fbpx

2 dubna

Proč vyměnit mraky za slunce aneb Jak se svým životem pohnout vpřed?

0  comments

Každý už to nejspíš jednou zažil. Pád přímo na obličej ve špatnou chvíli a na špatném místě. Zkrátka a jednoduše tehdy, kdy jste očekávali, že se stane něco úžasného.

Někdo se oklepe a snaží se jít vpřed. Jiný se zastaví a stát už také zůstane. Nejspíš víte, kam byste se zařadili.

Nedávno jsem se setkal s mužem, jemuž nedávno bylo krásných 72 let. Někdo by si řekl, že je to muž za svým vrcholem, ovšem já vnímal jeho vrchol i v tomto věku. Možná od pohledu hůře chodil a vlasy měl téměř čistě bílé, ovšem úsměv i srdce bylo mnohem větší než u kohokoliv z oněch pětiset lidí v sále. Proč to vlastně zmiňuji?

Pokud jste zažili pád, pak jistě víte, že ne vždy je snadné se zvednout a tak lehce otřepat. Někdy to chce čas a značné úsilí. Ovšem u tohoto muže jsem pochopil dvě věci. První je ta, že onen upřímný a milý úsměv, který daroval zcela každému ve svém okolí, nabudil skvělou náladu nejen uvnitř svého já, ale také uvnitř já každého člověka, kterého měl před sebou. Tou druhou věcí bylo to, že každá jeho myšlenka včetně úsměvu vycházela z hloubi srdce.

Právě pozitivní myšlenky utváří naši realitu. Realitu, která nás vede tam, kde chceme být. Díky myšlení dokáží i jiní úspěšní být vždy o pět kroků dál, než jsou ostatní. Je to dáno tím, že si nepřipouští nic špatného, ba naopak smýšlí chytřeji a sebe samotné vidí v tom nejbarevnějším světle. Pokud vidí sami sebe tak, jak by chtěli, aby je viděli ostatní, pak mají zčásti vyhráno.

Důležité je ovládnout mračna a nechat své vnitřní slunce, ať se stane viditelnějším, aby tak jeho záře mohla dopadnout tam, kam obyčejný člověk nedohlédne. Naučit se ovládnout tuto techniku znamená vydat se směrem, který je nám předurčen. Směr, který nemá problém s tím, aby se kdokoliv stal lepším, dokonalejším, bohatším, silnějším, zdravějším či úspěšnějším.

A kdy to vše vlastně začíná? Už brzy ráno, kdy začínáme fungovat. A jelikož jsme strůjci svého osudu, pak svou náladu dokážeme nastavit již od úplného začátku. Například ti nejúspěšnější manažeři na světě začínají své ráno meditací či jakýmkoliv jiným „rituálem“ jim vyhovujícím. Pro někoho to bude káva a kniha, běh či plavání, pro jiného láska a něha s partnerem. V každém případě se jedná o takzvaný „ranní start“ umožňující člověku být efektivnější a šťastnější.

Pravdou je, že spokojený a šťastný člověk je také o mnoho efektivnější v práci, což je mnohdy velmi podstatné. Od toho se pak odvíjí i věci ostatní. Vztahy s přáteli, rodinou nebo kolegy, ale také zdraví, které je nepostradatelnou součástí každého z nás.

Myšlení je to, co nás formuje. A tím se formuje i vše okolo nás. A přesně takový je život.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center