fbpx

2 dubna

Vánoce | Svátky klidu, nebo stresu?

0  comments

Všichni to známe. Honíme se okolo cukroví, dětí, psů, protějšků a vánoční pohoda se stává těžkou abstrakcí přinejmenším už týden před Vánoci. Ti šťastnější z nás mají alespoň měsíc předem koupené dárky. 

Bohužel většina smrtelníků je honí na poslední chvíli. Některé ženy se dokonce odváží spolehnout na muže, a tak v rychlosti, zatímco smaží řízky, naškrábou mastnýma rukama na kus papíru seznam, vrazí ho manželovi do ruky a vyšlou ho do obchoďáku. A nejspíš bychom byli nefér, kdybychom mu vyčítali, že místo dvou kusů modrého pyžama přivezl sadu Malého pyromana.

A aby toho nebylo málo, zrovna když vyčerpaná brečíte nad přesoleným bramborovým salátem, v televizi pustí jednu z těch otravných vánočně idylických reklam a vy máte chuť mrsknout po tý zatracený bedně ovladač. Ale pozor, ty reklamy vám lžou. Žádná po celém dnu ulítaná žena nenese 5 kilo řízků a salátu ke sváteční tabuli s úsměvem.

Ale nezoufejte, je tu řešení.

Vypněte televizi, která vám nalhává, že máte být smějící se robot, a spakujte děti k babičce nebo je zamkněte v pokojíčku u pohádek, muže pošlete za kamarády na pivo a kulečník. Vyhoďte spálené cukroví i starosti do koše, a pak hoďte nohy nahoru a v klidu promyslete vánoční strategii.

1. Redukujte

Zredukujte počet druhů cukroví na dva nebo tři nejoblíbenější a začněte péct včas. Ochráníte tím svou linii i nervy a v neposlední řadě i peněženku (Viděli jste přece, kolik stoj máslo). Neřešte, co byste měla dělat a pro koho. Sestřenice jí jen jeden druh cukroví a má přijet? Fajn, je to mlsoun a prostě si cukroví nedá.

2. Začněte včas

Času je do Vánoc ještě dost na to, abyste zvládli vše v klidu. Dárky řešte opravdu brzo a ideálně přes internet. Vyhnete se tak honbě za poslední varnou konvicí, která zbyla v obchodě a kterou nutně tchýně potřebuje. Nebudete ve stresu a nezabijete tím celý den.

3. Rozdejte úkoly

Máte někde po ruce děti? Výborně, zaúkolujte je. Vidět je zaprášené od mouky, jak se marně snaží udělat z těsta kuličky, vám úsměv na rtech zaručeně vykouzlí. Jestliže jsou vaše děti pro tyhle účely nepoužitelně, pošlete je i manžela ven, ať nainstalují vánoční výzdobu. Staňte se manažerem vaší rodiny.

4. Relaxujte

Vánoce tu nejsou od toho, abyste se udřeli k smrti. Věřte, že váš kolaps ve sváteční den nikomu radost neudělá. A proto ve chvíli, když na sobě cítíte, že potřebujete pauzu, dejte nohy nahoru a nebo se běžte podívat ven a postavte sněhuláka. Nikomu nezáleží na tom, kolik máte doma prachu a jestli není stromek nakřivo. Víte, o co jde? O atmosféru. O prožitky. Všimli jste si někdy, že děti vypráví o tom, jak viděli za oknem Ježíška a ne o vašem bramborovém salátu?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center