fbpx

2 dubna

Proč má golfový míček důlky?

0  comments

Co má golfový míček společného s osobním růstem? Na první pohled se může zdát, že nic. Ve skutečnosti mají ale společného více než se zdá.

Golf si jako každý sport prošel vývojem, který ho dostal do podoby, v jaké ho známe a vnímáme teď. Postupem času se upravovaly golfové hole, přicházely úpravy golfových hřišť, ale i samotný golfový míček nezůstal stejný. Z počátku vypadal jako těžký pingpongový míček, zcela hladký. Postupem času se zjistilo, že ty, které jsou již „obouchané“ doletí dál než ty nové.

Co si z toho vzít?

Každý z nás se narodí jako původní, hladký golfový míček. Jsme nedotčeni, neotlučeni, pod ochranou našich rodičů. Postupem času se před námi začínají objevovat překážky, zklamání a bolesti. To všechno v nás vytvoří důlky a každý důlek nám umožní, abychom se dostali dál! S každým dalším zklamáním jsme schopni urazit delší cestu. Tak jako použitý míček, který má důlky a modřiny, jsme schopni na své cestě udělat vetší krok než předtím.  

Proto pokud si procházíme silnou porážkou, zlomeným srdcem, nečekanou životní událostí, věřme, že nás to posune dál. Nebojme se důlků nasbírat co nejvíce, protože čím víc jich budeme mít, tím se nám bude osudem prodírat lépe!

Neberme porážku jako něco, co nás stahuje dolů. I v té nejtěžší situaci se dokážeme vzchopit a znovu se postavit na nohy. Protože teď máme nový důlek a ten nám otevřel dveře k tomu, abychom došli tam, kde jsme ještě nebyli.  

Život dokáže být těžký. Ptáme se, proč v té nejtěžší situaci přijde něco, co nám všechno ještě zhorší. Kdy už přijde ta pozitivní změna, která všechno špatné otočí v dobré. Přijde. Jenom na ni ještě nejsme připraveni. Musíme si projít několika dalšími údery, abychom byli schopni dostat se tam, kam se dostat máme. Vše je nejtěžší přesně ve chvíli, než se vše otočí k lepšímu.

Neberme životní události jako něco, co nás má srazit na kolena, ale jako něco, co nás posune dál. Pojďme přepisovat naše příběhy z tohoto pohledu. Pozitivní přístup nám umožní vyrovnat se s čímkoliv mnohem snáze.

– Chapter One – 

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center