fbpx

2 dubna

Úspěch je relativní, ale zdraví je povinnost

0  comments

Úspěch je výsada, zdraví je povinnost. Úspěch vždy zůstane jen úspěchem, bez pevného zdraví si úspěchu moc neužijeme, i když je lepší být nemocný milionář než nemocný chudý člověk. A jak si tedy zajistit, abychom si mohli po dlouhou dobu užívat našeho úspěchu a vydělaných peněz?

Zdravé tělo je hostitel, nemocné žalářník. (Francis Bacon)

Přesně jak řekl Francis Bacon, tělo, které je zdravé a plné síly, je náš hostitel, a analogicky nemocné tělo je jako žalář, který nás stále drží při zemi. Stejně, jako nemocný mozek dokáže fatálně omezit činnost našeho těla, tak nemocné tělo strhne mentální schopnosti na bod mrazu. Proto je důležité o naše tělo pečovat, protože nikdo jiné nedostane. Máme jen to jedno, tak se o něj dobře starejme.

Jsme geniálně fungující biologické bytosti, které se časem opotřebují. Možná nám budoucí technologie dovolí měnit naše fyzické součástky, ale to je snad ještě daleko. Na zvládnutí vysokého pracovního tempa je důležité být v dobré fyzické kondici, a vůbec nezáleží na tom, jestli jste podnikatel, nebo zaměstnanec.

Nejúspěšnější podnikatelé mají obrovské pracovní tempo, a proto se musí udržovat v dobré fyzické kondici, jinak by nemohli dlouho vydržet. To samé platí i o manažerech, ředitelích a vlastně o každém, kdo chce odvádět výborné výkony bez velkých výkyvů. Každý může být úspěšný, jak v zaměstnání, tak v podnikání.

Jiskra vzplane, když na ni foukáš, zhasne, když na ni plivneš, obojí přitom vychází z jedněch úst.

Moudro, které se spíš otírá o téma naděje a motivace, ale podle mě krásně vypovídá o nás samých. Jedním dechem říká, že naděje nikdy neumírá a je jen na vás, jestli z ní rozfoukáte oheň, nebo jestli navždy zanikne v moří popela. Takže jestli sami cítíte, že je vaše tělo zanedbané, je vám těžko od žaludku, pálí vás žáha nebo se vám těžko spí, nehledejte v tom vědu.

Sami si odpovězte, co jste ten večer snědli. Dostanete pravděpodobnou odpověď na otázku, proč se necítíte ve své kůži. Skutečně, jiskra může být rozfoukána jen ústy. A není to nic složitého, téměř každý, když si kupuje hamburger, podvědomě cítí, že by si raději měl zajít za roh a koupit si kvalitní kus dobře připraveného masa.

Lidské problémy se stále opakují, lidé všechno vědí, ale málo dělají. Existuje obrovská propast mezi věděním a akcíPropast, která není nepřekonatelná, a každý chatrný provazový most je výborný základ pro kvalitní Golden Gate Bridge. Hlavně pamatujete, že ani ten nepostavili za den. Staňte se těmi, kteří tento most často překračují, a konejte.


 

A jak by teda měl vypadat takový správný životní styl a ideální den? Chcete vědět, čemu se vyhnout, a co jsou jen marketingové triky? Chcete konečně žít plnohodnotný život? Tak to přeci změňte! Toto a mnoho více se dozvíte v našem magazínu s tématem 365 změn. Změna přichází, buď její součástí.

button


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center