fbpx

2 dubna

Příprava je alchymie k úspěchu. Tyto 4 body jsou recept k lepším zítřkům

0  comments

Naše výkony a výsledky velmi ovlivňuje to, jakým způsobem se dokážeme připravit na naše jednání, schůzky, zkoušky, zápasy a další důležité chvíle. Jak všichni víme, že nic není zadarmo, nic nepřijde samo, a tak musíme vyvinout patřičné úsilí. Co má největší vliv při přípravě shrnují následující 4 body

1. Přístup

Připravovat se musíme neustále. Každý den se setkáváme s různými lidmi, činnostmi, novinkami na trhu a ve společnosti. Nejúspěšnější lidé byli vždy před svými rozhodujícími výkony maximálně připraveni, ať to byli sportovci, podnikatelé či lékaři. Všichni si důležitost důkladné přípravy uvědomují a mají k ní patřičný respekt. Bez průběžných každodenních příprav to prostě nejde.

Věřím ve štěstí. Čím víc se snažím, tím víc ho mám. – Stephen Leacock

Jak říká Rastislav Zachar: „Šéf je ten, kdo dostává úplně vykonané.“ Trefná věta k zamyšlení pro šéfy i ostatní, jak má probíhat správná příprava podkladů a pracovní přístup samotný. Teprve potom může vše fungovat kvalitně a v té správné symbióze.

2. Kvalitní informace a podklady

V dnešním rostoucím objemu informací vybírejte kvalitní a důvěryhodné zdroje informací. Tím se nejlépe připravíte a zároveň obohatíte. Nemusíte všechno číst, všude být, s každým se bavit. Důležité je vědět, kam se mám podívat – kde to najdu, na koho se mohu obrátit, jak s tím mám naložit. Právě tak budete disponovat komplexními a neprůstřelnými podklady, stále platí, že kdo je připraven — není překvapen.

3. Odreagování

Koho baví jeho povolání či podnikání, ten se nabíjí energií při svých povinnostech. No není to skvělé? Je to skvělé! Ale mělo by to být správné a co nejvíc možné to jde. Spokojeně trávit svůj čas bychom měli hlavně i o svém volnu. Procházky, výlety, cestování či sport jsou k tomu jak dělané. Budete se poté mnohem lépe soustředit na své úkoly.

Psychické i fyzické odreagování po práci přijde více než vhod. Pro kancelářské typy samozřejmě pomůže pohybová aktivita více, než tomu, kdo pracuje fyzicky. Každý má svůj recept, jak se bavit a „vypnout“. Jinak by nám „praskla“ hlava, zbláznili bychom se, nebyli na tom dobře psychicky. To ale nechceme! Takže se pojďme bavit na MAXIMUM!

4. Odpočinek

Každý z nás si musí umět odpočinout, ať je jeho pracovní náplní cokoliv. Právě ti, co jsou nejvíce pracovně a stresově vytíženi, musí o to více umět relaxovat. Každý dříve nebo později zjistí, že pořádný spánek je opravdu důležitý. Je lepší dostatečně (6-8 hodin) spát a díky tomu toho zvládnout více a hlavně produktivně, nebo nespat a provozovat aktivity roztěkaně s vysokou možností výskytu chyb? Jak říkám, na to si přijde každý s věkem a zkušenostmi sám. Taky jsem si říkal, že mi stačí 4 hodiny spánku denně, že nepotřebuji odpočívat, že je to jen ztráta času. Mýlil jsem se a přivodil si tím zdravotní potíže. Přiznávám, že i já jako bývalý workoholik se postupně učím více relaxovat, odpočívat a spát. To má na mé výsledky a zdraví blahodárný vliv.


Dávejte si odůvodnění, proč tu konkrétní věc chcete dělat. Budu to dělat, protože … Například jdu si lehnout, protože chci načerpat síly, teď unavený stejně nic pořádného neudělám. Jdu si zaběhat, abych si vyčistil hlavu a zbavil se stresu po hektickém dni. Jdu si přečíst tento článek, abych rozvíjel své znalosti. Všechny zmíněné příklady vás připravují do dalších aktivit.

Záleží, co nás baví, čím se zabýváme, co děláme, čím si chceme rozšířit obzory a co nás žene kupředu. Na tuto krátkou chvíli je důležité se maximálně zkoncentrovat a dělat onu činnost pořádně. Zlepšení se dostaví. Bude to o trpělivosti, většinou žádné okamžité výsledky čekat ani nelze. A my díky přístupu kvalitní přípravy budeme silnější a stále lepší.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center