fbpx

2 dubna

Sloupek: Kreslení jako balzám na nervy

0  comments

Kreslení nás provází celým životem. Výkres je možná první umělecké dílo, které jsme kdysi vytvořili. První kresby dítěte jsou spíš čáry a klikyháky, přesto jsou důležité. Kreslením se aktivuje a rozvíjí mozková aktivita, zlepšuje se motorika a mimo jiné přináší potěšení a uklidnění. 

Proto je kreslení jednou z činností, která nás doprovází celým životem. Od školky, hodiny výtvarné výchovy ve školy, až po sezení u psychologa nebo psychiatra. Ti kreslení využívají při terapiích nejen k uklidnění, ale i k rozklíčování různých problémů. To, jak vedeme tužku nebo štětec s barvou není otázka náhody, je to odraz našich vnitřních prožitků, emocí a vášní.

Není náhoda, že hitem posledních let jsou antistresové omalovánky, které za slušnou cenu nabízí chvilky útěchy, úniku z reality, stresu a shonu. Kreslit a omalovávat funguje. Podporuje to vaši kreativitu a trpělivost. Jaké jsou další výhody kreslení se dozvíte už odpoledne. Takže až půjdete z práce nebo ze školy, zastavte se v papírnicví pro nějaký sešit a barvičky.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center