fbpx

2 dubna

Sloupek: Jak se mění naše generace?

0  comments

Je nová doba, říkal mi při včerejším obědě dědeček a my těm vašim technologiím vůbec nerozumíme. Pak mě napadlo, abych se podívala na svůj život pár let zpět.

Představte si, že nemáte mobilní telefon, ani notebook, ani počítač. Vaší zábavou jsou hry na slepou bábu, pogy a céčka a vaším vrcholným technickým programem je seriál Beverly Hills 90210. Zábava je tedy na vás a vaší fantazii. Ano, Taková byla doba devadesátých let. Děti 80. a 90. let poprvé přičichly k tak trochu jiné zábavě než jejich rodiče a prarodiče, a tak na spoustu věcí musely přicházet, vymýšlet a neustále se ptaly proč. Protože jejich rodiče jim mnohdy nedokázaly vysvětlit něco, co vlastně sami neznali.

A tak se naučily mít radost z maličkostí. Netankoval je nejnovější model smartphonu, ale možnost vycestovat za hranice svých možností a vystoupit ze své komfortní zóny. Začaly objevovat místa, která jejich rodiče znali jen z pohlednic. A tak je pojmenovávaly, začaly doporučovat ostatním a zjišťovaly, že je to vlastně všechno tak jednoduché. Ptaly se, proč se lidé tolik bojí objevovat svět, jiné národy, jiné povahy a jiné věci? Proč jsou všichni tak materiálně založení, vždyť k životu stačí tak málo? Jak to vnímáte vy? Přečtěte si víc odpoledne v článku Generace Y


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center