fbpx

2 dubna

Svůj život sbalil na malý skútr a vydal se do světa plnit si sny

0  comments

Představte si, že se jednoho dne rozhodnete odejít někam daleko…

Někam, kde vás nikdo nenajde, budete tam sami a jediné, co vás obklopí, bude příroda a asfaltová cesta…

Právě toto se stalo Tomášovi Grígerovi, který se jednoho dne rozhodl zahodit své staré já a začal žít to nové. Odešel prostě žít svůj sen, bez ohledu na to, jak náročné to může být.

Neustále vysedávání v kanceláři se pro jeho život časem nejevilo jako to, co ho může učinit šťastným a naplněným. Právě strach z představy, že zůstane tam, kde je, ho dohnal ke kroku, který se i jemu samému zdál z počátku nerealizovatelný a nemožný. Nicméně jak je známo, člověk své limity pozná až tehdy, když překoná všechen strach a nejistotu z neznámého.

Tomáš se díky svému rozhodnutí stal uznávaným cestovatelem, kterému společnost dělá jeho známá Malina (červený skútr Vespa). Projel s ní již tisíce kilometrů a neustále toho nemá dost. Živí se fotografováním svých zážitků z cest a píše také blog, na kterém nacházejí inspiraci stovky lidí.

Tomáše vystihovala únavná kancelářská práce od rána do večera. Dosahoval toho, co lidstvo nazývá úspěchem. Měl vskutku skvělou práci, skvělé zázemí a místo ve světoznámé společnosti. Nicméně to, co se jevilo jako ráj na zemi pro jiné, pro Tomáše, i navzdory všem výhodám, nepřinášelo ten správný pocit naplnění, po kterém toužil.

Zjistil, že zmíněný pocit naplnění a svobody najde právě v minimalismu, respektive nalezne ho ve chvíli, kdy se uskromní. Také proto celý svůj dosavadní život sbalil na malý skútr a vydal se do světa.

Svět úspěšných se rozhodl s Tomášem udělat dlouhý a upřímný rozhovor, který najdete v právě připravovaném novém čísle našeho elektronického magazínu. Rozhovor je rozdělen do tří částí, v nichž se dozvíte nejen to, jak začínal a proč si vybral právě Londýn za své pracovní působiště, ale také to, jaký byl pocit vzdát se dobře placené práce, nasednout na skútr a odejít zažívat něco, co mnoho lidí z jeho okolí nechápalo. Také nám prozradil své zajímavé zážitky z cest, které okořenil svými nádhernými fotografiemi.

Ještě předtím se však nechte inspirovat jeho přednáškou, ve které se dozvíte něco o jeho dlouhé a zajímavé cestě na sever.

Pro více informací o připravovaném elektronickém vydání, které bude celé věnováno odvaze, sledujte náš web a naše facebookové stránky.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=GE13CzuA5cc]


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center