fbpx

2 dubna

První úspěch Jima Carreyho

0  comments

Před nedávnem jsme vydali článek o Jimu Carreym a o jeho cestě. Jako jeden z hlavních předpokladů jeho úspěchu definoval myšlenkové nastavení. Vizualizoval si, že má všechno, co si přeje, jenom to nemá dostupné. Procházel se po hlavních ulicích s myšlenkou, že je slavný, že ho lidé poznávají. Nicméně každý někde začal. Důležité pro dosažení cíle je první úspěch. Jak se Jimovi podařilo získat první roli?

Zdroj: www.wallpaperscraft.com
Zdroj: www.wallpaperscraft.com

Jak jsme popisovali v předešlém článku, Jim si v dětství prošel mnoha událostmi, musel opustit školu, pracovat v továrně, aby mohl vypomoct svým rodičům s jejich finanční situací. Jednoho dne se rozhodl, že si uskuteční svůj sen o tom, že se stane komikem. Začal vystupovat v komediálních klubech a po značných úspěších odcestoval do Hollywoodu, aby zde nastartoval kariéru herce.

Nebyla to procházka růžovým sadem. Jim chodil od konkurzu ke konkurzu a zdálo se, že bude jedním z neúspěšných Hollywoodských příběhů. Důležité bylo udržení si správného mindsetu. Nevzdával se a stále se objevoval na každém konkurzu, na kterém mohl. Své herecké umění zdokonaloval doma před zrcadlem a vystupováním v komediálních klubech. 

Až se to jednou podařilo. V roce 1983 si zahrál ve filmu Introducing… Janet. Pokud jste o filmu neslyšeli, není se čemu divit. Film velmi rychle zapadl v zapomnění. Nicméně Jim si svým hereckým výkonem začal budovat jméno a zanedlouho si zahrál v seriálu The duck factory. Zahrál si i v dalších filmech, které ovšem taky nebyly žádné trháky. Takže díra do světa se zdála být v nedohlednu.

Zdroj: http://www.radioglobo.it
Zdroj: http://www.radioglobo.it

V roce 1994 (11 let po jeho první roli) se konečně podařilo splnit si sen. Film s názvem Ace Vetura: Zvířecí detektiv asi nemusím nikomu představovat. Díky tomuto filmu se konečně proslavil po celém světě a byl to ten samý rok, ve kterém vydělal 10 milionů dolarů za film Blbý a blbější. Tím si splnil vytyčený cíl, který si stanovil před třemi lety.

Později natočil trháky, které už všichni dobře známe. Od Yes Mana po Božského Bruce, byly všechny Jimovy filmy veleúspěšné. Pokud tedy máte vizi a je to něco, z čeho se vám dělá husí kůže, pak si za tím jděte. Každý neúspěch berte jako další krok k úspěchu. Všechna odmítnutí vás posunou. Každý den udělejte jeden krok k vašemu snu a najednou zjistíte, že jste ušli většinu cesty.

Jdete s námi?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center