fbpx

2 dubna

SMAZAT

0  comments

Zaručeně jedno z nejtěžších břemen při cestě za úspěchem jsou negativní emoce všeho druhu. Jednak nás drží u země a také nás zbavují veškeré radosti ze života.

Vždyť se kolem nás takoví lidé neustále točí. Každý však v jiné podobě. Někdo svou chybu svaluje na ostatní, někdo svou nedokonalost skrývá za ospravedlněním, někdo si jenom pořád stěžuje a někdo pro změnu racionalizuje.

Humorné však je, že všichni tito lidé mají stejný problém. Jejich jádro se nerovná jejich povrchu. Jinými slovy nejsou vyrovnaní sami se sebou. Například když někdo racionalizuje, znamená to, že se snaží nějakým způsobem zamluvit nebo vrhnout lepší světlo na skutek, jehož se dopustil a nemá z něj dobrý pocit. Jednoduše hodnotí svůj výmysl dobrou výmluvou.

Absolutní spokojenosti v našem životě dosáhneme tehdy, přijmeme-li za něj plnou odpovědnost. Někdo toho bohužel nedosáhne ani po padesátce. A tak smutně můžeme přihlížet, jak si dnes u piva starci naříkají, jak nejsou tam, kde mohli být, kdyby…

Chcete-li tedy být doopravdy úspěšní a šťastní, je jedním z vašich nejdůležitějších cílů zbavit se veškerých negativních emocí.

1. Zapomeňte na minulost

Nejvíce negativních pocitů sbíráme z minulosti. Takhle dokonce vznikají i všelijaké fóbie – v podvědomí máme zabudovaný afekt, který si nepamatujeme, ale i tak dnes nevydržíme například ve tmě

 

 

 

 

 

 

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center