fbpx

2 dubna

Úspěch bez hodnot, cílů a jasného směru

0  comments

Dnes a denně činíme desítky až stovky různých, ale i důležitých rozhodnutí. Stejně tak se musíme rozhodovat v životě o tom, co vlastně chceme. Nemyslím tím co chceme hned teď, ale v budoucnu. Víte to? Člověk bez vize, je jako moře bez vody. Nic v něm není. Zastavte se tedy na chvíli a položte si otázku, kde chcete být za deset let? Co chcete mít? Co chcete dělat? Pokud si nejste schopni říci, jakým směrem se chcete ubírat, pak nečekejte výsledky ani úspěch. Úspěch totiž patří pouze těm, kteří jsou připraveni a ochotni vydat ze sebe maximum.

Není to směr větru, který určuje mou budoucnost, ale nastavení kormidla. – Jim Rohn

A co naše hodnoty? Vždy jsem si myslel, že mě šťastným udělá luxusní vila, luxusní auto zaparkované v garáži a neskutečný přebytek peněz na účtu. Omyl. Šťastným mě udělá především to, že nebudu ztrácet čas a budu vědět, co ve svém životě opravdu chci. Ne však pouze vědět, ale také realizovat svůj sen. To je velmi podstatné. Jít si za svým.

Pak tedy nastává otázka, jestli jste spokojení se svou nynější situací. Jste tedy šťastní s tím, co máte teď a tam, kde jste právě nyní? Asi velmi malé množství lidí odpoví ano. Dovoluji si ale říci, že mnoho lidí i na konci svého života si je vědomo toho, jak svůj život spíše a pouze jen přežívali, než aby opravdu žili. Jistě by rádi vrátili svůj život zpět, ale to už bohužel nelze.

Ideje mohou změnit život. – Jim Rohn

Uvědomění si svých hodnot a cílů nám umožní si stanovit jasné priority. Ovšem i priority jsou velmi podstatná část celého procesu. Představte si jakéhokoli úspěšného člověka, který by neměl stanovené priority. Mohl by uspět? Možná ano, ale spíše se štěstím a pořádnou dávkou naivity. Problém nastává tehdy, kdy toho člověk dělá mnoho a už neví, na co sáhnout dříve. Následkem toho je nižší efektivita.

To znamená pouze jedno jediné. Musíte si být jisti, že zvládnete převzít 100 % zodpovědnosti sami za sebe. Pokud nedokážete realizovat a respektovat tuto důležitou součást celého procesu, pak to vzdejte. Někdy je to problém, ale pokud nejste schopni převzít 100% zodpovědnost sami za sebe, kdo jiný to za Vás udělá?

Začněte tak sami od sebe. Zamyslete se sami nad sebou a učiňte změnu.

Jestli se ti něco nelíbí, změň to. Nejsi strom. – Jim Rohn

Jaké jsou tři nejdůležitější aspekty, díky kterým se snáze odstrčíme z místa?

Co?

Zeptejte se sami sebe, co chcete mít. Mějte vizi. I Steve Jobs měl svou vizi, která je dnes po celém světě známá jako jedno malé nakousnuté jablíčko na mnoha úspěšných produktech, které používají lidé po celém světě s radostí a láskou.

Jak?

Pokud něčeho chcete dosáhnout, pak si musíte zvolit strategii. Nelze vylézt na nejvyšší horu světa bez toho, aniž byste věděli jak na to. Říká se tomu plán hry. Sestavte si tak svůj plán hry. Napište si termín, do kdy toho cíle chcete dosáhnout. Mějte jasnou vizi.

Proč?

Proč vlastně děláte to, co děláte? Proč by si od Vás někdo měl koupit Váš produkt nebo Vaši službu? Proč by s Vámi někdo měl spolupracovat? Pokud neznáte své proč nebo žádné nemáte, je to stejné, jako moře bez vody. Jste stejně prázdní. A kdo by chtěl spolupracovat s někým, kdo je prázdný a nic nemá? Jak takový člověk vůbec může dosáhnout úspěchu? Nemůže, vlastně ani neví proč by měl.

Přestaňte si tedy lámat hlavu. Nyní jste opět o něco bohatší. Bohatší svou myslí. Možná máte stanovené své CO, JAK a PROČ, ale otázka zní, jestli opravdu cítíte, že je to vše správně, svým srdcem.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center