fbpx

2 dubna

Umíte se správně motivovat? Tyto 4 jednoduché způsoby vás posílí

0  comments

Existuje bezpočet psychologických modelů a teorií o tom, co nás motivuje. Co chceme dokázat, naučit se, zlepšit a tak podobně. Přitom se na naše cíle a vize musíme těšit. Musí nás bavit na naše přání a tužby myslet a hlavně nás musí bavit cesta k jejich dosažení. Jinak efekt nebude takový, jaký bychom chtěli. A ani by to nebyla taková zábava.

Mnoho z nás vnímá motivaci jako vzrušení. Tak jak můžete zůstat motivovaní jednoduchým způsobem, který funguje každý den? Zde jsou 4 jednoduché způsoby.

1. Buďte originál

Zastavte porovnávání úspěchů a majetků se svými sousedy, známými, celebritami, s kýmkoliv. Máte svůj vlastní život a příběh, tak nežijte na úkor jiných. Nepořizujte si zbytečnosti jen proto, abyste zaujali ostatní. Vše si pořizujte a realizujte pro svou radost, spokojenost a hlavně zážitky.

Existuje mnoho lidí, kteří jsou bohatší, chytřejší a zevnějškem krásnější, než vy. V okamžiku, kdy tento fakt berete za daný, přestane vás omezovat. Jen vy jste ten nejkrásnější originál, protože máte jedinečný mix vlastností, které nikdo jiný na celém světě neměl, nemá, ani mít nebude. Takže mějte patřičnou dávku sebevědomí a odvahy ve svém životě něco dokázat a zažít.

Související článek: Motivační písně, jejichž texty stojí za přečtení

2. Oslavujte každé vítězství

Oslavovat jakékoliv výhry může pomoci vytvořit pozitivní návyky. Zakřičte si z plných plic: “Joooooo!!!“ a cokoliv dalšího, uvolníte ze sebe předešlý tlak a stres, uvolníte se. Podívejte se na sportovce, jak oslavují své góly (menší dílčí úspěch) a vítězství (finální velký úspěch). Takže opravdu oslavujte každé malé vítězství, bez ohledu na to, jak malé je.

3. Nepodléhejte sociálním sítím
Žijeme v kultuře, ve které jsme zaplavování sociálními sítěmi. Vnímání našich životů kolikrát (bohužel) začíná záviset více na prezentaci profilu na Facebooku, Instagramu a jiných. Jasně, prohlížejte si příspěvky, sdílejte své radosti, zážitky, názory, cokoliv. Ale nepřehánějte to a hlavně neporovnávejte – viz 1. bod.

Sociální sítě jsou žroutem našeho drahocenného času, který můžeme investovat úplně jinak, racionálněji a výživněji.

4. Dopřávejte si odpočinek

Důležitý prvek, jak můžete cokoliv provádět na optimální úrovni, je vytvořit si čas pro odpočinek. Nejste stroj, jste člověk! Na toto, prosím, nezapomínejte!

Náš aktivní i pasivní odpočinek, který si s chutí volíme, nás ohromně dobíjí. Takže nezapomínejte na relax. Můžete si to dovolit. A navíc si ho zasloužíte.

Související článek: Využíváte správné zdroje energie? Tyto tipy vás zaručeně nadopují


Je to prosté až samozřejmé, co jsem výše popsal, že ano? Nic převratného. Ale často některý z těchto 4 bodů opomíjíme, a pak to má na nás neblahé dopady. Každý se však pořád učí a poznává. A každý musí na sobě cítit, kdy je šťastný a hlavně zdravý.

Přeji vám krásný zbytek dne a úspěšný start toho zítřejšího.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center