle je to stejné, jako s vaším životem, s tím, jak do sebe jednotlivé části přesně zapadají. Život se totiž skládá z jednotlivých částí, které do sebe přesně zapadají.


 

Ať už jsou bílé, černé, či barevné, výsledkem má být nějaký obraz. To, jestli bude barevný, či černobílý, záleží jen na vás. Nalezněte ty správné části, které vám budou zapadat do vašeho obrazu. Jen vy jste uměleckým autorem obrazu a ředitelem vaší společnosti. Více o tom, jak se stát úspěšným ředitelem svého života se dočtete v tištěném magazínu již koncem ledna. Předobjednejte si tištěný magazín právě zde.

button


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center