fbpx

2 dubna

Proč je tenká vrstva ledu mezi přátelstvím a obchodem?

0  comments

Rozjížděli jste někdy svůj business nebo jste přemýšleli, koho byste v práci přivítali na svém oddělení, prostě ve svém týmu? Pokud ano, tak myslím, že většinou jste se prvotně zamysleli nad svými přáteli.

Právě je znáte nejlépe, sedí vám jejich povahy či myšlenky, s nimi by se vám dobře spolupracovalo. A v neposlední době byste jim udělali radost nabídkou práce. Ale k jakému číslu šikovných a hlavně pracovitých a spolehlivých přátel jste při svém zamyšlení došli? Ať už máte mnoho přátel nebo méně, ve výsledku vám většinou stačí prsty horních končetin.

Bohužel?

Ano, bohužel. To je většinou realita.

Obecně platí, že sehnat a mít v týmu dobré lidi není vůbec jednoduché. O to cennější je možnost s nimi spolupracovat a pokud možno dlouhodobě. Samozřejmě s oboustrannou spokojeností.

Související článek: Proč motivovat vaše pracovníky? Využívejte jejich potenciál naplno!

Mám kolem sebe známé a kamarády, kteří mi říkají, že sice hledají do svých týmů nové lidi, ale že své přátele by nechtěli. Proč? Protože tenká vrstva ledu přátelství spojeného s pracovní důvěrou je opravdu příliš tenká. A protože jim jde více o přátelství v budoucnosti než o velmi možnou ztrátu přátelství. Já s těmito slovy souhlasím a pokud třeba vy ne, tak je to minimálně k zamyšlení.

Pokud jakoukoliv formou budete s přáteli spolupracovat, opravdu vše včas promyslete. Rozhodně nemyslím nic negativně! Jde mi o naši opatrnost a bezpečnost.

Závěrem jedno známé pravdivé pravidlo ze života:

„Pro řízení firmy je nejlepší lichý počet lidí, ale 3 je moc.“


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center