fbpx

2 dubna

Stanislav Gálik: Jak jsem vydělal svůj první milion?

0  comments

Přichystali jsme pro vás první článek ze série Jak jsem vydělal svůj první milion se Stanislavem Gálikem, o kterém jste se mohli dočíst v posledním vydání elektronického magazínu z minulého roku.

Pro ty, kteří to ale nevědí, je Stanislav Gálik úspěšným podnikatelem a původem vystudovaným psychologem, který ihned po škole rozjel několik úspěšných podnikatelských projektů. Dnes je můžeme znát pod názvy Galard nebo Unifer. Potom, co prodal své podíly ve společnostech, se vydal na cestu kolem světa stopováním bohatých osobností a tento projekt pojmenoval Richhike. Proto bychom jej dnes mohli nazvat také autorem veleúspěšné knihy Jak jsem stopoval letadlo.

V současné době Stanislav funguje jako byznys konzultant pro několik velkých českých firem, jimž pomáhá a radí, jak učinit jejich zákazníky šťastnými.

Stanislava je vždy radost poslouchat a proto hned při první otázce, zda si pamatuje, kdy vydělal svůj první milion korun, odpovídá „Vlastně si to ani moc nepamatuji, kdy jsem vydělal svůj první milion korun. Nikdy jsem takovou myšlenku snad ani neměl v hlavě. Totiž každou korunu, kterou jsem kdy měl, jsem ihned investoval dál do všeho, co jsem v té době dělal. Ovšem když se nad tím tak zamyslím, mohu říci, že minimálně první milion korun na účtu jsem měl, když mi bylo 26 let a prodal jsem právě společnost Galard.“ Jistě to nebyl jednoduchý krok, prodat vlastní společnost, ale určitě to pro tohoto tehdy mladého a nadaného podnikatele byl důležitý krok, jako každý jiný – krok kupředu.

Je důležité mít vizi, ale žít bychom měli teď a tady. – Stanislav Gálik

Tehdy se Stanislav zaměřoval právě na pánskou módu, respektive pánské krejčovství na zakázku. To, co je ale ještě podstatnější je, jak takový člověk vlastně smýšlí? Možná si také říkáte, jak mohl vydělat milion korun? V čem je ten fígl? Je to myšlením? Ano, myšlením.

„Nikdy jsem neměl za cíl vydělat onu konkrétní sumu peněz, nicméně jsem to samozřejmě i z nějaké té části dělal právě kvůli penězům. Nedělal jsem to s cílem nahromadit spoustu peněz, ale především si prostřednictvím těch peněz splnit své sny.“ vypráví Stanislav.

Lidská mysl je složitá a napříč cestou k úspěchu velmi důležitá. Všechny úspěšné osobnosti mají určitým způsobem nastavenou svou mysl, hodnoty a postoje. Na to Stanislav reagoval „Pro mě byla velmi podstatná seberealizace. Když už jsem se seberealizoval, chtěl jsem za to být zaplacen. Takže každou aktivitu, kterou jsem kdy dělal, pro mě bylo důležité mít pocit, že jsem tvořivý, že něco dělám. Něco, co vytváří nějakou hodnotu. Pak akorát věřím v takový ten férový princip ve vesmíru a to, že když člověk vytváří něco, co má hodnotu, tak se to dá vyměnit za peníze a pak si za ty peníze může koupit zase něco jiného.“ 

Důležité je vydržet. Dnes je špatně, ale nikdy nevíš, co přinese zítřek. – Stanislav Gálik

Také jsem se neváhal zeptat Stanislava na to, co by tehdy dělal jinak s nynějšími zkušenostmi? Na to mi jednoduše odpověděl „V některých krocích bych byl opatrnější. V minulosti jsem investoval hodně bezhlavě a pocitově. Teď když investuji, tak investuji s rozmyslem a skutečně tak zvažuji všechny proměnné“

Takto se Stanislav Gálik dostal tam, kde je dnes, a takto vydělal svůj první milion. Co pro svůj první milion uděláte je jen na vás. Jasné ale je, že seberealizace, postoj a životní principy jsou důležitým faktorem vedoucím k úspěšnému nejen profesnímu životu, ale také tomu osobnímu. Díky nim si můžete i vy plnit své sny. A jak kdysi pravil Napoleon Hill „Chudoba i bohatství pocházejí z myšlení.“


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center