fbpx

2 dubna

Umění svobody aneb jak prožívat nepřetržité štěstí

0  comments

Nacházíme se v bodě, kdy přejímáme veškeré informace zvenčí na základě toho, že věříme, že právě ono nové poznání v nás doopravdy vyvolá patřičnou dávku odvahy, že konečně objevíme „ten“ úspěch nebo že se tak přiblížíme k „té“ dokonalosti.

Domníváme se, že vše potřebné k tomu, abychom dosáhli svého osobního štěstí, se nalézá někde mimo nás.

Lidé po celém světě často hovoří o svobodě. Nyní vlastní vytoužené auto a přesto cítí, že nejsou svobodní, že se jich štěstí stále nedotýká. Jiní uzavřou sňatek a tvrdí, že ztratili svou svobodu. Poté se rozvedou a pořád nejsou svobodní. Kdo nás brzdí v tom být svobodný?

Pravdou je, že skutečná svoboda má co dělat s lidským duchem. Jde o úroveň vědomí, kdy si říkáme, kým doopravdy jsme, ne kým předstíráme, že jsme.

Jsme unavení z našeho virtuálního světa, jaký si v hlavě vytváříme. Například si vzpomeňte na všechny ty útrapy, které sami proti sobě používáte, když si vytváříte všechna ta dramata, a to zejména o lidech ve vašem životě. A zde se dostáváme k podstatě věci.

Všichni si vytváříme svá vlastní hlediska o všem a jestliže jste ochotni připustit, že svět nebo ten film každého jedince na této planetě se liší od toho druhého, vrací se k vám obrovská síla, jakou jste ztratili, když jste začali posuzovat lidi i ostatní záležitosti okolo vás a věřili tak, že mínění, jenž si v hlavě nosíte, je pravdivé. Je to vlastně stejné, jako kdyby lidé nosili nepřetržitě na očích sluneční brýle. Skutečnost je, že o druhých nevíme nic – to zahrnuje vaši matku, otce, sourozence, přátelé, partnery, učitelé…mám pokračovat?

Proto přijměte svět, kdy nemáte potuchy, co se okolo vás děje, kdo kým je, co kdo hraje. Je to velmi jednoduché, ale dostáváte zpět do rukou neuvěřitelnou vnitřní sílu.

Nyní víte, že jediný, koho můžete poznat, jste vy sami. Jste to vy ten herec, režisér a producent. Ostatní jsou jen vedlejší postavy ve vašem filmu. Stejně tak vy jste pro ně vedlejší postavou a jejich pohled na vás se zcela liší od pohledu, jaký jste kdysi měli vy. Teď jej nemáte.

Z dosavadních slov zároveň vyplývá, že nemusíte nikoho pomlouvat a ani urážet. Nemusíte dokonce ani věřit nikomu, kdo tak činí. Nemusíte si brát nic osobně. Už nemusíte vidět svět očima někoho jiného, protože se vracíte ke svému dřímajícímu vědění. Žádní leadeři a žádní followeři. Jste naprosto autentičtí a to vám dává skutečnou svobodu.

Toltékové, ženy a muži poznání, jak byli před několika tisíci lety po celém jižním Mexiku známí, věří, že vaše skutečné já je malé dítě, jež nikdy nevyrostlo. Jako malé dítě se nedíváte do minulosti a nestaráte se o budoucnost, což vás plně udržuje v přítomnosti a vy děláte to, co vás baví, co vás rozvíjí, děláte vše, jak nejlépe dovedete, neustále se učíte, a to vás posouvá vpřed. Jste umělci a vaším největším uměním je láska, protože vás dělá tak šťastnými. Neexistuje dokonalost, vy jste dokonalí.

Toltéky se zabývá celá řada spisovatelů, jež odhalují tajemství lidského ducha.

Svět nezměníme, ale máme tu kouzelnou moc změnit ten vlastní. Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli, pomozte změnit svět.


banner_mine_page


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center