fbpx

2 dubna

Richard Branson: 7 tváří veselého muže s bradkou, který v 16 letech odešel ze školy

0  comments

Odpadlík milionářem? I tak by se dal charakterizovat pátý nejbohatší člověk v Anglii, jehož jmění čítá 4,1 miliardy liber. Celým jménem Sir Richard Charles Nicholas Branson. Jak jste si mohli přečíst v minulém článku, jeho důležité životní okamžiky ovlivnilo několik žen, především matka. Dnešní článek bude jen o Richardovi a jeho několika tvářích, jak ho svět může vnímat. To on patří mezi ty, kteří dělají věci jinak, jdou si za svými sny a překonávají nevšední problémy během svých cest k úspěchu.

Jeden z mých oblíbených způsobů, jak zefektivnit schůzku, je provádět ji ve stoje. Je to rychlý způsob, jak dokončit práci a uzavřít dohodu. Pokud to situace dovolí, ještě radši mám mítinky v podobě procházek v přírodě.

1. DYSLEKTIK

Škola? To byla pro Richarda noční můra. Sebedůvěru měl na bodě 0. Bylo to pro něj velice obtížné a ponižující. Styděl se vystupovat na veřejnosti a odmítal psát jakékoliv testy, které by odhalily jeho neschopnost. Nakonec se stal vzorem pro každého, kdo se chce stát podnikatelem.

Jako podnikatel jsem toho ze školy moc nepotřeboval. Stačilo mi naučit se číst, psát a počítat. To i ti nejpomalejší během školních let nakonec zvládnou. Tehdy je člověk schopný vytvořit produkt, který okolí potřebuje.

2. ODPADLÍK

Rodiče nechávali Richardovi velkou svobodu v rozhodování. Jeho prvním podnikatelským činem bylo vydávání školního časopisu STUDENT. Chtěl ale naplno využít svůj potenciál a zároveň nechtěl zanedbávat školu. Když se nakonec rozhodl v 16 letech odejít za školy, psal se rok 1968.

3. FILANTROP

Filantrop až do morku kostí. Byl aktivně zapojen do více než 20 různých charitativních organizací. Podílel se na vzdělávání a zkvalitnění života afrických dětí. Přítel Nelsona Mandely, prvního prezidenta Jihoafrické republiky.

On je jedním z mála lidí po Matce Tereze, který by mohl kázat Desatero přikázání 

4. ROBINSON

Branson vlastní a pronajímá ostrov Necker Island – známé rekreační místo pro elitu, která si chce dát pauzu od rušného života. Na dovolenou k němu jezdí celebrity jako je Mariah Carey, Kate Winslet, Oprah, Jimmy Fallon, David Beckham a další. Jedna noc na ostrově stojí $ 42.000.

Hledám nové způsoby, které pomohou lidem mít se lépe

5. MAJITEL

Richard Branson je jediný vlastník společnosti Virgin Group. Je to ale více než jen letecká společnost. Virgin Group se skládá z více jak 200 firem, které se zabývají oblastmi jako je hudba, zábava, oblečení, kosmetika, finanční služby, noční kluby, vlaková doprava, cestování, kluby zdraví, filmový průmysl, mobilní telefonní služby a dokonce i kondomy.

Jedna z věcí, kterou musím mít po ruce na svých cestách, je poznámkový blok. Bez něho bych nikdy nevybudoval společnost, jako je Virgin Group. Když máte myšlenku a nepoznačíte si ji, za pár okamžiků může být pryč. Když jsem jednou neměl svůj poznámkový blok, napsal jsem si myšlenku do svého cestovního pasu.

6. DOBRODRUH

V roce 1987 překonal Branson světový rekord! Jako první člověk přeletěl Atlantik a o čtyři roky později i Pacifik v horkovzdušném balónu. V roce 2004 založil společnost Virgin Galactic, která se věnuje prodeji a realizaci krátkých letů do vesmíru. V říjnu 2014 při prvním testování vesmírná loď SpaceShipTwo havarovala a jeden z pilotů nehodu nepřežil. Přesto si Branson stojí za svým a touží dál dobývat vesmír. Teoretické odhady hovoří o roku 2016. Zatím je prodáno kolem 700 letenek, z nichž prvních 100 pasažérů zaplatí za letenku $200 000. Do budoucna by měla cena letenek klesnout přibližně na $2 .000.

Existuje ještě mnoho věcí, které doposud nebyly objeveny, nalezeny, dosaženy.

7. ŠPRÝMAŘ

Úsměv. Jedna z charakteristik Richarda Bransona. Schválně si zkuste zadat do Googlu jeho jméno. Uvidíte, že na většině fotek má tzv. american smile. To je jeho poznávací znamení. Kromě tropení žertů z ostatních si umí udělat legraci i sám ze sebe. Zahrál si dokonce v jedné z epizod v populárních seriálech Přátelé a Pobřežní hlídka.

Když Richard zjistil, že si cestující berou jako suvenýry solničku a pepřenku z palub letadel, udělal z toho bravurním způsobem marketingový tah. Na spodní část nádob nechal natisknout:

„Ukradeno ve Virgin Atlantic“

Nejen Branson je komik, ale i jeho zaměstnanci jsou nakažení jeho humorem.

Maminka a její malý syn letěli s Virgin Australia, z Brisbane do Melbourne. Syn se otočil ke své mamince a zeptal se: „Když velcí psi mají malé pejsky a velké kočky mají malé kočičky, proč velké letouny nemají malá letadélka pro děti?“ Maminka nevěděla, jak mu odpovědět, tak synovi řekla, ať se zeptá letušky. Chlapec tedy požádal letušku: „Když velcí psi mají malé pejsky a velké kočky mají malé kočičky, proč velké letouny nemají malá letadélka pro děti?“ Letuška odpověděla: „Maminka tě poslala za mnou?“ Chlapec připustil, že tomu tak bylo. „No, tak, řekni své mamince, že neexistují žádné malá dětská letadélka, protože Virgin Australia ho vždy vytáhne včas. Řekni mamince, ať ti to vysvětlí.“


 

Zamyslete se nad sebou, jak vás asi vnímají ostatní. Jako líného bručouna, který se neustále mračí a závidí všem lidem okolo sebe? Nebo naopak jako aktivního veselého pohodáře, který se na všechny usmívá a užívá si život? Na tuto otázku si musí každý pravdivě odpovědět sám. Pokud se ztotožňujete s prvním příkladem, měli byste se sebou něco dělat. Nikdy není pozdě začít. Postupujte malými krůčky a okolí to určitě ocení. Pokud jste jako člověk ve druhém příkladu, pokračujte v tom i nadále a podpořte ty, kteří se chtějí změnit.

Přestaň konečně přežívat a začni si užívat život!

 

 

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center