fbpx

2 dubna

Spinkej, zpívej, kakej, buď trpělivý. Co všechno dobře radím svému synovi?

0  comments

Změnil se mi život, hodnoty a priority díky mému milovanému synovi, kterému je nyní 5 měsíců. Roste jak z vody, utíká to. Na čem si dávám velmi záležet, je jeho výchova. Je to moje hlavní životní priorita, neboť chci být svému Oliverovi parťákem, kámošem, spoluhráčem, prostě tím nejlepším tátou.

Nic neberu na lehkou váhu, proto se snažím, jak jen dokážu v mnoha ohledech. Povídáme si spolu, zpíváme, tleskáme, máváme, na všechno se díváme, poznáváme … Komunikujeme všemi možnými prostředky tak, abych Oliverka co nejvíce a nejlépe rozvíjel. Jaké rady mu už postupně dávám?

Spinkej, když máš tu možnost

Co já bych dal za to jít si aspoň po obědě na chvilku lehnout. A co teprve ta luxusní možnost usnout si kdykoliv. Využívej toho, dokud můžeš.

Papej pomalu

Teď nejen že ti to nikdo nesní, ale ani tě u toho nikdo neruší. Jíst pomalu je zdravé, na to nezapomínej.

Užívej si tu jízdu

Takové dálky být vezen v kočárku při procházkách, to je neskutečné pohodlí. Jsi velevážený pasažér s patřičnými komfortními podmínkami, tak si toho važ.

Hraj si se všemi hračkami

Nejenže v životě tolik hraček už mít nebudeš, ale na hraní už nebudeš mít tolik času a možností. Při hraní se perfektně rozvíjíš a hlavně: „Kdo si hraje – nezlobí.“

Všechno řekni

Jak jsme nyní rádi za všechno to brblání. Je to upřímné a zároveň krásné. Tuto svobodu v životě už tolik nevyužiješ. Někdy bude dobře říct svůj názor, jindy ne – to všechno poznáš s nasbíranými zkušenostmi.

Zpívej

V životě ti kolikrát do zpěvu nebude. Ale ty budeš vždycky zpívat často, jsem o tom přesvědčený.

Buď trpělivý

Nemůžeš mít hned vše, co chceš. Musíš se naučit mít trpělivost. Právě tahle schopnost se ti v životě mnohokrát vyplatí. Na toto mi moje žena kontrovala se smíchem, že neví, proč už teď tohle malému říkám. Odvětil jsem jí, že právě tato moje rada se mu určitě zaryje hluboko v hlavičce a hned při první životní příležitosti ho tato má osvítí.

Kakej pořádně a na všechno

Plenky jsou bezvadná příležitost pokadit se naplno. To časem už nebudeš dělat do trenek ani při různých okolnostech běžného života. No a aby se ti kadilo ještě lépe, využij toho, že teď je tvá největší „starost“ právě hezky kakat. Čím větší hovínko, tím větší radost svým rodičům děláš. Rodiče tě přebalí a jsi v suchu.


 

Dodnes jsem vděčný za ten Zázrak, který mě díky narození Oliverka potkal. A to, že je Oliver zdravý, to beru jako velký Dar. S mojí ženou Janou jsme na stejné myšlenkové vlně. Proto náš vztah je jedna velká souhra. O všem kolem Oliverka si hodně povídáme, výchovu nechceme podcenit. A já chci být ten nejlepší táta. Na dnešní dobu, jako mladší táta jsem rád, že si spolu budeme rozumět, že spolu budeme sportovat, blbnout, kámošit, všechno. Těším se na všechny zážitky s rodinou.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center