fbpx

2 dubna

Sbíráme zážitky, ne věci

0  comments

Žijeme v moderní době. Žijedeme v době, kdy je normální jezdit dvakrát ročně na dovolenou, zaplatit si na týden nějaký ten “ól ínkluziv” v pětihvězdě na pláži a válet se tam od rána do večera. Z pláže jsme ochotní se odvalit pouze ve chvíli, kdy nás čekají tuny a tuny jídla na švédských stolech, kde každý správný Čech doslova vyžere skalní zásoby hotelové kuchyně. Následně se odvalí na pokoj, aby se z toho vyspal, a pak hurá zpátky na pláž. A už druhý den se turista těší domů, protože všechno viděl, spálil se a navíc má střevní problémy (a netuší z čeho). Takový typ člověka většinou odjíždí se stovkami fotek ničeho a bez zážitků a nudí s tím celé široké okolí. Ne, vážně, fotky hotelových mejdlíček ani vaše opalovací dobrodružství nikoho nezajímat nebude.

Zdá se Vám to povědomé?
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou Ti otravní baťůžkáři a stopaři po dovolené mnohem šťastnější? Proč mají mnohem lepší historky? Proč se vlastně dřeme celý rok, abychom si zaplatili ty dvě dovolené a dárky za desetitisíce a oni si vezmou svých pár švestek a přijedou s novým tetováním od 90leté domorodkyně a stovkami zážitků?

Víte, v čem to vězí?
Ti lidé pochopili, že jejich spokojenost nezávisí na tom, kolik hvězdiček hotel má a kolik druhů jídel může hotelová kuchyně nabídnout. 

A tahle logika se dá aplikovat na vše. Vánoční dárky, firemní akce ale i grilování s přáteli. Co s tím? Jak se stát tím „baťůžkářem života“? 

1. Zkomplikujte si to
Vykašlete se na nabídky cestovek, svatební den na klíč nebo katalog vánočních dárků. Přemýšlejte, přemýšlejte a ještě jednou – přemýšlejte. Zahoďte pohodlná řešení a jeďte třeba stopem do Chorvatska. Zařiďte si svatbu sami a jednou budete své děti bavit historkami, jak maminka zapomněla doma svatební kytici a tatínek jí nandal prstýnek na špatnou ruku. Vyberte vánoční dárky tak, abyste nekupovali hromadu blbostí, ale abyste dopřáli zážitek a krásnou vzpomínku. Kurz šití pro maminku, jízdu v závoďáku pro bráchu, skok s padákem pro tatínka. Jednoduše to sobě i jim zkomplikujte.

2. Vyhledávejte změny
Jezdíte ve svém krásném pohodlném autě každý den do práce i zpráce a pak trčíte doma? Zapomeňte, že auto a domov máte. Do práce jděte pěšky, na kole nebo autobusem, po práci jděte ven a rozhlížejte se. Jděte klidně sami na kafe nebo na procházku po městě.

Zjistíte, že ve vašem okolí jsou velice zajímaví lidé. Támhle se s vámi dá do řeči stařičká babička a vy zjistíte, že za mlada dělala učitelku na střední škole a že vám ráda přijde doučovat dceru.

A co třeba sousedé? Znáte je nebo jsou to jen bezejmenné tváře? Odložte ve výtahu telefon a popovídejte si.

Buďtě pozitivní, empatičtí, nápomocní a akční


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center