fbpx

2 dubna

Proč blogování pomáhá lidem i vám samotným?

0  comments

Blog je stránka, dá se říci i zápisník, jednoho autora, kam mohou návštěvníci přidávat různé komentáře. Každý blog má své pravidelné čtenáře, kteří vytvářejí specifickou skupinu. Na internetu se nachází dva druhy blogu, a to osobní a veřejná diskuzní fóra, kam může psát i více lidí. Hlavními způsoby, jak může marketing využít blogy, je psát komentáře k již existujícím blogům, publikovat své články na veřejném blogu nebo založit si svůj vlastní.

Pokud například CEO společnosti má co předávat – myšlenky, postřehy, nápady atd., může vzniknout silné spojení firmy a charismatického CEO. Díky blogu firma získává lidskou tvář organizace – lidský rozměr a příběh. Články blogu se navíc dají dobře a jednoduše sdílet a propagovat na sociálních sítích, hlavně na Facebooku.

V prostředí dnešních nových médií je dokonce text v podobě blogu jedním z hlavních nástrojů marketingové komunikace. Blogy de facto mohou být i profesionálními nástroji marketingu. Velkou výhodou blog marketingu je, že náklady na jeho provozování jsou velmi nízké, mnohdy nulové. Malou nevýhodou může být časová zátěž, týkající se především psaní článků a reagování na komentáře zákazníků / fanoušků. Ale „kdo nic nedělá – nic nezkazí“. A ničím se neobohatí.

Proč blogovat, i když je to zadarmo? Odpověď najdete v článku Byl v dluzích. Dnes inspiruje a směřuje vysoko – Michal Blažek

Na firemních webových stránkách navrhuji, aby byla záložka „Blog CEO“, kde by CEO psal bezprostřední postřehy, dojmy, názory a jiné na situaci na trhu, proběhlé či připravované akce firmy. Blogový text lze využít i na firemním facebookovém profilu či na tištěných materiálech. Blog jako druh sdělení by se mohl zákazníkům líbit díky svému přátelskému a osobnímu kontaktu pozičně nejvyššího člena firmy. Firmy se touto formou komunikace mohou výrazně odlišit od konkurence.


A nejen firmy, ale i talentovaní jedinci. Baví vás psát, sdílet názory, zkušenosti a tipy s ostatními? Blogujte, blogujte, blogujte! Bude vás to naplňovat, rozvíjet a stanete se lepšími osobnostmi.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center