fbpx

2 dubna

Rovnice vedoucí k úspěchu? Žádné kecy! U+R=V

0  comments

Neustále se u druhých lidí setkávám s jedním vážným problémem. Mnoho z nich není schopno převzít za svůj život odpovědnost. Přitom právě tuto, řekněme dovednost, považuji nejenom já, ale třeba i Jack Canfield nebo Stephen R. Covey, za základní a klíčovou. Pojďte se proto blíže podívat na naši možnost volit si a sami se rozhodněte, zda chcete žít svým vlastním životem, a nebo tvořit život někoho jiného.

U + R = V, nebo-li událost + reakce = výsledek

Autorem této velmi důležité rovnice je Robert Resnick. Podstata rovnice je taková, že každý výsledek, který v životě zažijete, je výsledkem vaší reakce na dřívější událost. Pro lepší pochopení přidávám ukázku:

Rozhodli jste se, že zkusíte založit svůj vlastní podnik. Mnoho vašich blízkých vám začne říkat, že je to hloupost, že je ve vedlejším městě velice podobná společnost nebo ať neblázníte a zůstanete tam, kde jste. Začnete o tom víc přemýšlet, zvažovat riziko úvěru, svoji dobrou pověst, zázemí rodiny, atd. Na konec, ačkoliv se vám váš nápad zdál opravdu dobrý a věřili jste, že by se uspět dalo, rozmyslíte si to. Výsledkem je, že zůstanete ve své práci a podnik nezaložíte.
O půl roku později si jeden z vašich známých otevře velice podobnou firmu, jakou jste tenkrát plánovali. Velmi se mu daří a prosperuje.  A jaká bude vaše reakce? Mnoho lidí by začalo dotyčného obviňovat, že mu vzal jeho nápad, nebo by vyčítalo všem těm známým, že ho akorát dohnali ke špatné volbě. Případně by vinu shazovali na nedostatek financí, špatnou dobu nebo by dokonce začali hledat příčinu někde výš, typu, nebylo mi to souzeno.

Zde je velice zásadní uvědomit si, že to byla jenom a jenom vaše volba. Reakce závisela čistě na vás a za to jak jste se rozhodli, si můžete sami. Nemá cenu obviňovat událost (majitele firmy, vliv známých, finanční situaci, věk nebo snad osud). Úspěšní lidé tyto podmínky překonávají a nejsou pro ně omezením. Omezením jsme pouze my sami. Každý z nás má možnost stát se tím kým chce a žít životem podle svých představ. Zásadní je změnit pohled na situaci a být schopen převzít zodpovědnost za všechno, co se nám v životě děje. Rozhodně to není jednoduché, ale zároveň ani nemožné. Snažte se dostat ze svých navyklých reakcí a osvojit si nové. Věřím, že vám brzy budu moc představit efektivní a v tomto směru revoluční způsob, jak nejenom tohoto dosáhnout.

Pamatujte si: Nejdůležitější ze všeho je naše odezva na to, co prožíváme.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center