fbpx

2 dubna

Už to zase začíná aneb den plný lásky a pár růží klepe na dveře

0  comments

Už to zase začíná. Všude jen červená barva. Samá srdíčka, medvídci, květiny, čokolády a spousty dalších drobností, které nám mají připomenout, že za pár dní je tu svátek Sv. Valentýna. Tento svátek má spousty příznivců i odpůrců. Není to čistě česká tradice. Je převzatá z anglosaských zemí. Je to svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery, jak praví zdroje.

Sv. Valentýn sahá daleko do minulosti. Legenda říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Není tedy pochyb o tom, že tento svátek je dnem zamilovaných. Odpůrci vám s přehledem řeknou, že nepotřebují svátek na to, aby vyjádřili své city nebo náklonnost. Dost času na to mají přes celý rok. Ruku na srdce, vážení, v nedostatku času přes rok si málokdo z nás udělá čas, aby koupil květinu. Jen tak. Pro radost. Pokud to neděláte pravidelně, začnete být automaticky podezíraní, že jste něco provedli. Tak to bohužel v dnešní době chodí.

Proto buď projevujte svou náklonnost po celý rok, a nebo využijte ten den, který je k tomu přímo stvořený. Upřímně, každá z nás na tento den ve skrytu duše čeká. Dovolím si říci za nás ženy, že nečekáme dary a veledary. Kolikrát totiž stačí upřímně darovaná růže od drahé polovičky. Nemusíte nás vodit na drahé večeře, kupovat prstýnky, řetízky a další podobné cetky. I jedna růže darovaná z lásky postačí.

Uděláte s ní mnohem větší radost, než vymýšlením různých gest. My ženy jsme od přírody romantické a rodinné typy. I když máme i své stinné stránky, tak pokud milujeme, dokážeme vám to dát patřičně najevo po celý rok. Proto, pánové, když se poohlédnete za proběhlým rokem, pojďte si upřímně říci, kdo při vás stál? Kdo vám dodával odvahy? Podporoval vás, vyslechl vás a byl s vámi v těžkých chvílích?

Byly jsme to my, stejně tak, jako jste vy stáli při nás. Doplňujeme se navzájem. Potřebujeme se a ve finále tvoříme nepřekonatelnou dvojku, která ustojí i úskalí, které se vyskytují na naší cestě. Ne nadarmo se říká, že za každým úspěšným mužem stojí žena a naopak. Tím, že jsme stvoření křehká, i když to občas tak nevypadá, je pro nás tento svátek výjimečný. Proto pánové, i odpůrci tohoto svátku, nebojte se překvapit svou drahou. Jednou růží nikoho neurazíte, spíše potěšíte. I jednou květinou můžete dát najevo svému protipólu jakou důležitou roli ve vašem životě má.

14. února je tu již za chvíli. Udělejte pro sebe jednu důležitou věc. Označte si toto datum v kalendáři. Nenechte se otrávit masivními reklamami v TV nebo obchodech a překvapte svou drahou polovičku. Nic neudělá větší radost než květina darovaná z lásky. Jednou budete vzpomínat na tyto cenné okamžiky, které jste spolu prožili. Tyto okamžiky spojují ještě více to, co jste vybudovali.

A jak to vím? Od těch, kteří svou dokonalou polovičku již našli.  Kteří se nezalekli všech úskalí, které život přináší. Kteří vědí, jak moc je důležité dát najevo své city. Kteří se nebojí. Proto vám všem, ať příznivcům či odpůrcům, přeji krásného Sv. Valentýna po boku těch, kteří vás dotvářejí.

banner_předplatné_1280


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center