fbpx

2 dubna

Revoluční model Maserati Levante od úspěšné značky pro úspěšné lidi

0  comments

K úspěšným lidem patří i auta úspěšných značek. Za Svět Úspěšných jsme se zúčastnili předváděčky nového vozu Maserati Levante ve Fóru Karlín a fotky z téhle události najdete níže. Na úvod si přečtěte pár informací o téhle akci.

Značka Maserati oslavila v roce 2014 krásné sté narozeniny, už tehdy se proslýchalo, že si ke kulatinám nadělí revoluční model. Po dva roky trvající šuškandě byl v únoru v Ženevě představen nový model Maserati Levante. Jedná se oproti předchozím sportovním vozům a limuzínám o SUV.

12.dubna 2016 se uskutečnilo představení i pro českou klientelu, která dle společnosti Scuderia již nyní má několik desítek objednávek. Do konce roku tedy budeme tohoto krasavce potkávat na českých silnicích.

Jako žena mohu ocenit velmi uhrančivý pohled Levante. Jeho světla mi evokují pocit, že toto auto ví přesně, kam jede a řídí ho člověk, který zná svou životní cestu.  Interiér je velmi pohodlný, luxusní a překvapivě nepůsobí tak těžkopádně jako karoserie. I přes své rozměry a jistou mohutnost, která je potřeba, pokud má být vevnitř opravdu prostorné, což je, působí velmi dravě. To má za následek výrazná maska, která nese prvky standardních modelů Maserati, ale samozřejmě ve velkém.

Pro milovníky terénů ovšem model Levante nebude tou správnou volbou. Sice díky inteligentnímu pohonu všech kol Q4 by pár nerovností zvládlo, ale tohle není to, kde by model Levante byl jako ryba ve vodě.

Nejnovější přírůstek do rodiny Maserati se vyrábí ve třech variacích motorů, dva benzinové šestiválce biturbo o výkonech 350 a 430 koní, ale i na milovníky nafty Maserati myslelo a to třílitrovým turbodieselem VM Motori o výkonu 275 koní. Velmi mile překvapí spotřeba, která se u benzínové varianty v kombinovaném provozu vyšplhá lehce přes deset litrů a totéž zvládne diesel o 3 litry úsporněji.

Všechny varianty jsou vybaveny automatickou osmistupňovou převodovkou. Nejsilnější obsah vás vystřelí z nuly na sto za 5,2 vteřin, na paty mu dýchá o dvě vteřiny pomalejší diesel.

Koncern Fiat, kterému značka Maserati od roku 1990 patří, přinesl opravdu překvapení. Základní model tohoto luxusního sebevědomého auta pořídíte již od 1,9 milionu.

Jak se vám model Levante líbí? Objeví se na vašich vision bordech?

 

Fotografie:

Janys Chadzopulis – Tuning Průhonice

maserati maserati6 maserati7 maserati10 maserati12 maserati2maserati3maserati13


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center