fbpx

2 dubna

Přicházíte o přátele? Udržte se v duševní kondici

0  comments

Nejtěžší věc, jakou můžeme po opuštění komfortní zóny snášet a zažít, je přerušení kontaktu s lidmi, se kterými jste se často setkávali.

Devět let jste se vídali na základní škole a velmi dobře jste si rozuměli, dokonce jste společně zažili první mejdan. Náhle však nastaly časy, kdy si přestáváte rozumět. Vaši přátelé se mění na staré přátelé.

Udržení kontaktu v dnešní době spočívá v blahopřání k narozeninám na Facebooku. Zažíváte to také?

Vaše cesta se rozdělila. Můžou za to vámi nastavené životní priority a vaše vize.

Rozsvítila se oranžová světla a vy na moment nevíte, jakou cestou se máte vydat. Můžete se vrátit do starých kolejí, ale cítíte potřebu mít výsledky. Přichází ten nejtěžší moment, kdy se musíte rychle rozhodnout, kterým směrem se vydat.

Pakliže jste vyrazili směrem k výsledkům, může se stát, že při zkormoucených chvílích narazíte na myšlenku, proč tvrdě pracujete a proč nejste raději se starými přáteli. Skvělé, že jste se dostali do druhého kola, ale přechod do třetího bývá vždy nejkritičtější a zvítězí opravdu jen ti nejsilnější. V tuto chvíli se doopravdy dozvíte, zda na to máte, nebo na to nemáte. Výsledek bude téměř stejný – povyrostete o zkušenost. Jenomže ve třetím kole budete daleko pevnější a agresivnější! Nevýhoda je však v tom, že se můžete propadnout zpět do druhého kola. Je to dáno tím, že jsme sami sebe ještě pořádně neprozkoumali.

jak se mohu duševně udržet v kondici, abych zůstal v pomyslném třetím kole a mohl se dále posouvat?

1. Udržujte svou mysl a tělo ve flow

Flow je označení pro duševní stav, kdy se dostanete do absolutního nadšení a soustředěnosti. Máte plnou moc nad svým tělem a nad svým okolím. Ale pozor! Příliš velká flow člověka vysiluje a nakonec se dostanete opět na minimální hranici tohoto pocitu, čímž se můžete dostat do problémů s prokrastinací. Potřebujete tedy držet ten „tok“ zhruba někde uprostřed.

Jednoduše nemusíte fungovat jako robot, abyste se cítili skvěle. Pro udržení flow se stačí denně posouvat o krok a ne o skok. Pokud se budete snažit posouvat o skok, je to stejné, jako byste při startu na trati měřící deset kilometrů začali sprintovat.

Čili běžte si raději na půl hodiny zaběhat, než nedělat nic. Běžte si ještě půl hodiny před mejdanem přečíst deset stran knihy, než nedělat nic. To je umění, které vám pomůže udržovat vaše nadšení co nejdéle.

2. Věřte v sami sebe

Už víte, že se vaše životní priority a vize liší od ostatních. Je ještě jedna věc, kterou se musíte naučit a tím je ujištění, že se jedná opravdu o vaše nápady!

Není nic horšího, než lhát sám sobě. Pokud někdo perfektně pracuje se svým tělem, ale vlastně neví, proč to dělá, nebo priority převzal od vlídnějšího člověka, než je on sám, nikdy se nemůže stát, že by zůstal ve třetím kole. Je to to samé, jako kdybyste polévku jedli vidličkou. Může se stát, že chytíte knedlíček, ale sledujte, kolik vody, tedy záležitostí, vám mezitím uteče.

Nejlepší věc, jak můžete docílit toho, že v sebe budete věřit na sto procent, je ta, když máte po ruce neustále nějaký talisman.

Jedná se o tapetu v mobilu. Jedná se i o řetízek, citát na kousku pergamenu, který nosíte pomačkaný v kapse všude s sebou. Již po měsíci sledování vašeho talismanu a hlubokého přemýšlení o vašich vytoužených výsledcích, přinášíte do své mysli absolutní přesvědčení o tom, že to dokážete. A ještě lepší na tom je, že se v tento moment dokážete vyrovnat sami se sebou. Se svou situací, vzhledem a tak dále.


Tak co, jste dostatečně silní na to, abyste se dostali do třetího kola?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center