fbpx

2 dubna

Příběh k zamyšlení: O tom, jak matka ukázala synovi význam životních patálií

0  comments

V jeden den přišel syn za svou matkou na návštěvu. Potřeboval radu do života, protože v jeho životě jednoduše řečeno absolutně nic nevycházelo. Nevěděl jak dále pokračovat a již měl všeho doslova po krk. Zeptal se tedy, co má dělat a jak má dál pokračovat? Jak má tyto problémy a okolnosti chápat?

Jeho matka si za svůj život prožila mnoho událostí a nepříjemných momentů, ale místo odpovědi vzala 3 stejné hrnce s vodou a postavila je na oheň. Do prvního hrnce vložila vejce, do druhého mrkev a do třetího nasypala zrnka kávy.

Po pár minutách vytáhla mrkev a vejce a z třetího hrnce nalila vodu spolu s rozpuštěnou kávou do šálku.

Následně se zeptala syna, co se s jednotlivým obsahem hrnců stalo.

Syn řekl, že přece mrkev a vejce se uvařily a zrnka kávy se rozpustila ve vodě. V hlavě mu mezitím vířily pochybné myšlenky o tom, že jeho matka ví, co dělá.

Matka se pousmála a říká mu, že to je pouze jeden úhel pohledu. Pokud však chce pochopit celou podstatu, musí se na to podívat podrobněji. Matka mu vysvětlila, že křehké vejce se v prvním hrnci stalo tvrdým. Mrkev se zase v druhém hrnci po čase stala měkkou.

Následkem zvyšování teploty vody v těchto hrncích se změnila jejich struktura a velmi podobně to funguje také u lidí. Ti z počátku tvrdí lidé se mohou na základě událostí stát uvnitř slabochy, zatímco ti jemní a křehcí lidé se vnitřně zocelí.

Syn začal chápat o co matce jde, ale i přesto zde stále byl hrnek s kávou.

Syn se zeptal: „Mami, ale co ta káva?“

A maminka odpověděla: „Ta káva se díky nepříjemným podmínkám změnila na chutný aromatický nápoj. Právě takový typ lidí zažívá v životě ta největší dobrodružství a dokáží měnit jednotlivé okolnosti na něco krásné a obohacující, což jim přináší poznání a nové vědomosti do jejich každodenního života.“


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center