fbpx

2 dubna

Umění vládnout aneb 4 způsoby, jak si nenechat zbytečně komplikovat život

0  comments

Sledoval toho klučinu už dlouho. Věčně se usmíval, byl vstřícný a nezávislý. Davy ho milují, ale nikdo ho vlastně vůbec nezná.

Jednoho dne ho viděl jít po ulici samotného. Bylo už pozdě, lampy se jedna za druhou rozsvěcovaly a nikde nebyla ani noha. Čistá náhoda. Jako blesk z čistého nebe ho trefila myšlenka, že by se s ním mohl dát do řeči. Popoběhl pár metrů vpřed a polohlasně ze sebe vyhrkl pozdrav. V momentě měl klučina znovu na tváři ten šprýmovný úsměv. Nikdy se spolu nebavili a někdo by snad i řekl, že se ani nemohou znát. S upřímným hlasem mu odpověděl na pozdravení…

„Ahoj. Promiň, ale nechodíme spolu do školy? Zdá se mi, že tenhle outfit pravidelně sleduju a inspiruji se jím.“

Druhý jenom nevěřícně civěl. Po pár vteřinách se ale vzpamatoval a najel na stejnou dráhu konverzace.

„Ty jo, tak to díky moc. Jo, chodíme spolu do školy. Hele, a můžu se tě na něco zeptat?“ Chlapec přikývl, urovnal si na zádech svůj batoh a s pozdviženým obočím ho sledoval.

„Jak to, že seš pořád tak pozitivně naladěnej? Vídám tě skoro denně a pořád se směješ, lidi tě mají rádi,“ řekl a čekal na odezvu. Ta nepřišla. Klučina se jenom zastavil, vytáhl ze své kapsy telefon, jednou rukou začal cosi datlovat do obrazovky a prstem druhé jako by tazatele napomínal. Ten se na něj díval zamračeně a po chvíli se ho zeptal, co to dělá.

„Kámo, nevím, jestli mě mají lidi rádi, ale za dva týdny sleduj tenhle web.“ Obrazovku mu nastavil příliš blízko k obličeji, takže se první chlapec musel dívat s přimhouřenýma očima. Když bylo vidět, že je mu to jasné, smíšek schoval mobil zpět do kapsy, zaťal pěst a přátelsky ho bouchl do ramene.

Po rozchodu měl jedinec v hlavě naprostý zmatek. Přemýšlel o tom shledání znova a znova. Možná si spíš myslel, že potkal blázna. Za dva týdny se rozhodl ten web navštívit. Jeho pozornost upoutal článek s nadpisem: Umění vládnout aneb proč si zbytečně komplikujeme život? Klikl na něj a začal ho číst.

Většina lidí by v nynější době ráda vládla ostatním lidem. V partě, v práci, všude možně. Proč touží po dobrém postavení v okolí a proč se jim to nedaří? Proč chtějí být nejvíce viděni, respektováni, ale čím více se snaží, tím hůře je karma odmění?

A naopak proč ti, kteří o tento post nebojují, jsou více uznávanými? Jak je možné, že řeknou slovo a ostatní zmlknou?

Pozorně si přečtěte následující 4 body a zkuste se nad nimi zamyslet. Mohou vám pomoci odlehčit od všelijakých překážek, nebo naopak nakopnout tím správným směrem.

1. ZAČNĚTE U SEBE

Máte zameteno před vlastním prahem? To je dobře. Udržujte tu čistotu, prosím.

První věc, kterou můžete být od ostatních odlišní a pro kterou vás budou lidé následovat, je, že se nebudete zajímat o problémy, nedostatky a další věci ostatních lidí kolem.

Navíc je pravda, že pokud se zajímáte sami o sebe, ušetříte daleko více energie, čímž jste produktivnější, pozitivnější a přesnější.

A malý doplněk k prvnímu bodu: Distancujte se od lidí, u kterých se to negativními řečmi jenom hemží. Žrouty energie a bezvýznamných vědomostí hoďte přes palubu, jinak se nikdy nepohnete z místa. Nebojte se změny – pojďte do toho!

Souvísejíci článek: 9 toxických osob, kterým byste se měli vyhnout jako čert kříži

2. BUĎTE SVĚTEM SAMI PRO SEBE

Tak kdo je hráč? Kdo utváří realitu? Vy!

Hrajte podle vlastních pravidel ve světě, který chcete mít.

Vlastnit svůj svět, být jeho pánem, žít podle vlastních hodnot a zvyklostí, to je to, co vás doopravdy vynese nahoru a přinese plody štěstí, úcty a respektu.

Souvísející článek: Jaký život chcete žít aneb vždy máte na výběr

3. NAUČTE SE OVLÁDAT SAMI SEBE

Kdo může vládnout lidu, když neumí ovládat ani sám sebe? Kdo chce komu poroučet, když si ani nedokáže poručit sám sobě? Kdo by chtěl, aby ho ostatní poslouchali, když neumí poslechnout svoje nitro?

Toto kritérium je jedno z největších nedostatků lidí obecně, proto je důležité se ho naučit dobře ovládat.

Vezměte si do ruky tužku a napište si, kým chcete být. Jakmile budete mít jasně sepsanou představu, řiďte se jí. Naučte se ihned uposlechnout, když vaše nové já poručí k činu. Jestliže dokážete na svůj vlastní rozkaz sami sebe uposlechnout, jste hodni vést druhé.

Nekomplikujte si život tím, že budete kupit nepotřebné starosti. Poperte se s nimi a stanete se silnějšími.

4. POHYBUJTE SE VPŘED

Nestagnujte. Nestůjte na místě, posouvejte se, pracujte. Práce šlechtí. A to není jenom přísloví ze staré školy. Pokud se člověk nevyvíjí, nemá dostatek pohybu, zakrní. Nejdříve to bude pohoda, pak nuda, přijde vlna negativních emocí a nakonec vám není pomoci.

Nemusíte makat každý den jako blázen, abyste se naplnili pocitem, že za něco stojíte. Ne o skok, stačí o krok. Periodicky se dostanete do cíle spokojenější a uvidíte, že vaše práce bude vypadat i daleko lépe.

Souvísejíci článek: 3 příznaky, díky kterým poznáte, jestli se z vás stává „lenochod“


 

Nevím, zda se bude mému novému příteli líbit tento text, každopádně věřím, že se jednou budu bavit s lidmi, kteří budou stejně tak „mimo“, jako já. Bylo by hezké žít v zemi, kde si lidé pomáhají, přejí si, všímají si hlavně vlastních chyb a nedokonalostí, jsou více sami sebou a jsou šťastní.  


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center