fbpx

2 dubna

Tesla Model X: Nové nejbezpečnější SUV, které vám rozhodně vyrazí dech

0  comments

Nejbezpečnější, nejrychlejší a nejschopnější automobil svého druhu v historii.

Přibližně takto charakterizoval Elon Musk nový Tesla Model X. Začátkem minulého týdne Tesla Motors představila svůj Model X, vystavěný na podvozku Modelu S. Jedním z hlavních designových charakteristik tohoto modelu jsou takzvané „Falcon Wings“ (sokolí křídla). Jedná se o automatické dveře, které jsou zavěšené na střeše a otevírající se nahoru.

Zdroj: www.edmunds.com
Zdroj: www.edmunds.com

Tolik v krátkosti na úvod, pojďme se podívat na tento vůz blíže. Jeho odpich z 0 na 100 vás určitě mile překvapí, ba přímo zarazí do sedadla.

Stručná charakteristika:

Standardem pro Model X je elektrický pohon všech čtyř kol.

Základní model X 90D má 259 koňských sil na přední nápravě a 259 koňských sil na zadní.

Dojezd na plně nabitou baterii je až 413km.

Řízení vám usnadní funkce autopilota.

Velké panoramatické přední sklo je designované tak, aby ukázalo více oblohy a tím přineslo i mnohem více světla do přední kabiny. Tesla se při tom nechala inspirovat kokpitem na helikoptérách.

V interiéru se nachází sedm sedadel, ale pro zvýšení komfortu je lze zredukovat na šest.

Zdroj: www.edmunds.com
Zdroj: www.edmunds.com

Při prezentaci Elon Musk zdůraznil, že Model X je nejbezpečnějším SUV vozidlem, protože získal v každém testu bezpečnosti od americké organizace NHTSA 5 hvězdiček.

Zajímavou vychytávkou tohoto modelu je i nový účinný HEPA filtr, který po aktivaci nevpustí do kabiny žádné nečistoty a dokonce by měl zachytit viry. Tento vůz nejenže neprodukuje žádné emise, ale ochrání její posádku i před emisemi z jiných zdrojů, které by mohly proniknout do vozidla.

Model X má také nejnižší aerodynamický koeficient ze všech SUV v historii (0,24).

Maximální rychlost je „pouhých“ 248 km/hod., ale svou akcelerací za sebou zanechá Model X většinu konkurenčních značek se spalovacím motorem.

Model P90D s baterií 90 kWh dosáhne rychlosti 100 km/hod za 3,8 sekundy, s upgradem na Ludicrous Mode zrychlí z nuly na stovku dokonce za 3,2 sekundy.

„Falcon Wings“ – Sokolí křídla

Paradoxně, nejvíce diskutovaným tématem ohledně auta jsou dveře. Změna, která vám udeří okamžitě do očí, jsou výklopné zadní dveře nazvané „Falcon Wings“. Usnadňují nastupování a vystupování a jsou maximálně užitečné při parkování mezi dvěma vozidly. Na druhé straně výklopné dveře znemožňují namontovat střešní nosič.

Pokud tedy rádi sportujete a chtěli byste si dopřát tento jedinečný vůz, váš problém vyřešíte následovně. Nosič na 6 párů lyží, nebo 4 kol rychle a jednoduše namontujete na tažné zařízení. Dveře mají také senzory, které zaznamenávají, zda vozidlo není v příliš těsném prostoru a podle toho přizpůsobí úhel otevření.

Zdroj: www.edmunds.com
Zdroj: www.edmunds.com

Zájem o tento vůz je obrovský. Tesla eviduje více než 25 tisíc předobjednávek, a to přesto, že cena ještě není přesně známa. Měla by se pohybovat v rozsahu 93 až 144 tisíc dolarů. Předpokládané uvedení na trh je v druhé polovině roku 2016. Čili pokud jste se rozhodli si zakoupit Tesla Model X, čekací doba může dosáhnout až 12 měsíců.


A co vy? Líbí se vám tento model? Chtěli byste jej mít v garáži a neřešit tak cenu ropy?

Jsem zvědav na vaše názory. Připomínám, že ty nejlepší a nejzajímavější příspěvky budou zveřejněny v našem tištěném časopise Světa Úspěšných.

Návrh_02_CMYK


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center