fbpx

2 dubna

Toto je lepší než káva: 3 věci, které zvýší váš výkon o 100 %

0  comments

V následujících řádcích si v průběhu šesti minut ukážeme, jak zvýšit svou energii z 0 na 100 a to bez kávy! Mně to pomáhá, zkusíte to i vy?

Všichni to známe. Přijdeme domů z práce nebo ze školy a většinou potřebujeme aspoň 10 – 15 minut na to, abychom se „hodili do normálu“. V průběhu dne je na nás vyvíjen nejrůznější tlak v podobě úloh, které musíme splnit. Po všem tom shonu bychom si nejradši lehli do postele a vylezli z ní až za dva dny. Býváme unavení, to nelze popřít, a jediná věc, na kterou se těšíme, je šálek teplé kávy, kterou do sebe jen tak kopneme, abychom to do večera nějak přežili. STOP! Nemyslím si, že je to pro naše fyzické a psychické zdraví zrovna prospěšné. Abychom se vyhnuli únavě a osvěžili naši mysl, zkusme něco nového. Zkusme tyto tři věci, ideálně hned za sebou, a objevme jejich sílu.

CVIČENÍ

Po všech těch hodinách, strávených v práci nebo ve školních lavicích, kdy je náš mozek vystaven pravidelné zátěži, je třeba si kvalitně oddychnout. Nejlepší, co můžete pro svůj mozek udělat, je, že se – spolu s celým tělem – postaráte o jeho kvalitní prokrvení.  Krátké cvičení nám dokonce pomáhá se správným držením těla a díky němu se nám kvalitně prokysličí i hlava. Dopřejete-li si krátký strečink při otevřeném okně nebo venku, uděláte jedině dobře.

Uveďte to do praxe: Postavte se, narovnejte záda, hlava je v prodloužehnhí těla, ramena táhněte dolů. S hlubokým nádechem se postavte na špičky a zároveň vzpažte.

Nemusíte se hned pouštět do sérií dřepů a výpadů. Stačí jen tři minuty kvalitní rozcvičky a je to. Tři minuty, přátelé.

SPRCHA

Pokračujeme. Jste doma, jste po krátké rozcvičce, ale stále to ještě není ono. I když vám srdce bije rychleji, krev se vám kvalitně rozproudila a své hlavě a orgánům jste dopřáli kvalitní přísun kyslíku, udělejte ještě toto: dejte si vlažnou sprchu. Vlažnou proto, že většina lidí na sebe nepustí dobrovolně ledovou vodu, takže začneme zlehka.

Hlavní je nesprchovat se v tomto kroku příliš teplou vodou. Příliš teplá voda vás naopak dostane do relaxačního stavu (něco jako když sedíte v horké vířivce), a my přece chceme docílit pocitu energie, proudící vaším tělem.

Studená, nebo chcete-li vlažná voda má blahodárné účinky na naše tělo. Věděli to již staří Japonci, kteří se stavěli pod ledový vodopád, aby očistili svého ducha. Dost bylo mytologie, dnes si můžeme s určitostí říci, že studená voda nám nejen zlepšuje imunitu, ale potlačuje i depresi, zkrášluje pleť a vlasy, dodává energii, povzbuzuje, a mnoho dalšího..

Jednoduše se budete cítit svěže.

DYNAMICKÁ MEDITACE

Většina z vás už ví, co to meditace je. Toto slovo je spojeno s osobnostmi počínaje tibetskými mnichy až po lidi, jako je Richard Branson nebo Oprah Winfrey. Ale co to je ta dynamická meditace? Je to takové hand-made slovní spojení. Jde o to, že po rozcvičce a osvěžující sprše musíme vzniklou eneregii jakoby ukotvit.

Uvedení do praxe: Najdeme si oblíbenou energickou písničku. Upozorňujeme, že zde nejde o pravou meditaci, kdy se snažíte úplně vypnout – právě naopak, chcem se co nejvíce nabudit. Danou písničku si pusťme, pohodlně se usaďme a doslova se od písničky „zažerme“. Jde o to pocítit každý tón. Zavřeme si oči, zhluboka dýcháme a přitom si představujeme, jak námi proudí energie. Proudí celým tělem a přichází odvevšad. S každým tónem se nám do těla dostává víc energie a s každým nádechem cítíme větší svěžest. Po skončení písničky zůstaneme ještě na chvíli sedět. Párkrát se nadechneme, a můžeme vyrazit.

Samozřejmě se dá polemizovat o tom, zda se jedná o placebo, či ne, ale každopádně tyto tři kroky vyzkoušejte a sami posuďte.

Obrovskou výhodou kávy je to, že vás dokáže v relativně krátkém čase „nakopnout“. Určitě si říkáte, že nemáte hodinu času na to, abyste si zacvičili, osprchovali se a ještě k tomu i dynamicky meditovali. Uvědomme si, že ten čas máme. Celý proces přípravy šálku kávy a následného popíjení u novin nás vyjde časově téměř stejně.


Nemusíte cvičit série, sprchovat se půl hodiny a meditovat třicet let jako tibetští mniši. Stačí si dát krátký strečink (3 minuty), rychlou sprchu (3 minuty) a dynamickou meditaci (3 minuty) a je to! Máte o něco zdravější život a navíc vás to dokáže „nakopnout“ jako káva. Vyzkoušejte to a se svými pocit se klidně svěřte v komentářích. Přeji krásný zbytek dne a mnoho energie, proudící v celém vašem těle od konečků vlasů po malíček na noze.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center