fbpx

Nejúspěšnější český zpěvák bez CD. 60 milionů zhlédnutí bez nahrávací společnosti. Raego dlouho uvažoval nad tím bláznivým krokem. Odjet do Ameriky. Přijet do cizí země bez peněz? Sebevražda! Díky tomu se ale potkal s Jasonem Derulem, Demi Lovato i kamarády Justiny Biebera. Najednou stál na své vysněné úrovni. Z šikanovaného kluka, který měl 130 kg, se stal někdo, kdo něco dokázal v zámoří.

Co bylo Tvé vysněné povolání v dětství?

Hrozně moc jsem chtěl být basketbalistou. Až v 15 letech jsem pochopil, že bych chtěl být zpěvákem. Byl jsem kluk se 130 kily, a všichni mi říkali, že to nedokážu. Nikdo mě poslouchat nebude. A já na to: „Koukejte, já to dokážu!“ Začal studovat zpěv. Miloval jsem Tupaca Shakura. Shodou okolností jsem s jeho kamarádem později natočil track. Všichni ostatní za písničku s ním museli zaplatit. Ale on si mě vybral. Prosadil jsem díky tomu vlastně český rap v americké písničce. Tohle ještě nikdo v Čechách nedokázal.

Co Tě pohání kupředu?

Chtěl bych mít nádherný velký byt. Koupit mámě nádhernou dovolenou. Platit jí lepší doktory. Chtěl bych tátovi koupit hezký auto. Ale to nejhlavnější, co mě pohání kupředu, je to, že dokážu měnit lidské životy. Nedávno jsme byli na křtu ve Svitavách. Byl tam jeden tlustý kluk. Přišel jsem za ním a pověděl mu: „Já vím, jak se cítíš. Vím, že pro tebe není lehké sundat si tričko na koupališti. Vím, že se cítíš blbě při tělocviku. Jsi uvězněný ve svém těle, ale můžeš s tím něco dělat!“ On se mě zeptal, jak dlouho to bude trvat. Odpověděl jsem mu, že tak 2 roky. A on začal běhat. Mám z něj obrovskou radost. Píše mi každý den, jak pokročil. Peníze jsou jedna věc, ale tohle mě naplňuje.

Máš nějaký sen, za kterým si jdeš?

Je 7 hodin ráno. Probouzím v krásném domě v Londýně. Ten dům mi patří. Mám nádhernou přítelkyni, která je herečka v britských seriálech. Jdu běhat. Potom se vrátím a můj osobní řidič mě odváží do rádia, ve kterém mám vlastní show. Třeba radio BBC1. Poté mám oběd se svými rodiči, kteří za mnou přijeli. Jsou hrozně šťastní. Je mi 34 a oslavujeme moje narozeniny. Pak jdu na obrovský koncert, kde mi předskakuje Ed Sheeran. Všichni moji fanoušci jsou tam a křičí: „Seš hrozně hustej!“ Tleskají a skandují: „Uuu, věděli jsme, že to dokážeš!“ Sejdu z podia a všichni píší o tom, jak to byl nejlepší koncert jejich života. A já jdu spát.

Jak pohlížíš na dnešní hudební scénu v České republice?

Hrozně se posunula dopředu. Kluci, co to dělají, jsou inspirací i pro mě. Dřív jsem měl pocit, že jsem nejlepší ze všech. Ale pochopil jsem, že je to cesta do pekel. Protože mě to nerozvíjelo. A já se chci rozvíjet. Objevovat svůj potenciál. Spousta lidí, kteří na naší hudební scéně jsou, nedovedou dobře dýchat na záda. Vím, že mám trochu navrch. Je to vidět na číslech.

Myslíš si, že pokud chce člověk dosáhnout něčeho opravdu velkého, měl by vystudovat vysokou školu?

Ne. Není to o škole, ale o vzdělání. Musíš mít znalosti a dokázat je použít. Vysoké škola je jako nějaký metr, který říká, že člověk je schopný dělat určitou práci. Pokud chceš ale dělat něco naplno, nepotřebuješ k tomu vysokou školu. Pouze obrovskou disciplínu. My, jako lidi, dokážeme všechno. Jen je potřeba víc si věřit.

Je něco, co bys rád vzkázal našim čtenářům?

Občas přijde moment, kdy si myslíte, že to nezvládnete. Mě se to stalo v Americe. Když došlo těch 400 dolarů, se kterýma jsem tam přijel, den za dnem jsem hledal práci. Neměl jsem ale pracovní povolení. To znamená, že jsem musel pracovat na černo. Spousta lidí mi nevěřilo, že nejsem z nějaké inspekce, protože mluvím skvěle anglicky. Jednou už jsem vážně neměl ani co jíst, tak jsem zašel do Starbucksu. Dal jsem si vodu, do které jsem nasypal cukr. To byl můj oběd. V té chvíli, jsem si myslel, že už to vážně dál nezvládnu. V tomhle nejtěžším momentu mého života jsem si řekl: „Sakra, vždyť já tady přeci nemůžu brečet! Jsem v Americe a chci tu něco dokázat! Chci odjet a mít track s týpkem, co získal Grammy. Chci odjet jako frajer, co tady vystupoval a dostal za to peníze.“ To přede mnou nikdo nedokázal. A já to risknu. Riskoval jsem vlastně svojí kariéru. Kdybych se vrátil jako stěhovák, kterého jsem dělal na začátku, nikam bych se neposunul. Pouze bych si prodloužil prázdniny. Přesně v tomhle momentě se to zlomilo. Všechno se dá změnit, ale musíš provést tu akci.


Profilový obrázek
Kateřina Vrzalíková

Redaktorka Světa Úspěšných, která zbožňuje posun kupředu a chce se o své ověřené postupy a poznatky podělit s ostatními. Studentka Vysoké školy hotelové, která vidí své další studium marketingu v královském Dánsku. Vždy věděla, že je v ní něco neobyčejného, proto ráda pracuje na svých dovednostech a talentech, aby ze svého života vyždímala co nejvíce. Pořádá malé veřejné semináře na téma seberozvoj a sebepoznání, kde se lidé učí prakticky využívat správné návyky v závislosti na jejich životním stylu. Je členkou řečnického klubu Professional Toastmasters, kde si zlepšuje rétorický projev a čerpá mnoho pozitivní energie a inspirace. Vyzkoušela mnoho sportů od tenisu po florbal, až se nakonec našla v bojovém umění jiu-jitsu. Věnuje se také zpěvu, kresbě, malbě a hře na kytaru a klavír. Je to od malička kreativec tělem i duší a nesnáší stereotyp. Patří mezi alternativní tvůrce Youtube videí, ale nesnese oslovení "youtuberka". Pomáhá jakožto dobrovolník v Domově pro zdravotně postižené osoby těm, kteří potřebují individuální péči.

Všechny příspěvky autora!