fbpx

2 dubna

Šest životních postojů, které vedou k opravdovému bohatství

0  comments

I když člověk vyrůstal s málem, přesto mohl vyrůstat v naprostém nadbytku.

Každý z nás se během života setká nejen s úspěchy, ale i s neúspěchy. Klíčovým přitom je, jaký postoj zaujme v momentě, kdy se setká právě s nějakým tím neúspěchem. Níže je uvedeno šest rad znamenajících de facto zásadní změnu postoje k životu. Ba co víc, mohou člověka přivést nejen k většímu počtu vydělaných peněz, ale také nemalým dílem přispět k pocitu naplnění z vykonané práce.

1. Začínejte vždy u sebe, nikoli u svého bankovního konta

Dokud si sebe sama málo ceníte a vaše vlastní hodnota je nastavena nízko, stejně tak nízko bude zákonitě i vaše hodnota na trhu. Když si neceníte sebe sama, kdo jiný vás ocení? Musíte pochopit, že i vy můžete něčím smysluplným přispět. A to dokonce i v případě, že jste zatím nepřišli na to, čím konkrétně.

Doporučujeme: Investice a ekonomika, to vše na W4T

2. Přijměte odpovědnost

Pokud vás něco štve anebo představuje pro vás výzvu, pak je jen na vás, abyste to vyřešili. Možná že budete potřebovat pomoct. Možná že budete potřebovat absolvovat nějaký výcvik či školení. Možná že budete na své cestě potřebovat něčí podporu; není ale vaším úkolem řídit celou loď. Nic z ničeho najednou nevznikne. Asi nevyhrajete v loterii. Možná nebudete mít extra štěstí. Existují vlastně jen dvě věci, které mohou změnit váš život: Buďto do vašeho života přijde něco z vnějšku, čili výhra v loterii, nečekané dědictví či náhlý zásadní obrat konstelace atp. Anebo zásadní změna vašeho života vyjde přímo z vás. Výhodou posledního zmiňovaného je ostatně i to, že se s tím pojí větší chuť, větší zapálení, větší verva a odhodlání.

3. Přidejte tolik hodnoty, že vám za ni zkrátka budou muset zaplatit

Nemůžete vydělat peníze, pokud nemáte nic, co byste prodali. Je zkrátka nezbytné, abyste měli něco, co byste mohli prodat. Co můžete nabídnout právě vy? Co prodáte? Zaprvé, nejdůležitější je, že prodáváte část sebe sama. Prodáváte vaši schopnost sloužit druhým. Prodáváte svůj charakter, svou schopnost nabídnou něco hodnotného zbytku světa. A když říkám prodáváte, rozhodně tím nemyslím, že se zaprodáváte.  Vaším úkolem je jen přesvědčit okolní svět o tom, že máte čím přispět. Umíte tvrdě pracovat, umíte se postarat, umíte věci vyřešit. Pokud si myslíte, že to neumíte, pak nemůžete dál růst. Nemůžete investovat. Nemůžete budovat. Musíte ve svém nitru objevit právě tu sílu, která je schopna měnit věci okolo vás. Jakmile jednou v sobě tuto sílu najdete, v tom momentě máte co nabídnout.

Pokud jste podnikatelem: Máte výrobek, program či službu, kterou můžete zbytku světa nabídnout? Jak dobré je vaše nabídka této věci zbytku světa? Jsou vaše zprávy o ní přiléhavé? Je váš marketing prvotřídní? Jsou vaše distribuce, kapacity i zákaznické služby všechny na světové úrovni? Pokud ne, zaměřte se právě na ně. Jejich vylepšení vám přinese víc peněz.

Pokud jste zaměstnancem: Znovu se začněte rozhlížet kolem sebe. Znovu se začněte zajímat o společnost, v níž pracujete. Váš pracovní přínos by se neměl omezovat výhradně na vyřešení úkolů, které zrovna leží na vašem pracovním stole, či na  to, co vám váš nadřízený poslal emailem. Je zapotřebí, abyste se odpoutal od vašeho pracovního mailu či stolu a místo toho začal přemýšlet, čím byste právě vy mohl skutečně přispět a jak byste mohl vytvořit něco hodnotnějšího. To je konec konců zásadní otázka, kterou byste si měl položit každý den.

Doporučujeme: Investice a ekonomika, to vše na W4T

4. Staňte se doslova posedlým službou pro druhé

Musíte se stát posedlým přispívat víc, než kdokoli jiný. Překypujte nápady. V určitém okamžiku umějte přispět tím, že rozhodnete. Pokud začnete vzlétávat a někdo vás sestřelí, no tak vás sestřelí a co? Aspoň jste žili! Snažte se být v práci větším přínosem. Dívejte se okolo sebe, komu dalšímu byste ještě mohli pomoci či něčím přispět a kdo by vám naopak mohl poradit a vychovat vás. Jak byste se mohl stát úhelným kamenem nějaké organizace, mohl dále růst, dál sloužit a přispívat nějakou přidanou hodnotou? Určitě si to zasloužíte. Ostatně, když už nic, tak je potom taková práce alespoň zábavou, a to není málo. Takže se o druhé lidi starejte, přispívejte nějakou přidanou hodnotou a překypujte nápady.

5. Být zaměstnán, ale netvořit přitom nic smysluplného, by rozhodně nemělo být životním posláním

Někteří lidé jsou ve velkém pracovním zápřahu, jsou neustále zaměstnaní a zaneprázdnění, ale přitom vlastně netvoří nic smysluplného. Takovéto typy práce by rozhodně neměly představovat životní poslání jedince. Tito lidé se podobnou prací dopouštějí životní chyby. A často jsou si i této chyby vědomi a v duchu si říkají, že té nesmyslné práce měli už před lety nechat a odejít. Nicméně tak dosud neučinili. Neměli na to dost odvahy nastavit si zrcadlo a říci si: „Toto je můj den a můj život a já odcházím jinam.“ Pokud i vy někdy zjistíte, že to, co děláte, není správné, potom si to přiznejte a problému čelte. Navíc, pokud neděláte tu správnou věc, tak s největší pravděpodobností na ní ani nezbohatnete. A pokud přeci jen trošku ano, tak potom je o to pravděpodobnější, že začnete dělat víc špatných věcí.  Špatná práce je pro vás ta, v níž nevidíte smysl, skutečný přínos a která pro vás nemá význam. Vydělávat peníze jen pro peníze vás nijak kupředu neposunuje.

6. Umějte plně docenit hodnotu každého vašeho dne

Život by vám měl být nesmírně drahý. Pokud si opravdu svých dní zde na Zemi ceníte, jednoho každého z nich, pak se postaráte, abyste vše potřebné, nezbytné a pro vás smysluplné během života udělali a splnili. Mnozí lidé se ke stáru cítí zlomení právě proto, že si necenili svých dnů. Cítí se špatně, protože svým dnům nepřidali žádnou hodnotu, ničím skutečně hodnotným nepřispěli. Své dny místo toho trávili či tráví třeba čtením bulvárních drbů ze života celebrit. Anebo se třeba jen tak poflakují a brouzdají po netu. A nedělají přitom nic, co by je posunulo někam dál, ať už osobně, anebo profesionálně. Takže si svých dnů zde na Zemi ceňte. Co chcete dělat zítra? Čím můžete už zítra opravdu přispět? Když pracujete, skutečně pracujte a ptejte se každý den stále znovu, čím můžete posloužit? Čím můžete přispět? Jak se můžete dostat na další úroveň svého vývoje? Setrvejte v tomto novém nastavení a věřte, že po určité době nastane skutečný průlom ve vašem životě. Zázraky se totiž dějí. A nebojte, peníze se samy o sebe taky postarají.


Internetový portál W4T je předním ryze českým finančním portálem s bohatou zásobou tématických článků jak pro laickou, tak i profesionální veřejnost. Portál nabízí široké možnosti výběru finančních zpráv z celého světa včetně domácí scény. Najít tam můžete vše o akciích, komoditách nebo forexu, stejně tak jako informace k osobním financím nebo zpráv z byznysu a podnikání. Zpravodajství produkuje denně průměrně 90 článků a rychlých zpráv z finančních trhů čímž se vyrovná i prestižním zahraničním konkurentům.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center