fbpx

2 dubna

Spirit Beads – když ti korálky změní život

0  comments

Každý životní příběh je něčím jiný a zajímavý. Tento je o poznání sebe sama a o rozhodnutí, které vede k naplnění. Nejcennější v našem životě bývá zjištění, že práce, kterou děláme, nás vůbec nenaplňuje a my sebereme všechnu svou odvahu a odejdeme. Toto zjištění možná zastihne 80% zaměstnaných lidí, ale jen zlomek z nich umí udělat ten správný krok, sebrat veškerou svou odvahu, opustit stálý plat, kolikrát i vysněný, a vydat se na vlastní cestu.

Jarmile se toto povedlo a díky své odvaze a podpoře rodiny vznikly náramky Spirit Beads, které zdobí několikero stovek, možná i tisíce rukou v České republice. Nejsou to obyčejné náramky, ale jsou vyráběny se semínky rudrakshi a minerálními kameny. Pro většinu majitelů mají mystickou sílu a víru v lepší zítřky. Dodávají energii, kterou šíří i Jarmila, která se svou kolegyní Renatou náramky každý den připravuje pro své zákazníky.

IMG_2058

Možná vás napadne otázka: „Jestli je rozumné opustit snovou práci a vydat se na cestu navlékání kamínků, to pravé ořechové, a zda se tím dá uživit?“ Dá, protože pokud si ve své práci najdete zábavu, věříte jí a děláte ji s láskou, výsledky se dostaví. Musíte v ní vidět to poslání, které přiživíte energií a nadšením. I tato životní cesta má svůj velký význam, o kterém se za chvíli dozvíte více.

Já jsem poprvé uviděla náramky na ruce své kamarádky a kolegyně. Měla je různě poskládané a při pohledu na ně mi bylo tak nějak hezky. Dlouho jsme přemýšlela, zda si je objednám. Stále jsem váhala, až přišel zlomový okamžik a jako kdybych tušila, co bude následovat dále, jeden jsem si objednala. Bylo to v předvánočním čase. Musím přiznat, že v těch nejtěžších chvílích, kdy jsem bojovala v nemocnici, mi opravdu hodně pomohly. Věřila jsem v jejich sílu, protože jsem věděla, že pochází z Bali. Bali je velmi mystické místo a ať se to někomu zdá či nezdá, tohle vědomí mi hodně pomohlo. Od té doby je sundavám jen minimálně.

Takových to příběhů čte majitelka Spirit Beads denně několik a vždy se jí přitom vlijí slzy do očí. Jsou to příběhy reálných lidí, kteří věří v jejich sílu. Sama Jarmila jezdí každoročně na Bali, kde osobně vybírá kameny a semínka rudrakshi pro své zákazníky. Vybírá je s láskou a péčí. Tak jako ona čerpá energii na další období, tak ji zároveň předává částečně i do své práce. Její nadšení a zápal bych přála každému, kdo přemýšlí o tom, zda to, co dělá, je to, co chce v životě dělat.

I vystudovaná inženýrka ekonomie, která dělala regional retail manažera 8 let pro velkou firmu, může zjistit, že život je úplně o něčem jiném. V okamžiku, kdy dala výpověď, vydala se Jarmila na Bali, které je jejím srdcovým místem. Tím to celé začalo. Poznala volnost a přitom si motala své náramky,pro kamarády. Už tu najednou nebyla potřeba vracet se do práce. Velkou podporu měla ve svém příteli, který jí koupil k 30. narozeninám e-shop a řekl jí: „Zkus to, za to nic nedáš.“

IMG_5229

Jak poznáte, že vaše práce dává smysl? Že je to opravdu to pravé, co vás naplňuje?

 „Jednoduchou zpětnou vazbou od zákazníků. Nebo když se projdete po městě a vidíte své náramky na rukou jiných lidí. Nebo když vám kamarádky pošlou z Rakouska fotku, že i tam už dosáhla vaše práce. Do dnes vzpomínám na okamžik, kdy jsem poprvé viděla svůj náramek na ruce jedné paní. Rozbrečela jsem se dojetím. Vidět svou práci a spokojené zákazníky, je právě TOP. Je to nejvíce, co můžete získat.“

Náramky už jsou na trhu nějakou dobu. E-shop funguje a co bude následovat dále?

„Za pár měsíců se trochu rozrosteme. Dohodly jsme se s kamarádkami, že otevřeme malý malebný krámek, kde bude více věcí. Chceme jít zákazníkům blíže a v krámku objeví nejen náramky, ale i spoustu dalších věcí. Chceme, aby se u nás cítili dobře, a proto i dbáme na přípravu. Jestli vše dopadne tak, jak má, tak vás všechny již brzy přivítáme u nás. Jednáme i se zahraničím, konkrétně s Anglií a Slovenskem. I zde jsou spousty našich zákazníků, kteří čekají na své náramky.

I když se rozhodnete správně, okolí vás může odsoudit. Vy jim musíte dát čas. Někteří si vás budou brát za vzor a někteří za vámi zavřou dveře, než pochopí, že jste šťastní…

„Přesně. Já děkuji své mámě, která mi díky nerespektování mého rozhodnutí dodala odvahu dokázat jí, že to zvládnu. Dnes jsme už v té fázi, že máma je na mě pyšná a komentuje mi i příspěvky na sociálních sítích 😀 Mým kamarádkám jsem byla vzorem. Najednou začaly dávat výpovědi a obracely se na mě se slovy, tak a teď mi něco najdi… Ono to takto ale nefunguje. Nikdo za vás rozhodnutí neudělá a stejně tak vám nikdo nemůže najít vaši vysněnou práci. Vše je na vás.

IMG_5081

Co je tedy pointou tohoto příběhu? Rozhodnutí, odhodlání, pokora a podpora. Uvědomění si svých hodnot a vzetí života do svých rukou. Dovolit sám sobě být šťastný a rozdávat energii okolo sebe. Být vzorem ostatním, kteří váhají a nevědí, zda ten správný krok udělat či zůstat ve stereotypu a namlouvat si, jak jste spokojení. Život je opravdu velmi krátký.

Zastavte se na chvilku a pokud to jen bude trochu možné, navštivte to mystické místo jménem Bali, které otvírá šestou čakru – intuici. Na toto místo jezdí spousty lidí, kteří čekají na zázrak a chtějí načerpat energii. Toto místo vám dodá velkou pokoru a pokud ho přijmete, tak vám dovolí načerpat tu správnou energii a udělat rozhodnutí. Své o tom ví jak Jarmila, tak i Ondra, o kterém jste mohli číst v prvním vydání našeho časopisu.

A pokud nebude možné si výlet na Bali udělat, tak nezoufejte. Náramky Spirit Beads vám pomohou také. Najdete je jak na facebooku, tak i na webu, instagramu a nově od půlky června i v krámku na adrese Korunní 41, přímo na zastávce tramvaje Šumavská.

Přeji vám spousty krásných zážitků a správných rozhodnutí.

IMG_2583-1


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center