fbpx

2 dubna

Sedm výzev na tento týden. DOKÁŽETE TO? 2. část

0  comments

Nový týden, nových sedm dní a nových sedm výzev pro Vás! Neváhejte a udělejte si z nich zvyky, které vás ochrání před nástrahami všedního dne. Pojďme se na ně podívat.

SLEDUJTE televizi maximálně 30 minut denně

Tento zvyk uvádím hned jako první, protože je obzvláště důležitý, pokud nemáte dostatek času na praktikování těch následujících. Zhodnoťte sami sebe. Kolik času promrháte sledováním televizních programů, které vám opravdu nic nedají. Pokuste se omezit tuto činnost a čas, který vám zůstane využít na něco, co vás udělá šťastnějšími, bohatšími, něco po čem se budete cítit dobře.

Používejte ta správná slova

Denně řekneme a napíšeme nespočet slov. Podívejme se zpět a zjistěme, zda slova, která nám vycházejí z úst, mají nějakou hodnotu nebo nepůsobí spíše destruktivne. Říkáte často věty typu: „Je to těžké.“ nebo „Toto se asi nepodaří.“? Na otázky „Jak se máš?“ odpovídáte „Mohlo by být lépe.“? Změňte to! Dívejte se na věci z nadhledu. Odpovídejte, že se cítíte být úžasný. Nezačínejte otázky předponou NE-. Může vás to dopředu odsoudit k nezdaru. Například: „Nechtěl byste koupit tento oblek?“ No nechtěl! Formulujte věty tak, abyste lidem podsouvali věci, které chcete slyšet a neodsuzovali se k nezdaru. Neříkejte všude kolem, že neuděláte nějakou zkoušku nebo nemůžete najít tolik zákazníků, kolik byste si představovali. Vaše slova tvoří svět kolem vás a lidé kolem vás reagují na to, co a jak říkáte.

Vyzkoušejte jednu novou věc každý den

Člověk potřebuje občas změnu. Nejsme přece stroje, které dokáží dělat stále tutéž věc dokola. Říká se, že je lepší jednou vidět, než stokrát slyšet. No podle mě byste to měli alespoň jednou udělat. To by bylo nejideálnější. Zkušenosti jsou k nezaplacení. Zkoušejte nové věci a zkoušejte je každý den. Nemusíte hned zítra přeplavat Dunaj. Naučte se bruslit. Zkuste nejezdit do obchodu za rohem autem, ale jděte tam pěšky. Navštivte restauraci, kterou jste ještě nenavštívili. Bude to jako osvěžující sprcha pro váš život. Zavažte se, že následující týden uděláte každý den něco nového.

Proveďte jednu nezištnou věc

Po přečtení tohoto bodu to nebude ani moc věc nezištná, protože uvidíte, že to uděláte hlavně pro sebe. František Drtikol jednou řekl: „Každý čin ať už dobrý nebo špatný, každá myšlenka, slovo, vyráží do prostoru, popíše kruh a vrací se do bodu odkud vyšel. Toť Karma. „Myslím, že to přesně vystihl. Pokud chcete být šťastný, dělejte šťastných lidí kolem sebe. Pokud chcete být bohatý, obohacujte druhých. Vezměte hned teď do ruky mobil a napište svému partnerovi / partnerce, dětem, komukoliv na kom vám záleží, že ho máte rádi a přejete mu úspěšný den. Ta radost, kterou danému člověku tímto navodíte se vám téměř okamžitě vrátí. Proto neváhejte a udělejte něco „nezištné“. Ten dobrý pocit u srdce vám zůstane dlouho.

Vytvořte něco, buďte kreativní

Když jsme byli malí, pořád jsme něco vytvářeli. Vzpomeňte si, nebo si všimněte na vlastních dětech, jak se člověk dokáže těšit z toho, co sám dokázal vytvořit. Pamatujete jací jsme byli hrdí na naše pískové hrady a umělecká díla vytvořená barevnými pastelkami? Nyní se už sotva hrajeme s plastelínou, ale to bychom měli změnit. Dejte si za cíl, že tento týden vytvoříte něco, z čeho budete mít radost. Rozvíjejte své dovednosti. Můžete zasadit strom, vyrobit nějakou věc ze dřeva, vytvořit si byznys plán nebo napsat další kapitolu vaší knihy. Možností máte nekonečně mnoho. Každý jeden člověk má své přednosti a dovednosti, které ovládá. Naučme se je využívat a tvořit si svět kolem sebe.

Každé ráno si přečtěte něco inspirující

Mnoho lidí začíná svůj den při kávě a novinami / tabletem v ruce. Čtou nejžhavější novinka ze světa showbiznisu, kde se kdo zabil, kdo co ukradl a co se událo v parlamentu. V 90% těchto informací jde o něco negativní nebo zasahující do života druhých lidí. Přestaňte číst tyto nadsazené polopravdy a začněte den s něčím inspirujícím, co vám dá něco do života. Přečtěte si nějaké motivační citáty, existuje mnoho společností, které vám budou, pokud chcete, každý den posílat na mail motivační citát. Vyhledejte si weby, na kterých nejsou bulvární články, ale hodnotné informace, které přispívají vašemu seberozvoji.

Udělejte si čas a odměňte se

Zamyslete se. Kdy jste naposledy udělali něco pro sebe? Jediný člověk, se kterým musíte žít jste vy sami. Kdy jste se naposledy odměnili za nějaký váš úspěch? Vzpomeňte si na činnost, kterou děláte ze všech nejraději. Možná přijdete na to, že byste mohli zkusit i něco nového. Skočte na masáž! Odložte si 250,- z výplaty, vyhledejte na internetu maséra ve vašem okolí a domluvte si termín. Kdysi jste rádi hrávali s přáteli hokej, ale vaše hokejka leží už přes rok ve sklepě? Nevěřím, že si nedokážete najít v týdnu dvě hodinky času. Celé to je jen o prioritách. Udělejte si radost. Zasloužíte si to.

TO NEJLEPŠÍ SI SCHOVÁVÁME PRO ODBĚRATELE NAŠEHO NEWSLETTERU. POKUD CHCETE PRAVIDELNĚ DOSTÁVAT TAJNÉ INFORMACE Z OBLASTI PODNIKÁNÍ A OSOBNÍHO ROZVOJE, PŘIDEJTE SE DO NAŠEHO NEWSLETTERU ZDARMA, KTERÝ NAJDETE NÍŽE.

Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center