fbpx

2 dubna

Sir Richard Branson a jeho 10 tipů, aneb jak obstát v podnikání

0  comments

Lidé se Bransona často ptají, jak se vůbec dostal tam, kde je nyní a stejně tak, jak dosáhl se společností Virgin všeho, co má dnes. I když neexistují žádné zkratky k dosažení úspěchu a nelze si tak usnadnit cestu, tak je zde 10 tipů, kterými Vám Sir Richard Branson napoví.

1. Řiďte si své sny

Můžete a jistě budete žít mnohem lepší život za předpokladů, že budete následovat své vášně. Lidé, kteří pracují na věcech, které milují, si obvykle užívají život mnohem více, než všichni ostatní a to pouze díky tomu, že se honí za svými sny.

2. Udělejte něco dobrého

Pokud nemáte zájem měnit životy jiných lidí, pak byste se podnikání měli vyhnout velkým obloukem, je to přeci tak jednoduché. Právě společnosti mají tu povinnost činit odlišnosti ve světě. Jsou zavázány jejich komunitám, zákazníkům, ale také zaměstnancům, zkrátka všem. Úžasné na tom je, že dělaní dobrého, je dobré i pro Vaše podnikání. Na co tedy ještě čekáte?

3. Věřte Vašim představám a dejte svému riziku vše

Osobní nasazení ve vašem podnikání a osobní cíle mohou být onen rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Pokud Vy sami nejste hrdí na to, co děláte, jak by na Vás mohl být hrdý někdo jiný? A nenechte se zmást, jako slepě jdoucí za pouhým ziskem a růstem. Pokud se budete soustředit na to, že jste nejlepším v tom, co děláte, pak je více pravděpodobné, že Vás ostatní budou následovat.

4. Bavte se a buďte si jistí, že se baví i Váš tým

Zábava je jedna z nejdůležitější a nejvíce podceňovaných součástí každého úspěšného podnikání. Pokud ve Vašem týmu chybí zábava pro to, co děláte, pak je dost velká pravděpodobnost, že skončíte dřív, než stačíte lusknout prstem. Pokud ovšem zapojíte i své zaměstnance a vytváříte zábavné prostředí, pak i Vaši zaměstnanci budou mít skutečnou péči o své zákazníky a svou práci budou dělat raději, s láskou a mnohem lépe. Dejte si záležet a nejměte lidi, kteří hledají v jiných to nejlepší, raději chválí, než kritizují, ale především milují to, co dělají.

5. Nevzdávejte se

V každém dobrodružství, které jsem zažil na vlastní pěst a to ať už to je podnikání, létání po celém světě v balónu nebo závodění přes oceán v motorovém člunu, jsem čelil obtížným momentům, ve kterých by bylo nejsnadnější hodit ručník do ringu a prostě odejít. Budete se ovšem divit, čeho můžete dosáhnout tím, že se budete houževnatě držet svých cílů. Když se to nepodaří a budete sraženi na kolena, vždy se můžete postavit a zkusit to znovu.

6. Naslouchejte, dělejte si poznámky a určujte si nové výzvy

Pokud si nezapíšete své kupříkladu spontánní myšlenky, může se také stát, že mrknutím oka zmizí a už si na ně nikdy nevzpomenete, byť byly sebevíc geniální. Stejně tak sledujte své cíle, které si vypíšete na seznam. Taktéž nezapomeňte na jednu velmi důležitou radu a to, že byste měli více naslouchat, nežli povídat.

7. Delegujte a travte více času se svou rodinou

Umění delegovat je jedna z klíčových dovedností, které podnikatel musí zvládat. Ujistěte se, že najímáte lidi na místa, kde Vy sami máte slabé stránky a pilujte ty silné. Díky delegování máte možnost ušetřit spoustu času a posouvat sebe, ale i společnost opět dále. Tato strategie také umožňuje strávit mnohem více času s rodinou, což je opravdu to nejdůležitější ze všeho.

8. Komunikujte, spolupracujte a komunikujte ještě víc

Ponechte jednoduchost jednoduchostí a spolupracujte s ostatními. Je to jako hra. Steve Jobs, zakladatel společnosti Apple, taktéž společnosti Pixar, zachoval ve své společnosti otevřené pracovní prostředí, díky kterému lidé prolínali a sdíleli své vize. Takovou atmosféru je třeba vytvořit.

9. Vypněte notebook a mobil

Neseďte celý den před obrazovkou monitoru. Vše vypněte a vydejte se do světa, dělejte to neustále a pravidelně. Pokud jste doposud tuto část života zanedbávali, tak ihned začněte a pracujte na ní. Osobní kontakt Vám umožní se setkat s mnoha fascinujícími lidmi, zažít vzrušující dobrodružství a mnoho dalšího. Díky tomu si uvědomíte, že není času nazbyt.

10. Dělejte to, co milujete

Nikdy nezáleží na tom, kde žijete a kolik vyděláváte peněz, a to především pokud jste obklopeni lidmi, které máte rádi a děláte to, co milujete. Stejně tak Richard Branson na svém ostrově Necker Island tráví mnoho času pospolu se svou rodinou v kuchyni. Přeci pokud máte střechu nad hlavou a milujete svého partnera, tak vážně není třeba o mnoho víc.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center