fbpx

2 dubna

Úvaha: Proč se lidé nedokáží inspirovat, motivovat, milovat, uctívat, podporovat…?

0  comments

Možná si všímáte, kolik vzniká písní o závisti, o tom, že je někdo dole a někdo nahoře, o tom, že někdo chce a někdo nechce, že každý jsme strůjci svého štěstí.

Možná pro některé je dnešní život zvláštní, ale myslím si, že jsme jen více propojení a více sdílíme radost s ostatními. Ano, ještě jednou si to přečtěte!

RADOST!

Možná si některá čtenářka pamatuje na slova z filmu Sex ve městě: „Projevte závist. Záviďte mi.”

Ano, asi každý, kdo je úspěšný, si přeje ne závist, ale uznání ostatních, lichotky, hezká slova za to, že se mu něco povedlo, že se posouvá v životě dál a jde si za svými sny.

Místo toho ale lidé projevují, jak já tomu říkám, „samoubližování”. Tedy závidí, zlobí se na sebe, že něco takového nemají, nedokázali, jsou na to příliš líní. Veškerou svou bolest projevují nenávistnými slovy, pomluvami, urážkami. A pak přichází má otázka: „Proč?!”

Proč se lidé nedokáží inspirovat, motivovat, milovat, uctívat, podporovat, fandit… ?

Každý z nás má jiné přednosti, každý má jiné sny, svou představu o svém životě. Není to krásné? Co by bylo, kdybychom byli všichni stejní? Nuda?

Proč tedy místo toho, abychom závistivě mluvili o ostatních, jak se jim něco povedlo, neřekneme: „Tak ten/ta je fakt dobrá/ý, viděla/viděl jsi ji/ho?”

Proč se lidé neumí lidmi motivovat? Proč se neučí podporovat ty, kteří mají velké sny, protože oni podporu skutečně potřebují. A přinesou do našeho života zase něco nového.

Jít nahoru sice znamená stoupat a růst, ale zároveň je to mnoho odříkání.”

Je to jako dieta. Když ji držíme a ještě přidáme cvičení a pitný režim, přinese nám to ovoce. Nové obdivovatele z řad žen i můžů, ale možná pro své staré přátele přestaneme být přáteli, protože nás tato změna zanesla zcela někam jinam a oni chtějí zůstat tam, kde byli, jenže my jsme stále tam, kde jsme byli, jen s jinou vizáží, sebevědomím a cíli. Víme totiž, kolik úsilí, odříkání nás to každý den stojí. Proč tedy tak málo způsobí závist a odejití přátel?

Ztrácíme ty, kteří si dříve říkali kamarádi, přátelé, ale oni se zase jednoho dne vrátí a to v momentu, až nás budou chtít využít, my řekneme ne. Ne, že bychom nechtěli, ale protože milujeme sebe a máme nějakou důstojnost. Poté v těchto lidech rozpoutáme obrovský vnitřní boj se sebou samými. Nedokáží přijmout naší sílu a vzniknou pomluvy. Proč? Protože netrávíme čas u facebooku a neubíjíme se životními úspěchy druhých, ale každý úspěch člověka nám udělá obrovskou radost, motivuje nás a my díky jeho energii uděláme zase pokrok na svém snu.

Související článek: Praví přátelé půjdou všude s námi – jsou totiž v našem srdci

Proč si prostě neuděláme pořádek ve své vlastní hlavě, v tom, co v životě chceme a co nás skutečně naplňuje a dělá šťastnými, ano – nás, své vlastní já!

Víte, kolik energie, radosti, štěstí, motivace dokážeme rozdat všem okolo, když si to všechno srovnáme v hlavě a budeme tím žít? Svůj velký sen si uložme do své mysli a žijme těmi malými, radujme se, žijme pro každý den a k tomu velkému jednou díky těm malým dospějeme s těmi, kteří to nevzdali stejně jako my.

Vše je o tom, co dokážeme obětovat, absolvovat, pracovat na sobě, obklopovat se správnými lidmi, milovat to, co děláme, obklopovat se láskou a rozdávat ji. V tomto stádiu jsme na startovní čáře k úspěchu.”

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center