fbpx

2 dubna

Rychločtení aneb efektivní způsob, jak se pročíst k lepšímu já

0  comments

Každý z nás je denně obklopen mnoha texty a lákadly k přečtení. Je tolik zajímavých článků a inspirativních knih, jenže kde na to vzít čas? Musíte denně přečíst mnoho dokumentů, či dokonce školní povinnou četbu? Ať už je čtení vaším koníčkem, či jen denní rutinou, setkáváme se s ním neustále a o to důležitější je umět číst efektivně a stejně tak rychle. Proč ztrácet hodiny nad knížkou, kterou mohu přečíst dvakrát, či dokonce až čtyřikrát rychleji?

Právě z těchto důvodů existuje chytrá aplikace, která vám během krátké doby umožní číst mnohem větší rychlostí a to bez ztráty porozumění. Naopak, je dokonce možné, že vaše chápání a vnímání textu vzroste. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že mám od absolvování kurzu určitou tendenci se na texty více soustředit a v hlavě si zaznamenávat důležité pasáže, jména a data.

Proč právě tato aplikace?

Aspoň trochu zběhlý čtenář čte rychlostí 150-250 slov za minutu. Někteří milovníci čtení se dostanou třeba i na 300 slov za minutu, zde však bez tréninku hranice končí. Existuje řešení v podobě inovativní metody cvičení, se kterou se za pár dní dokážete dostat na rychlost minimálně 500 slov za minutu, bez ztráty pochopení!

Kromě poměrně zábavných cvičení, rozcviček zraku a pravidelného měření, dostanete každý den dávku zajímavé teorie. Zjistíte, jak při čtení pracuje zrak, jak s textem zachází mozek, co jsou to regresivní pohyby a že ke každému textu se hodí jiný styl čtení – Informační, selektivní, či  kurzorické čtení. Právě jejich vhodnou volbou čteme efektivně a s pomocí rychločtení i aktivně.

25711_20160524002

Jak to vlastně funguje? 

Aplikace je rozdělena do 20 úrovní, přičemž k získání certifikátu, který vaši dovednost ověřuje písemně, stačí dosáhnout úrovně 14. Aplikace spočívá v trénování dvou hlavních faktorů ovlivňujících naši rychlost. Oči se po textu nepohybují plynule, jak se mnoho lidí domnívá, ale spíš trhavě. Oči tedy zaznamenají text právě v momentě, kdy se nehýbou. Proto prvním tréninkem je rozšiřování zrakového rozpětí. Nebo-li zvyšování počtu písmen, které jsme schopni na jednu fixaci zachytit. Druhým tréninkem je oční fixace. Umět se po textu správně pohybovat a nedělat zbytečné fixace. Běžný čtenář se zastaví 7 krát až 9 krát, já to zvládám už jen 3 krát. Pro lepší pochopení, doporučuji zkusit si na stránkách Rozečti.se změřit svoji rychlost a 3 úrovně si zdarma vyzkoušet.

Co oceňuji a proč se i po roce k aplikaci vracím

Tato aplikace mi pomáhá trénovat mozek a rychlost čtení mě skutečně překvapila. Nejvíc asi to, že ač mám někdy pocit, že čtu pomalu, má rychlost pod 500 slov/min. neklesne, což dřív bylo zhola nemožné. Také se mi líbí možnost trénovat na mnou zvoleném textu, tudíž si klidně můžete zkopírovat obsahy našich článků a rozvíjet se více směry najednou. A také si letos mnohem lépe poradím s didaktickým testem z českého jazyka, kde se umět číst rychle opravdu vyplatí!


Velice ráda potkám nové spoluhráče a soupeře, kteří se pokusí překonat moji rychlost. Rovněž vám ráda poradím a zodpovím jakékoli dotazy, i když to rádi udělají i zakladatelé, kteří jsou velice ochotní a na začátku vám rádi pomohou.

Přeji vám při trénování mnoho štěstí a hlavně disciplínu.

1146631_610204815666352_326289346_n


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center