fbpx

2 dubna

Úspěch nikdy nečeká na podnikatele, kteří činí těchto 10 chyb

0  comments

Nikdo z nás se nenarodil jako boháč.

Existují lidé, kteří vybudují něco výnosného a uspějí v poměrně rychlém čase. Nicméně, je snadné usnout na vavřínech a časem přestat zdokonalovat sebe samotného i svůj podnik. Jsou úspěšní hmatatelně, ale neúspěšní uvnitř sebe.

Na první místo kladou finance a peníze. Ano, vím. Peníze a finanční úspěch jsou základem úspěšného podnikatele, ale je to opravdu všechno, co si podnikání a řízení na vlastní pěst odnáší? Úspěch je už jen to, že se rozhodnete podnikat. Děláte něco, čím se lišíte. Něco, co může, ale nemusí vyjít. Jistota je krásná, ale časem nudná. Podnikání je nejistota a dobrodružství v jednom. Více než na Vás, spočívá na Vašich zákaznících.

Úspěšní dokážete být i bez nějakých obrovských čísel na bankovním účtu. Slovo úspěšný má několik významů. Pokud chcete v podnikání uspět, je dobré vyvarovat se pár chybám, které byste neměli opakovat. Jakých 10 chyb máme namysli?

Které chyby tedy oddalují Váš úspěch?

1. VÍCE SLOV, MÉNĚ ČINŮ

Myslíte, že slova z Vás udělají úspěšné lidi? Pokud ano, tak se velmi mýlíte. Musíme si uvědomit, že slova neovládají naše nohy ani ruce. Také nenastanou zázraky, pokud našim slovům nedáme určitý význam. Je snadné si říct „do roka budu mít dům s bazénem” nebo „zhubnu 10 kilo”. Zní to tak efektně, ale skutečných a hmatatelných výsledků nemůžete dosáhnout POUZE slovy.

Myšlenky a slova slouží k zasazení kořenů naší vize, ale činy jsou to, co nám danou vizi pomůže dosáhnout a uskutečnit. Setkáváme se s různými předsevzetími a podobnými záminkami oddálit naši představu. Neodkládejte své činy na dobu neurčitou. Odložte slova, která nahradíte přesvědčivými činy. Jděte do akce!

2. NEÚSPěch je považován ZA naprostou PORÁŽKU

Jedno z nejdůležitějších pravidel, které si každý podnikatel (nebo člověk, který chce začít podnikat) musí osvojit. Podnikání, to je běh na dlouhou trať. Není to ani procházka růžovou zahradou a finance Vám na účtu nebudou přibývat ihned v prvních měsících od Vašeho začátku. Možná žádné převratné události nezaznamenáte.

To vše jsou však fakta, která se mohou změnit ve Váš prospěch a já věřím, že uspějete. Důležité je, nehodit flintu do žita ihned při prvním náznaku nezdaru ve Vašich plánech. Nedokážu Vám říci, jak dlouho potrvá, než skutečně dosáhnete všeho, na co myslíte, ale dokážu Vám s určitostí říci, že to záleží jen a jen na Vás. Je to ve Vašich rukou. Pokud jednou padnete, vstaňte! Oprašte se a zjistěte, kde byla chyba. Poučte se z ní a „vyždímejte” z ní to nejlepší. I ta největší chyba, dokáže být nejlepší učitel.

3. STRACH DĚLAT ZMĚNY

Uf, zase ten strach. Ten náš kamarád, který neustále sedí na našem rameni a říká nám, co by se mohlo stát kdybychom udělali to nebo tamto. Pokusme se ho ze sebe shodit. Nevěnujme mu tolik pozornosti. Nepouštějme tak k sobě negativní představy a myšlenky. Ty nám do života nikdy nic dobrého nepřinesly ani nikdy nepřinesou. Jsou záporné a drží nás svázané.

Asi si právě říkáte následující – „dělat markantní změny je riskantní”. Především pokud podnikáte. Ono slovo riskantní neznamená v překladu neúspěšné / potupné / ztracené. Je to 50:50. Čili síly Vašeho úspěchu i neúspěchu jsou vyrovnané. Pokud vynaložíte veškerou Vaši sílu na to, aby Vaše změna byla taková, jakou si ji představujete, je zde velká pravděpodobnost, že se Vám to podaří. Změna je nová příležitost. Okusme ji. Vytěžme z ní maximum. Řiďte se starým známým – risk je zisk. Kdo má strach a bojí se dělat změny, většinou stojí na jednom místě a zahrabává se do své jistoty, kde nenachází žádný progres.

4. NEUČení SE

Pokud chce někdo podnikat v mladém věku, měl by do svého každodenního života zavést pravidlo vzdělávání. Nemluvím teď o ustáleném nudném systému, který se realizuje na školách, ale o vzdělávání sebe sama v oblastech, které mě zajímají a mohou posunout dál. Navíc jsou potřebné pro jeho osobní rozvoj. Ptejte se na rady starších lidí. Je to jednoduchý princip – ti starší mají více let, a tedy více zkušeností v daném oboru. Vyhledávejte je. Vyhledávejte ty úspěšné, kteří Vám, myslím, s radostí prodají své znalosti. Nezapomínejte i na respekt ke starším a zkušenějším lidem.

Čtěte knihy nebo se podívejte po nějakých seminářích, které Vás osobně zajímají a budete se tam učit to, co Vás baví. Zapomeňte na televizi. Negativních zpráv je ve světě dost. Udělejte si ten vlastní, v sobě. Učte se především od sebe. Učte se na svých chybách a hýbejte se vpřed!

5. Vymlouvání Se

Výmluvy jsou jen slova. Je to zakamuflovaná lenost z naší strany. Výmluvy nejvíce zvýrazňujeme těmito dvěma slovy – ALE a PROTOŽE. Dáváte najevo, že nejste natolik zapálený pro svůj sen. Máte ho ve své hlavě, ale skutek utekl do neznámých zemí. Přijměte odpovědnost za Váš život a za Vaše skutky. Pokud něco chcete, jděte si za tím. Vy dokážete překonat libovolnou překážku, pokud po svých snech opravdu toužíte. Vyhledávejte důvody, na základě kterých toho půjde dosáhnout. Výmluvy používají slabší jedinci. Nebuďte jako oni!

6. Zaměření se POUZE NA PENÍZE A NE NA TO, CO Ty PENÍZE PŘINESe

Peníze v dnešním světě hrají obrovskou roli. Více, než kdykoliv předtím. Zapamatujte si, že pokud jim budete věnovat až příliš velkou pozornost, přerostou Vám přes hlavu. Musíte svou pozornost upřít na patent, kterým dané peníze získáte. Pokud ho dokážete neustále vylepšovat a posouvat vpřed, můžete dosáhnout skutečný blahobyt. Nechtějte rychle zbohatnout. Nechtějte rychle dosáhnout finanční svobody. Rychle neznamená precizně. Mnohem důležitější je cesta, než cíl. U podnikatele je v první řadě důležitý proces výroby daného produktu nebo služby. Tam najdeme skutečné bohatství. Právě to vyrábí zmiňované peníze.

7. Obklopení negativními LIDMI

Negativní frekvence získáváme téměř ze všeho kolem nás. Nezáleží na tom, zda se jedná o televizi, rádio nebo počítač. Největší negativita pochází z lidí, se kterými jsme nejčastěji v kontaktu. Každý z nás má určitě kolem sebe někoho, kdo neustále vidí všechno černě. Musíte své myšlení nastavit na pozitivní vlnu a ukazovat jim přesný opak. Neztrácejte s nimi tolik času a nevěnujte jim tolik pozornosti.

K čemu jsou Vám něčí problémy, které nedokážete vyřešit. K čemu jsou vám něčí nepřející řeči. Pokud něco nevyšlo jim, budou se Vám snažit natlačit do hlavy přesně totéž. S těmito lidmi se nedokážete uvolnit a být sami sebou. Do života Vám přinášejí jen jednu užitečnou věc – jsou příkladem lidí, jakými byste nikdy neměli být. Pokud podnikáte, zkuste budovat svůj tým, i na základě tohoto pravidla.

8. Ohlížení se do MINULOSTI

Minulost tvoří vzpomínky – kladné nebo záporné. Každopádně, jsou to vzpomínky, které my sami už nedokážeme změnit. Nejste ve filmu, ve kterém byste měli nadlidské schopnosti. Také nevlastníte stroj času. Smiřte se s tím, že to, co se stalo, se nezmění. Zkuste se zaměřit na Vaši přítomnost, protože s minulostí už nedokážete nikterak manipulovat. Udělejte všechno možné, pro vybudování Vaší vlastní vysněné budoucnosti. Napravte své špatné skutky, svými budoucími činy, které smíte začít budovat hned teď, v tomto daném okamžiku. Přesvědčte sami sebe, že na to máte a zavřete tak ty dveře, které se nacházejí za Vašimi zády. Vezměte si z minulosti jen to nejlepší, to užitečné.

9. Žárlivost

V pozici podnikatele je zásadní budovat své osobní vztahy. Partnerovi musíme prokazovat neustále to, že my jsme ti, o kterého se smí kdykoliv opřít. Nezáleží na tom, v jaké situaci se nachází. Žárlivost je však vlastnost, kterou byste měli ze svého seznamu vyškrtnout. Žárlivost je náznak toho, že svému partnerovi dostatečně nevěříte. Nevěříte tak jeho lásce k Vám a nevěříte v to, že jeho láska dosahuje hodnoty 100 %. Sám znám několik případů, kde žárlivost zamíchala karty natolik, že daný vztah zcela rozbila na malinké kousky. Každý z nás má strach o svého partnera a o to, že ho ztratíme. Pokud však jsou jeho skutky odpovídající jeho slovům, nedovolme, aby z nás žárlivost vyzařovala. Nedovolme mít její nápis na našem čele.

10. Vstávání BEZ PLÁNU

Nový den = nová výzva, nová šance. Každý den je důležitý. Každý den můžeme okusit něco nového. Důležité je pro nás neustále hledat způsoby, které by nám pomohly udělat následující den lepším, než ten předešlý. Měli bychom mít v hlavě jasno, co chceme v daný den dosáhnout a které věci jsou pro nás nejdůležitější. Plánujte vše tak, aby to vyhovoval Vám samotným. Netlačte do něj zbytečně mnoho věcí. V konečném důsledku zjistíte, že jste dokončili všechny úkoly, ale jen na 50 %. Méně je někdy více. Buďte sami sobě důležitým člověkem a vstávejte každé ráno s jasným plánem. Nezapomínejte se posouvat krůček po krůčku výš a výš.

Nedokážeme být perfektní nebo bezchybní a nikdo z nás navíc není dokonalý.

Pokud je Vaším cílem podnikat, je nutné zbavit se některých chyb (nejlépe všech), které se nacházejí o pár řádků výše. Úspěšného z Vás dělají maličkosti a absolutně nikdo nezačínal s něčím obrovským. Dobrého podnikatele a úspěšného jedince (uvnitř a navenek) z Vás tvoří především to, co máte v sobě. Ty nejmenší věci, vždy vyzařují největším světlem.

Ti nejúspěšnější lidé toho na začátku měli vždy nejméně, ale dokázali z toho vytěžit v konečném důsledku maximum. Začínali s jedinou věcí. Vyhýbali se základním chybám a přemýšleli jinak, než ostatní.

Všichni toužíme po tom vytvořit něco vlastního a nenaplňovat tak kapsy někoho jiného. Několik z nás touží po uskutečňování svých nápadů. Pokud chce však člověk v životě úspěšně podnikat, musí umět především zacházet se svou myslí. Nemůže neustále dokola opakovat své chyby, ze kterých se nedokáže poučit.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center